Kilka pomyślunków

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
oakpil
____
____
Posty: 124
Rejestracja: 09 paź 2007, 18:01
Lokalizacja: wlkp

Kilka pomyślunków

Post autor: oakpil »

1. Dla funkcji "Opis - miary bieżące i domiary" warto by dodać możliwość rozpoczęcia opisywania miar bieżących od zadanej wartości a nie od 0.00.
2. Pomiary i obliczenia na mapie -> spadki. W momencie gdy wskazujemy dwa punkty tworzące spadek i wskazujemy istniejące punkty z mapy celem wyliczenia rzędnej to po wyliczeniu tej rzędnej mogło by ją dopisywać do punktu.
3. Może jakieś narzędzie ułatwiające "oszukanie" mapy wywiadu. Gdyby zrobić - obiekty utworzone po dacie drukuj na czerwono pozostałe na czarno :twisted:
4. Wstaw opis do wskazywanych punktów - w przypadku gdy w jednym miejscu jest kilka punktów powinna wyskakiwać lista punktów i możliwość wybrania tego dla, którego chcemy wstawić opis.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Kilka pomyślunków

Post autor: Jurek B. »

3. Może jakieś narzędzie ułatwiające "oszukanie" mapy wywiadu. Gdyby zrobić - obiekty utworzone po dacie drukuj na czerwono pozostałe na czarno
Co prawda nie da się ustalać kolorów, ale można zaznaczyć obiekty według kryterium daty utworzenia, zaznaczone obiekty mogą mieć dowolnie ustalony kolor lub wypełnienie. Te funkcje są dostępne w oknie bazy danych, a tam - ikonka menu.
Pozostałe propozycję przekażę programiście.
Pozdrawiam Jurek B.
Polaris
___
___
Posty: 66
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:50

Re: Kilka pomyślunków

Post autor: Polaris »

Kolejny "pomyślunek" - swoją drogą określenie sympatyczne :-)

Na mapie po przenumerowaniu punktów obiektu (zaznaczenie, prawy klik i edycja) każda pikieta otrzymuje gratis H=0,000 które jak dla mnie jest zbędne a nawet mylące.
Wnioskuję o pozostawienie domyślnie pustego pola.
Ewentualnie w opcjach ustawiania numerowania dołączyć okienko wyboru wartości, chociaż czy to do czegoś byłoby przydatne?
Ponadto w okienku przenumerowania (numer, skok, przedrostek) można by dodać od razu okienko wyboru kodu.

Jeżeli natomiast w swej nieświadomości nie korzystam z takiej już istniejącej opcji to poproszę o wskazanie słusznego kierunku działań :D
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Kilka pomyślunków

Post autor: Jurek B. »

Na mapie po przenumerowaniu punktów obiektu (zaznaczenie, prawy klik i edycja) każda pikieta otrzymuje gratis H=0,000 które jak dla mnie jest zbędne a nawet mylące.
Nie umiem tego uzyskać u siebie - czy dobrze zrozumiałem: wskazuje Pan punkt na mapie, włącza jego edycję, zmienia w oknie edycji numer i po zapisie - punkt nie mający wysokości - dostaje wysokość 0.00 ?:
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (61.51 KiB) Przejrzano 4005 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Polaris
___
___
Posty: 66
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:50

Re: Kilka pomyślunków

Post autor: Polaris »

Robię inną metodą, "hurtowo":
1. Zaznaczam linie na mapie
2. Prawy klawisz i z menu "Edycja"
3. W tabeli "Edytor obiektów..." ikona "Przenumeruj..."
I teraz dziwnie:
Przed chwilą na próbę narysowałem dowolną linię i przenumerowałem załamania z istniejących @ na 1,2,3... i pola H pozostały puste.
Natomiast jak robię import linii (warstwy z liniami) z dwg i w ten sam sposób przenumerowuję to zera się pojawiają, tak jak wcześniej opisywałem.
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kilka pomyślunków

Post autor: logis »

To ja proponuję, przed tą akcją prenumerowania, a po imporcie z dxf, wykonać mapa > kontrola spójności mapy. Możliwe, że wtedy przenumerowane punkty z małpą ułożą się prawidłowo bez niepotrzebnej rzędnej zero.
Jacek
Polaris
___
___
Posty: 66
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:50

Re: Kilka pomyślunków

Post autor: Polaris »

logis pisze:To ja proponuję, przed tą akcją prenumerowania, a po imporcie z dxf, wykonać mapa > kontrola spójności mapy. Możliwe, że wtedy przenumerowane punkty z małpą ułożą się prawidłowo bez niepotrzebnej rzędnej zero.
Jacek
Nie rabotajet. Znaczy bez zmian.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Kilka pomyślunków

Post autor: Jurek B. »

Nie rabotajet. Znaczy bez zmian.
Przydałby się projekt z mapą, na której po przeprowadzeniu operacji, które Pan opisał, są takie efekty, z tym, że musi to być stan przed ich wystąpieniem.
Pozdrawiam Jurek B.
Polaris
___
___
Posty: 66
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:50

Re: Kilka pomyślunków

Post autor: Polaris »

EUREKA!
Gdy zacząłem pakować obiekty do wysyłki nadeszło olśnienie - sprawdziłem punkty przed przenumerowaniem (@) i się okazało, że one już mają te nieszczęsne zera.
Punty @ w tabeli były ukryte więc nie zwróciłem na to od razu uwagi.

Ale przy okazji drążąc temat - da się wyeliminować zasysanie tych zer przy imporcie z DWG? Oczywiście przy założeniu, że to nie model 3D i są tam tylko wartości H=0,000.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Kilka pomyślunków

Post autor: Jurek B. »

Proszę przesłać taki DWG, który Pan importuje i są potem te zera w C-GEO.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Kilka pomyślunków

Post autor: Jurek B. »

Polaris pisze:Natomiast jak robię import linii (warstwy z liniami) z dwg i w ten sam sposób przenumerowuję to zera się pojawiają, tak jak wcześniej opisywałem.
Sprawdziłem ten DWG od Pana - niestety tam są już zera w punktach tego importowanego obiektu - trzeba porozmawiać z twórcą tych danych by nie wprowadzał wysokości zerowych, jeśli nie są znane:
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (175.97 KiB) Przejrzano 3776 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Polaris
___
___
Posty: 66
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:50

Re: Kilka pomyślunków

Post autor: Polaris »

Tak właśnie na koniec przypuszczałem, że te zera są importowane.

Ale wracając do jednego z poprzednich postów to wg mnie całkiem praktyczne w okienku wyboru zasad przenumerowania byłoby dodanie:
- zadania wartości H
- wyboru kodu

Pozostawiam do przemyślenia i oceny "zasadności wniosku" twórców oraz innych użytkowników :)
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Kilka pomyślunków

Post autor: Jurek B. »

Polaris pisze:Tak właśnie na koniec przypuszczałem, że te zera są importowane.

Ale wracając do jednego z poprzednich postów to wg mnie całkiem praktyczne w okienku wyboru zasad przenumerowania byłoby dodanie:
- zadania wartości H
- wyboru kodu

Pozostawiam do przemyślenia i oceny "zasadności wniosku" twórców oraz innych użytkowników :)
Ok, ale w tabeli, w menu Tabela-Zaznaczone punkty, jest opcja "Translacja" - tam można zmienić kod, usunąć dane z pola H lub wprowadzić inne.
Punkty należące do wybranych obiektów mapy można zaznaczać wcześniej na mapie - klawisz F7
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ