Błąd przy translacji współrzędnych w tabeli

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
heweliusz
_
_
Posty: 8
Rejestracja: 02 gru 2014, 21:16

Błąd przy translacji współrzędnych w tabeli

Post autor: heweliusz »

Witam!

Dzisiaj odkryłem błąd w obliczeniach w tabeli.

1. Zaznaczam punkty w tabeli, następnie wybieram opcję Tabela>Zaznaczone Punkty>Translacja.
2. Określam "Translacja po osi Y = -0,08, działanie dodawanie" dla "zaznaczonych punktów".
3. Większość punktów przelicza dobrze, prócz tych, które znajdują się pod punktami bez współrzędnych X Y. Dla tych punktów odejmuje podwójną zadaną wartość tj. np. 0,16m.

W załączniku wycinek z tabeli CGEO. Zgodnie z opisem błędu po wykonaniu translacji j/w punkt nr 8 będzie miał odjętą podwójną zadaną wartość tj. 0,16m.

pozdrawiam
HK
Załączniki
cgeo-translacja.jpg
cgeo-translacja.jpg (25.35 KiB) Przejrzano 1222 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Błąd przy translacji współrzędnych w tabeli

Post autor: Jurek B. »

U nas na kilku komputerach sprawdzaliśmy i zawsze poprawnie wykonuje translację.
Przydałby się ten projekt na którym ma Pan ten problem.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Błąd przy translacji współrzędnych w tabeli

Post autor: Jurek B. »

Programista coś przygotował do testowania - proszę pobrać wersję testową i sprawdzić u siebie czy teraz translacja jest ok.
Pozdrawiam Jurek B.
heweliusz
_
_
Posty: 8
Rejestracja: 02 gru 2014, 21:16

Re: Błąd przy translacji współrzędnych w tabeli

Post autor: heweliusz »

Witam!

Nie miałem czasu dalej testować błędu, przeliczyłem w Excelu i odłożyłem wczoraj robotę na półkę. Teraz wróciłem i rzeczywiście wszystko działa w porządku. Widocznie był to jakiś błąd, który ujawnia się tylko w szczególnych przypadkach. Generalnie wykonywałem następujące operacje poprzedzające proces translacji:
1. Wyeksportowałem z tabeli współrzędne w układzie 1965, dokonałem transformacji do układu 2000 w programie zewnętrznym.
2. Zaimportowałem przeliczone punkty do innej tabeli. Wybrałem opcję translacji ... no i masz kwiatek.

Tak jak mówię, pewnie to był błąd szczególnego przypadku (zależny od jakiejś zmiennej czy konkretnej kwadry księżyca...). Tak czy siak od teraz będę uważał na tą translację podwójnie...

pozdrawiam
HK.
ODPOWIEDZ