niwelacja - odwrócenie ciągu

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

niwelacja - odwrócenie ciągu

Post autor: piotr j. »

Dzień Dobry.

Mogę prosić o przyjrzenie się mechanizmowi odwracania ciągu. Problem występuje przy pomiarach pośrednich, które są przesunięte o jedno przejście w odczytach w przód i w tył względem pliku oryginalnego.
W załączeniu
- pomiar oryginalny
- pomiar odwrócony przez c-geo
- pomiar odwrócony zmodyfikowany przeze mnie
Załączniki
niwelacja.zip
(3.16 KiB) Pobrany 20 razy
Pozdrawiam.
piotr j.
Damian
Team
Team
Posty: 98
Rejestracja: 12 lis 2019, 09:09

Re: niwelacja - odwrócenie ciągu

Post autor: Damian »

piotr j. pisze: 29 cze 2023, 12:33 Dzień Dobry.

Mogę prosić o przyjrzenie się mechanizmowi odwracania ciągu. Problem występuje przy pomiarach pośrednich, które są przesunięte o jedno przejście w odczytach w przód i w tył względem pliku oryginalnego.
W załączeniu
- pomiar oryginalny
- pomiar odwrócony przez c-geo
- pomiar odwrócony zmodyfikowany przeze mnie
Dzień dobry.
Faktycznie jeśli w module niwelacji zastosujemy kolejność wprowadzania danych: wstecz, w przód, pośrednie to występuje opisany przez Pana problem. Zostało już to zgłoszone do programisty i jak tylko będzie problem rozwiązany to poinformuję o tym w tym wątku.
pozdrawiam
Damian M.
Damian
Team
Team
Posty: 98
Rejestracja: 12 lis 2019, 09:09

Re: niwelacja - odwrócenie ciągu

Post autor: Damian »

Damian pisze: 03 lip 2023, 10:58
piotr j. pisze: 29 cze 2023, 12:33 Dzień Dobry.

Mogę prosić o przyjrzenie się mechanizmowi odwracania ciągu. Problem występuje przy pomiarach pośrednich, które są przesunięte o jedno przejście w odczytach w przód i w tył względem pliku oryginalnego.
W załączeniu
- pomiar oryginalny
- pomiar odwrócony przez c-geo
- pomiar odwrócony zmodyfikowany przeze mnie
Dzień dobry.
Faktycznie jeśli w module niwelacji zastosujemy kolejność wprowadzania danych: wstecz, w przód, pośrednie to występuje opisany przez Pana problem. Zostało już to zgłoszone do programisty i jak tylko będzie problem rozwiązany to poinformuję o tym w tym wątku.
Dzień dobry,
w wersji testowej c-geo jest już dostępną poprawka odwracania ciągów niwelacyjnych z punktami pośrednimi (metoda wprowadzania danych: wstecz, w przód, pośrednie). Dodatkowo programista dodał możliwość "konwersji" metody wprowadzania danych. Np. jeśli mam wprowadzone dane wg. schematu: wstecz, w przód , pośrednie a chcę mieć: wstecz, pośrednie, w przód to należy najpierw w opcji wprowadzania danych wybrać właściwą kolejność a następnie pod ppm odwrócić ciąg.
pozdrawiam
Damian M.
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: niwelacja - odwrócenie ciągu

Post autor: piotr j. »

Dziękuję Bardzo. O to chodziło.
"Konwersja" też na plus. Miły dodatek.
Pozdrawiam.
piotr j.
ODPOWIEDZ