skala wyświetlania mapy

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1132
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

skala wyświetlania mapy

Post autor: marcinn »

Czy jest możliwość wprowadzenia wpisania skali wyświetlania mapy? W lewym dolnym rogu jest skala, która zmienia się w zależności od przybliżania czy oddalania mapy. Brakuje mi opcji żeby wpisać tam wartość. Muszę kombinować czasami scrollem lub używać +/- żeby trafić na odpowiednie powiększenie. Dobrze, gdyby dało się po prostu tak wpisać wartość i mapa przybliżyłaby się do tej skali
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: skala wyświetlania mapy

Post autor: grzes »

Z ciekawości, do czego to się przydaje?
pozdrawiam
grzes
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1132
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: skala wyświetlania mapy

Post autor: marcinn »

pewnie będę jednostkowym przypadkiem :) Potrzebuję to do przygotowania mdcp w dxf, a dokładniej tabelki. Tabelkę mam w cgeo w rtf. Robię eksport do dxf, ale tabelka nie eksportuje się prawidłowo. Więc robię systemowym "narzędziem wycinanie" kopię tabelki i wklejam jako obiekt OLE do dxf. Tylko problem jest taki, że potem muszę przeskalować ten obiekt w acad, żeby miał dobre wymiary. I w zależności jaka jest skala wyświetlania w cgeo taka jest skala w acad. Dlatego najprościej byłoby mi zawsze ustawiać taką samą skalę przy robieniu wycinka ekranu

Edit: Już sobie poradziłem. W acad skaluję po długości referencyjnej
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: skala wyświetlania mapy

Post autor: FaFaL »

Skoro już i tak wykonuje Pan tyle działań, to może w C-GEO wejść w obiekt RTf, wydrukować go do PDFa, a następnie narzędziem wstaw grafikę wstawić tego PDFa w miejsce RTF (przy okazji wstawiania PDF można go przyciąć). Taki PDF jest wstawiany we właściwej skali oraz będzie później w DXF
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: skala wyświetlania mapy

Post autor: FaFaL »

marcinn pisze: 24 kwie 2020, 13:53 Czy jest możliwość wprowadzenia wpisania skali wyświetlania mapy? W lewym dolnym rogu jest skala, która zmienia się w zależności od przybliżania czy oddalania mapy. Brakuje mi opcji żeby wpisać tam wartość. Muszę kombinować czasami scrollem lub używać +/- żeby trafić na odpowiednie powiększenie. Dobrze, gdyby dało się po prostu tak wpisać wartość i mapa przybliżyłaby się do tej skali
a może funkcja szukania punktu (bodaj F2) tam wystarczy podać numer punktu do odszukania i skalę mapy do wyświetlenia.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1132
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: skala wyświetlania mapy

Post autor: marcinn »

Dziękuję za podpowiedzi i propozycję. Faktycznie okno szukania F2 może do tego posłużyć. Propozycja z PDF też ciekawa, ale akurat u mnie się nie sprawdza, bo docinam mapę nożyczkami a opis mam poza mapą i zostaje automatycznie usunięty. Ale zmiana skali w F2 załatwia sprawę chociaż trochę niewygodne, bo trzeba podać jakiś punkt i potem przesuwać mapę, żeby wrócić do opisu.
kouczan
____
____
Posty: 215
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:36

Re: skala wyświetlania mapy

Post autor: kouczan »

Dzień dobry.
Czy można by było wprowadzić opcję wyboru skali wyświetlania mapy. Wektoryzuję rastry z nalotu i często jest tak że wiem, że w skali np. 1:100 dla danego monitora mam wystarczające powiększenie, żeby wygodnie pracować i zmiana +/-1:10 już powoduje czasami mały "dyskomfort" w opracowywaniu. Teraz muszę się namachać scrollem albo plusem i minusem :)
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: skala wyświetlania mapy

Post autor: piotr j. »

Może coś takiego.
Załączniki
Bez nazwy.png
Bez nazwy.png (12.26 KiB) Przejrzano 2968 razy
Pozdrawiam.
piotr j.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: skala wyświetlania mapy

Post autor: Jurek B. »

Nie, tu chodzi o coś innego, zrobimy to w najbliższych dniach i będzie w aktualizacji listopadowej.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: skala wyświetlania mapy

Post autor: FaFaL »

W wersji testowej została dodana funkcjonalność zmiany skali wyświetalnia mapy:
2021-11-06_211942.png
2021-11-06_211942.png (5.88 KiB) Przejrzano 2886 razy
kliknięcie w pole automatycznie zaznacza cały tekst i wystarczy wpisać nową skalę docelową. Po wpisaniu skali można nacisnąć [Enter] albo kliknąć w inne miejsce programu, aby wpisana wartość została zaakceptowana i odświeżyła się mapa w nowym powiększeniu.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
kouczan
____
____
Posty: 215
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:36

Re: skala wyświetlania mapy

Post autor: kouczan »

Dziękuję bardzo. Działa jak marzenie! :)
Pozdrawiam
Michał
ODPOWIEDZ