Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

Można by było dodać opcję raportu komentarza, albo chociaż opcje przepisania komentarza do kodu punktu ?

Importuje plik RAW, i kody z Field Geniusa importowane są jako komentarz - i w sumie jest to bardzo dobre rozwiązanie. Problem jednak jest gdy łączy się pikiety korzystając z dwóch ekranów. Z racji tego ze Dziennika RTN nie da się przenieść na drugi ekran, jestem zmuszony zrobić raport do pdf'a i okno pdf'a otworzyć na drugim ekranie. Było by wszystko ok, gdyby ten komentarz można było jakoś zraportować.

Myślę że technicznie będzie chyba najłatwiej skopiować komentarz do pola kod pikiety, i wtedy zrobię sobie raport, albo nawet zapiszę do tabeli roboczej jako kod pikiety, co w sumie będzie jeszcze lepsze niż praca na dwóch ekranach.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2021, 08:11 przez MarekOtt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

To powinno dać się zrobić. Myślę, że w funkcji modyfikacji punktów znajdzie się na to miejsce.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

FaFaL pisze: 22 kwie 2021, 08:09 To powinno dać się zrobić. Myślę, że w funkcji modyfikacji punktów znajdzie się na to miejsce.
Panie Rafale, w momencie kiedy Pan odpowiedział, dopisałem w moim poście jak można to zrobić :). Szybki Pan dziś jest :D Dobrego dnia.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

MarekOtt pisze: 22 kwie 2021, 08:07 Można by było dodać opcję raportu komentarza, albo chociaż opcje przepisania komentarza do kodu punktu ?

Importuje plik RAW, i kody z Field Geniusa importowane są jako komentarz - i w sumie jest to bardzo dobre rozwiązanie. Problem jednak jest gdy łączy się pikiety korzystając z dwóch ekranów. Z racji tego ze Dziennika RTN nie da się przenieść na drugi ekran, jestem zmuszony zrobić raport do pdf'a i okno pdf'a otworzyć na drugim ekranie. Było by wszystko ok, gdyby ten komentarz można było jakoś zraportować.

Myślę że technicznie będzie chyba najłatwiej skopiować komentarz do pola kod pikiety, i wtedy zrobię sobie raport, albo nawet zapiszę do tabeli roboczej jako kod pikiety, co w sumie będzie jeszcze lepsze niż praca na dwóch ekranach.
Kiedy można liczyć na dodanie tej funkcji. Przyznam szczerze, czekałem na aktualizację z pewnym projektem, ponad 500 pikiet kodowanych w komentarzu :(
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

Niestety były pilniejsze poprawki, na dniach postaram się wprowadzić te komentarze
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

MarekOtt pisze: 01 maja 2021, 08:48
MarekOtt pisze: 22 kwie 2021, 08:07 Można by było dodać opcję raportu komentarza, albo chociaż opcje przepisania komentarza do kodu punktu ?

Importuje plik RAW, i kody z Field Geniusa importowane są jako komentarz - i w sumie jest to bardzo dobre rozwiązanie. Problem jednak jest gdy łączy się pikiety korzystając z dwóch ekranów. Z racji tego ze Dziennika RTN nie da się przenieść na drugi ekran, jestem zmuszony zrobić raport do pdf'a i okno pdf'a otworzyć na drugim ekranie. Było by wszystko ok, gdyby ten komentarz można było jakoś zraportować.

Myślę że technicznie będzie chyba najłatwiej skopiować komentarz do pola kod pikiety, i wtedy zrobię sobie raport, albo nawet zapiszę do tabeli roboczej jako kod pikiety, co w sumie będzie jeszcze lepsze niż praca na dwóch ekranach.
Kiedy można liczyć na dodanie tej funkcji. Przyznam szczerze, czekałem na aktualizację z pewnym projektem, ponad 500 pikiet kodowanych w komentarzu :(
Pod przyciskiem Edycji w wersji testowej dodana została opcja zamiany Komentarza z kodem.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

działa elegancko .. super Panie Rafale :) Dziękuję
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

Dziwny problem przy przenumerowaniu pikiet

Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

Proszę jeszcze podesłać zadanie
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

FaFaL pisze: 15 cze 2022, 15:26 Proszę jeszcze podesłać zadanie
Panie Rafale, właśnie chciałem wysłać do Pana to zadanie, ale teraz je uruchamiam i wygląda na to że jest OK .. dziwne .. bo w środę także ponownie uruchamiałem program i to nic nie dało ...

No nic poobserwuję i jak coś odświeżę temat.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

W Dzienniku RTN/RTK, od jakiegoś czasu występuje problem przy wpisywaniu z palca numerów punktów.

Poniżej film, po wczytaniu obserwacji próbuję wpisać nowy numer "PS1" .. Niestety numer podmienia się po drugim wpisaniu numeru. Coś się przestawia.

Problem zgłaszany także telefonicznie (dawno).



Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

Dziękujemy za filmik, postaramy się to przeanalizować i skorygować.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

MarekOtt pisze: 07 wrz 2022, 08:04 W Dzienniku RTN/RTK, od jakiegoś czasu występuje problem przy wpisywaniu z palca numerów punktów.
Poniżej film, po wczytaniu obserwacji próbuję wpisać nowy numer "PS1" .. Niestety numer podmienia się po drugim wpisaniu numeru. Coś się przestawia.
Problem zgłaszany także telefonicznie (dawno).
Dziwna sprawa. Tak wygląda, jakby coś działało w tle i przerywało edycję. Próbowałem u siebie, ale nie jestem w stanie uzyskać takiego samego efektu. Kiedyś uzyskałem taki efekt, że program nie chciał wejść w edycję pola podczas wpisywania danych, ale jeśli wszedłem w edycję pola naciskając ENTER to nigdy nie miałem problemu.
Będziemy jeszcze to kontrolować u siebie. Mam jednak małą prośbę do Pana, proszę w Windows stworzyć nowego użytkownika, zalogować się na niego i uruchomić C-GEO i spróbować dokonać edycji numerów.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

FaFaL pisze: 08 wrz 2022, 09:48
MarekOtt pisze: 07 wrz 2022, 08:04 W Dzienniku RTN/RTK, od jakiegoś czasu występuje problem przy wpisywaniu z palca numerów punktów.
Poniżej film, po wczytaniu obserwacji próbuję wpisać nowy numer "PS1" .. Niestety numer podmienia się po drugim wpisaniu numeru. Coś się przestawia.
Problem zgłaszany także telefonicznie (dawno).
Dziwna sprawa. Tak wygląda, jakby coś działało w tle i przerywało edycję. Próbowałem u siebie, ale nie jestem w stanie uzyskać takiego samego efektu. Kiedyś uzyskałem taki efekt, że program nie chciał wejść w edycję pola podczas wpisywania danych, ale jeśli wszedłem w edycję pola naciskając ENTER to nigdy nie miałem problemu.
Będziemy jeszcze to kontrolować u siebie. Mam jednak małą prośbę do Pana, proszę w Windows stworzyć nowego użytkownika, zalogować się na niego i uruchomić C-GEO i spróbować dokonać edycji numerów.
A może jest to spowodowane plikiem RAW (FieldGenius), wczytywanym do dziennika .. może w polu nazwy numeru punktu występuje jakiś ukryty znak który powoduje ten błąd. Oczywiście mogę przesłać taki przykładowy plik obserwacji.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

A może jest to spowodowane plikiem RAW (FieldGenius), wczytywanym do dziennika .. może w polu nazwy numeru punktu występuje jakiś ukryty znak który powoduje ten błąd. Oczywiście mogę przesłać taki przykładowy plik obserwacji.
proszę podesłać, zobaczymy
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

FaFaL pisze: 08 wrz 2022, 14:21
A może jest to spowodowane plikiem RAW (FieldGenius), wczytywanym do dziennika .. może w polu nazwy numeru punktu występuje jakiś ukryty znak który powoduje ten błąd. Oczywiście mogę przesłać taki przykładowy plik obserwacji.
proszę podesłać, zobaczymy
wysłane na serwis@geo.pl
ODPOWIEDZ