Odnośnik-ta sama warstwa co napis

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
Maciej_o2
_____
_____
Posty: 374
Rejestracja: 11 mar 2009, 11:56

Odnośnik-ta sama warstwa co napis

Post autor: Maciej_o2 »

Ave
przy wstawianiu odnośnika do napisu wstawia go na aktywnej warstwie, a czy jest możliwość aby wstawiał go do warstwy w której znajduje się napis?
Jak aktywna warstwa ma inny kolor niż napis, to się kapnę od razu, ale jak ma ten sam co napis to dopiero jak wyłączę np. warstwę z napisami, a odnośnik zostaje i przy większych projektach zdarzało mi się, że odnośniki były na rożnych warstwach (nie pamiętałem dać napisu jako aktywnej warstwy).
Myślę, że byłoby to przydatne.
Pozdrawiam
Andrzej Maciejczek
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Odnośnik-ta sama warstwa co napis

Post autor: marioo »

Jak najbardziej popieram.
Pozdrawiam
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Odnośnik-ta sama warstwa co napis

Post autor: Jakub Kwinta »

Dobry pomysł. Przynajmniej nie będzie zamieszania z ukrywaniem warstw.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8224
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Odnośnik-ta sama warstwa co napis

Post autor: Jurek B. »

W zasadzie gdy pracuje się w edytorze mapy obiektowej i umieszcza się etykiety korzystając z funkcji edytora, to etykiety trafiają na tą warstwę na którą trafia etykieta.
Gorzej, że jest to warstwa wspólna dla wszystkich etykiet, zgodnie z rozporządzeniem o mapie zasadniczej :(
Może uda się nam jednak dodać opcję w programie, która przy "ręcznie" umieszczanych odnośnikach pozwoli na zarządzaniem ich lokalizacji.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1132
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Odnośnik-ta sama warstwa co napis

Post autor: marcinn »

Zauważyłem jeszcze taki problem- jeśli wstawimy odnośnik do tekstu, a potem zmienimy wielkość czcionki to odnośnik pozostaje bez zmian. Da się to jakoś poprawić, żeby przy zmianie czcionki zmianiała się też odpowiednio jego wielkość i pozycja?
Jarek Bagnicki
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 02 kwie 2014, 23:14

Re: Odnośnik-ta sama warstwa co napis

Post autor: Jarek Bagnicki »

Przy okazji dyskusji nt. odnośników chciałby zgłosić pewną niedogodność przy eksportowaniu do innych table warstw z odnośnikami. Mianowicie tabele muszą mieć ustawioną tą skale, bo gdy eksportujemy warstwy do tabeli o skali większej (z tabeli 1:1000 do tabeli 1:500)odnośniki są za duże i vice versa.
Załączniki
eksport2000.jpg
eksport2000.jpg (20.12 KiB) Przejrzano 3117 razy
eksport500.jpg
eksport500.jpg (17.43 KiB) Przejrzano 3117 razy
tabela_źródłowa_1000.jpg
tabela_źródłowa_1000.jpg (17.33 KiB) Przejrzano 3117 razy
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1500
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Odnośnik-ta sama warstwa co napis

Post autor: MarekOtt »

Z odnośnikiem jest jeszcze problem, przy wstawieniu tekstu przez "okna szybkiego wstawiania tekstu" wstawia się odnośnik, jeśli wcześniej wpisywało się tekst z standardowego okna z odnośnikiem. Może dało by się to poprawić, by przy "tekście z szybkiego okna" w standardzie odnośnik byłby wyłączony.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8224
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Odnośnik-ta sama warstwa co napis

Post autor: Jurek B. »

Przy okazji dyskusji nt. odnośników chciałby zgłosić pewną niedogodność przy eksportowaniu do innych table warstw z odnośnikami. Mianowicie tabele muszą mieć ustawioną tą skale, bo gdy eksportujemy warstwy do tabeli o skali większej (z tabeli 1:1000 do tabeli 1:500)odnośniki są za duże i vice versa.
Niestety tego ograniczenia nie da się zmienić - trzeba zmienić skalę przed eksportem na zgodną ze skalą mapy docelowej. Program sam nie da rady tego zrobić w locie "na chwilę" podczas eksportu :(
Pozdrawiam Jurek B.
Lukasz C
___
___
Posty: 82
Rejestracja: 15 lip 2014, 22:55

Re: Odnośnik-ta sama warstwa co napis

Post autor: Lukasz C »

Jak jesteśmy już przy odnośnikach, jak przesuwam mapę o wektor to niestety odnośniki zostają mi w starym miejscu czy tak ma być czy tylko u mnie tak się dzieje;(
pozdrawiam
Łukasz
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1132
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Odnośnik-ta sama warstwa co napis

Post autor: marcinn »

Czy można wprowadzić opcję zmiany koloru odnośnika? Aktualnie odnośnik przyjmuje kolor warstwy na której jest wstawiony i nie można zmienić tego koloru
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8224
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Odnośnik-ta sama warstwa co napis

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze:Czy można wprowadzić opcję zmiany koloru odnośnika? Aktualnie odnośnik przyjmuje kolor warstwy na której jest wstawiony i nie można zmienić tego koloru
Raczej nie ma szans - ale sprawdzimy.
Jednak niepotrzebnie postraszyłem - nie powinno być problemu.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ