C-GEO - system wspomagający pracę geodetów i projektantów
GeoOrganizer - aplikacja do zarządzania pracami geodezyjnymi
C-GML edytor mapy obiektowej, import/eksport GML
C-Raster - edytor plików graficznych z funkcjami kalibracji
Estima - programy dla administracji publicznej
GML Factory - program do walidacji plików GML
Aplikacja do przeglądania i korzystania z podstawowych serwisów GUGiK na urządzeniach mobilnych
Aplikacja mobilna D-Geo V2 dla Android
genti dama piele naturala

C-GEO na Androida

W urządzeniu mobilnym mapa wektorowa z C-Geo może być przeglądana na podkładzie, który stanowi mapa Google, widok satelitarny Google lub też mapa offline w formacie Mapsforge.

android mapaorg

android google

Przydaje się do porównania sytuacji terenowej z mapą i odszukania punktów.

android punkty

Interfejs i możliwości aplikacji przypominają D-Geo (Droidgeo) naszego autorstwa, jednak D-Geo nie tylko pozwala na wyświetlanie map z C-Geo ale posiada funkcje obliczeniowe: azymut i długość, przecięcie prostych, transformacja międzyukładowa (z dowolnego układu na układ projektu z zastosowaniem korekt globalnych). Możliwości prowadzenia obliczeń D-Geo zostaną w nim z czasem rozwinięte, więcej funkcji skutkuje więc odpłatnością w kwocie 69.00 zł. za licencję.

Drugą podstawową różnicą pomiędzy C-Geo na Androida, a D-Geo, jest przesyłanie danych w postaci wektorowej, a nie rastrowej, co znacznie przyspiesza transfer danych i zmniejsza zajętość pamięci urządzenia mobilnego.

Wracając do nieodpłatnej przeglądarki C-Geo na Androida:

  • dostępne opcje pozwalają na skorzystanie z GPS w celu odszukania punktów. Współrzędne pozycji GPS mogą być wyświetlane w układzie projektu (2000, 65, 1992).
  • Przytrzymanie palca na punkcie (w tabeli punktów) powoduje przeniesienie widoku na mapę i odszukanie wskazanego punktu. Mamy także przycisk do wyszukiwania.
  • Punkty można udostępniać innym aplikacjom (nawigacja, street view itp).

W C-Geo na Windows opcja eksportu znajduje się w: Plik > Eksport > Eksport do D-Geo/C-Geo (Android).
Przede wszystkim musimy zadecydować jaką drogą prześlemy mapę do urządzenia mobilnego 

android eksport

Do wyboru mamy:

  • eksport na nasz serwer (na którym plik jest przechowywany 24h) i import na urządzeniu przez opcję menu ,,Wczytaj z serwera C-Geo'' (menu na zakładce projektów). W polu email należy wprowadzić adres gmail na jaki zarejestrowane jest urządzenie Android.
  • eksport przez sieć WiFi - po utworzeniu pliku pojawi się okienko:

android eksport wifi

W telefonie/tablecie należy wybrać wtedy opcję z menu na zakładce projekty: ,,Transfer z PC'' - wyświetli się numer IP, który należy wpisać w oknie i kliknąć ,,Połącz'', a następnie ,,Wyślij projekt''.

Plik projektu można też przenieść poprzez kartę SD samodzielnie  (kopiując plik do katalogu Android/data/com.m6.cgeo/files/PROJ).

Aplikacja dostępna na Google Play