Struktura projektów

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1132
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Struktura projektów

Post autor: marcinn »

Czy dałoby się wprowadzić modyfikację w folderze C-GEO/projekty, żeby porządek był taki jak w c-geo? Zobrazuje o co chodzi. Np. W programie mam założony folder o nazwie inw_2015, a w nim projekty o nazwach: 1,2,3 i każdy ma tam jakieś tabele. Teraz wchodzę na dysk do folderu projekty i widzę katalogi:1,2,3 (nazwy projektów). Nie dałoby się uporządkować to w ten sposób, że jak wejdę do folderu projekty to będę miał folder "inw_2015", a dopiero w nim foldery: 1,2,3 ? Aktualnie nazwy projektów nie mogą się powtarzać, a przy takiej strukturze byłoby to możliwe, gdyby projekty były w innych folderach. No i przejrzystość też byłaby lepsza, bo wszystko byłoby pokatalogowane
kasprol
____
____
Posty: 170
Rejestracja: 05 sty 2011, 09:32
Lokalizacja: Łaskarzew
Kontakt:

Re: Struktura projektów

Post autor: kasprol »

Pomysł super, podpisuje się pod nim.
Awatar użytkownika
tuvalu
____
____
Posty: 216
Rejestracja: 11 lut 2009, 19:26

Re: Struktura projektów

Post autor: tuvalu »

marcinn pisze:Aktualnie nazwy projektów nie mogą się powtarzać, a przy takiej strukturze byłoby to możliwe, gdyby projekty były w innych folderach. No i przejrzystość też byłaby lepsza
Nie sadzę aby pliki o identycznych nazwach poukrywane w wielu folderach przyczyniły się do przejrzystości, raczej wprost przeciwnie :wink: Osobiście bardzo sobie cenię możliwość orientacji że 10 lat temu wykonywałem prace w pobliżu nowo założonego projektu bez przekopywania sterty zagnieżdżonych katalogów.
Ale można sobie podzielić projekty do dowolnych, osobnych katalogów z poziomu windowsa i wybierać katalogi do podglądu w okienku projektów w c-geo. 2 lub 3 kliknięcia myszą. Ewentualnie ikonka bezpośredniego dostępu do ulubionych katalogów nieco wyżej w hierarchii, obok chmur i 'mojego komputera' na liście projektów w c-geo?
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Struktura projektów

Post autor: grzes »

ja sie troche tego boję - bo kazde mieszanie z katalogami na liscie projektow bedzie musialo skutkowac przenoszeniem fizycznym wszystkich plikow projektu miedzy katalogami na dysku. To sie az sie prosi o klopoty. No i nie zawsze bedzie mozliwe - otwartego projektu nie da sie przeniesc
pozdrawiam
grzes
ODPOWIEDZ