Profile użytkownika

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Profile użytkownika

Post autor: marcinn »

Będzie szansa na wprowadzenie profili użytkownika, które by zapisywały wszystkie ustawienia programowe w jakimś pliku?
Chodziło o to, żeby przy reinstalacji programu można było łatwo wrócić do swoich ustawień lub można było się przelogować w programie i inny użytkownik który miał inaczej zdefiniowane ustawienia mógł z kopa rozpocząć pracę w programie. Temat był trochę poruszany w poniższym wątku:

http://www.softline.xgeo.pl/forum/viewt ... fil#p26206
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Profile użytkownika

Post autor: marcinn »

Ewentualnie jeżeli w tym kierunku nie są zamierzone prace, to prosiłbym o wykaz plików, które należy by zachować przed instalacją programu na nowo (pliki zawierające wszelkie ustawienia programu, projektów itp.- pomijając oczywiście folder "projekty")
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Profile użytkownika

Post autor: Jurek B. »

Do profilów użytkownika na razie nikt u nas nie chce się zabrać - to wymaga bardzo wielu zmian w programie.
W katalogu BIN istotne są pliki:
*.ini
i_*
*.sz
*.dob
kody*.*
lin*.*
SR*.*
Pozdrawiam Jurek B.
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Profile użytkownika

Post autor: Aoschin »

Zamierzam zrobić świeżą instalację C-GEO, bo trochę się wysypuje czasami, czy powyższa lista plików jest aktualna i obejmuje wszystkie pliki opisujące konfigurację C-GEO?
Z szablonami i innymi takimi sobie poradzę sam, ale co do ustawień i opcji wolałbym nic nie pominąć.
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Profile użytkownika

Post autor: Jurek B. »

Tak, raczej nie powinno być nic więcej poza tymi wypisanymi powyżej.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Profile użytkownika

Post autor: marcinn »

Zrobiłem reinstalację systemu i próbuję przywrócić c-geo do stanu w jakim miałem wcześniej. Skopiowałem pliki, które były wymienione. W jakim pliku zapamiętane są ustawienia paska narzędzi?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Profile użytkownika

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze: 18 mar 2022, 11:24 Zrobiłem reinstalację systemu i próbuję przywrócić c-geo do stanu w jakim miałem wcześniej. Skopiowałem pliki, które były wymienione. W jakim pliku zapamiętane są ustawienia paska narzędzi?
To jest w rejestrze Windows, więc po restarcie systemu swoich poprzednich ustawień nie da się przywrócić - trzeba ustawić od nowa.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Profile użytkownika

Post autor: marcinn »

Jurek B. pisze: 18 mar 2022, 11:27
marcinn pisze: 18 mar 2022, 11:24 Zrobiłem reinstalację systemu i próbuję przywrócić c-geo do stanu w jakim miałem wcześniej. Skopiowałem pliki, które były wymienione. W jakim pliku zapamiętane są ustawienia paska narzędzi?
To jest w rejestrze Windows, więc po restarcie systemu swoich poprzednich ustawień nie da się przywrócić - trzeba ustawić od nowa.
Ok. A szablony w zakładce Raporty? są gdzieś zapisane czy jak nie zrobiłem eksportu to przepadły?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Profile użytkownika

Post autor: Jurek B. »

Szablony raportów są C-GEO\BIN w plikach szablony.*
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Profile użytkownika

Post autor: marcinn »

a ustawienia importu dxf? Skopiowałem stary importDXF, ale nic to nie dało
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Profile użytkownika

Post autor: Jurek B. »

Czy ten oryginalny plik skopiował Pan przy wyłączonym C-GEO?
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Profile użytkownika

Post autor: marcinn »

Jurek B. pisze: 18 mar 2022, 13:32 Czy ten oryginalny plik skopiował Pan przy wyłączonym C-GEO?
Tak. Widzę, że ustawienia dla linii się trzymają (druga zakładka), ale przypisania bloków nie pamięta. Kody użytkownika mam ustawione w programie tak jak wcześniej i pliki symboli SR skopiowane. Jeżeli nie ma innego pliku to najwyżej ustawie sobie na nowo.

Jeżeli można to proszę o adres klucza rejestru dla ustawien paska narzędzi- zachowam sobie na przyszłość
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: Profile użytkownika

Post autor: Ezy »

"Ustawienia pasków ikon są pamiętane w rejestrze Windows. Jeśli więc chce się zapamiętać ustawienia pasków, można uruchomić regedit i wybrać opcję Plik > Eksportuj stojąc na HKEY_CURRENT_USER\Software\Softline\CGeo\ToolBars " - CGEO WIKI
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
ODPOWIEDZ