Aktualizacja 02.10.2015

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
Wojtek
____
____
Posty: 153
Rejestracja: 01 kwie 2005, 11:46

Aktualizacja 02.10.2015

Post autor: Wojtek »

Mała sugestia do nowej funkcji zaokrąglania wysokości. Czy nie można zrobić tak, aby wraz z zaokrągleniem pikiety do 0,1 m od razu zmieniała się dokładność zapisu w tabeli wsp.? No chyba żeby przenieść tą funkcję do okienka "zmień ustawienia odwzorowania ........ " i tam dodać ta funkcję dodając nowe pole wyboru do "zaptaszkowania" Współrzędne H 0,1 m dla zaznaczonych w tabeli żeby od razu zaokrąglało i zmieniało dokładność.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pytając wstydzisz się tylko raz, nie wiedząc wstydzisz się przez resztę życia.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1132
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Aktualizacja 02.10.2015

Post autor: marcinn »

Linia odwodnienia liniowego nie do końca eksportuje się dobrze. Jeden z końców jest niedomknięty jak na obrazku poniżej
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (1.12 KiB) Przejrzano 4492 razy
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Aktualizacja 02.10.2015

Post autor: piotrt »

Witam
Dlaczego po ostatniej aktualizacji program c-geo uruchamia się dobre dwa razy dłużej? Sprawdziłem na dwóch komputerach i efekt podobny.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8224
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja 02.10.2015

Post autor: Jurek B. »

piotrt pisze:Witam
Dlaczego po ostatniej aktualizacji program c-geo uruchamia się dobre dwa razy dłużej? Sprawdziłem na dwóch komputerach i efekt podobny.
A proszę go uruchomić jako administrator (prawy klawisz myszki na ikonce programu).
Pozdrawiam Jurek B.
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Aktualizacja 02.10.2015

Post autor: piotrt »

Witam
Uruchamiam jako administrator i efekt taki sam -uruchamia się bardzo długo. Kiedy wracam do poprzedniej aktualizacji z lipca uruchamiani trwa bardzo szybko
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8224
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja 02.10.2015

Post autor: Jurek B. »

Hmm, mierzyłem kilkakrotnie i zarówno wersja z 31 lipca, jak i z 2 października uruchamia się u mnie w tym samym czasie. Może ktoś jeszcze niech sprawdzi u siebie.
Warto też sprawdzić czy c-geo8.exe jest na liście programów wykluczonych ze skanowania (lub zaufanych) w ustawieniach programu antywirusowego - skanowanie przez antywirus spowalnia działanie programów.
Pozdrawiam Jurek B.
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Aktualizacja 02.10.2015

Post autor: piotrt »

Witam ponownie
Program spowalnia plik "slowniki" w folderze 'bin". Po jego usunięciu program uruchamia się szybko
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Aktualizacja 02.10.2015

Post autor: piotrt »

Witam
Podmieniłem plik "slowniki.ini" z poprzedniej lipcowej aktualizacj ponieważ ten plik z bieżącej aktualizacji spowalniał wczytywanie się c-geo. Podejrzałem plik z bieżącej aktualizacji = jest w nim ok.2400 nazw ulic- z jakiego miasta- nie wiem a rozmiar to 205 kB (stray ma ok. 38kB). Do czego służy ten plik, i czy można go podmieniać tak, jak ja to zrobiłem?
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 973
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Aktualizacja 02.10.2015

Post autor: Wojtek P. »

W załączniku plik bez słownika z ulicami. Słownik ten jest potrzebny dla szablonu GEOPOZ. Być może na wolniejszym sprzęcie spowalnia to uruchomienie C-GEO. Dla użytkowników którzy zauważają spowolnienie wystarczy rozpakować i zastąpić w katalogu BIN
Załączniki
slowniki.zip
(34.83 KiB) Pobrany 155 razy
-To serve and protect-
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Aktualizacja 02.10.2015

Post autor: piotrt »

Dzień dobry
Podmieniłem w katalogu BIN plik "slowniki.ini" i program c-geo uruchamia się szybko. Czy plik ten jest potrzebny tylko do szablonu do szablonu Geopoz ? Kiedy go całkowicie usunąłem zniknęły np.podpowiedzi atrybutów punktów granicznych w tabeli (ZRD,BPP itd)
Ps. nazwy ulic w tym pliku dotyczyły miasta Poznania?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8224
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja 02.10.2015

Post autor: Jurek B. »

Tak, te ulice to poznańskie były :)
Co do pliku słowniki.ini to jest on niezbędny dla programu, gdyż zawiera słowniki potrzebne do wypełniania atrybutów w bazach danych i tabeli współrzędnych. Gdy się go usunie, zostaje odtwarzany przez program przy zakładaniu nowej mapy z wykorzystaniem szablonu np. mapa zasadnicza.sz
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1132
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Aktualizacja 02.10.2015

Post autor: marcinn »

u mnie też zauważyłem znaczne spowolnienie podczas uruchamiania, a sprzęt mam dobrej klasy- łącznie z dyskiem SSD.
Zauważyłem jeszcze jeden problem. Jeżeli nadam punktom w tabeli kod RTPW01 - Punkt wysokościowy naturalny to nie zostają one przeniesione na odpowiednią warstwę, tylko zostają na zerowej. Trzeba by przeklikać wszystkie punkty edytorem mapy obiektowej żeby zostały wrzucone na warstwę.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8224
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja 02.10.2015

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze:u mnie też zauważyłem znaczne spowolnienie podczas uruchamiania, a sprzęt mam dobrej klasy- łącznie z dyskiem SSD.
Zauważyłem jeszcze jeden problem. Jeżeli nadam punktom w tabeli kod RTPW01 - Punkt wysokościowy naturalny to nie zostają one przeniesione na odpowiednią warstwę, tylko zostają na zerowej. Trzeba by przeklikać wszystkie punkty edytorem mapy obiektowej żeby zostały wrzucone na warstwę.
Co do wolnego uruchamiania - podmienić plik słowniki.ini na ten z wyższego postu.
Co do kodu - u nas jest ok, proszę sprawdzić czy w legendzie jest on przypisany do odpowiedniej warstwy.
Proszę też sprawdzić na nowej mapie założonej z szablonu.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3132
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Aktualizacja 02.10.2015

Post autor: FaFaL »

Oraz czy w opcjach programu ktoś nie odłączył opcji Przypisania warstwy do kodu
Pozdrawiam Rafał Kocierz
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1132
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Aktualizacja 02.10.2015

Post autor: marcinn »

Podmieniłem słowniki i jest ok. Co do przypisania warstw jest też dobrze. Korzystałem ze swojego szablonu. Po założeniu szablonu z mapy zasadniczej prawidłowo przypisuje. Co ciekawe kiedyś na pewno mi to działało. Ale zrobiłem eksport moich warstw do szablonu mapy zasadniczej, zapisałem mój szablon na nowo i jest dobrze.
ODPOWIEDZ