Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

Można by było dodać opcję raportu komentarza, albo chociaż opcje przepisania komentarza do kodu punktu ?

Importuje plik RAW, i kody z Field Geniusa importowane są jako komentarz - i w sumie jest to bardzo dobre rozwiązanie. Problem jednak jest gdy łączy się pikiety korzystając z dwóch ekranów. Z racji tego ze Dziennika RTN nie da się przenieść na drugi ekran, jestem zmuszony zrobić raport do pdf'a i okno pdf'a otworzyć na drugim ekranie. Było by wszystko ok, gdyby ten komentarz można było jakoś zraportować.

Myślę że technicznie będzie chyba najłatwiej skopiować komentarz do pola kod pikiety, i wtedy zrobię sobie raport, albo nawet zapiszę do tabeli roboczej jako kod pikiety, co w sumie będzie jeszcze lepsze niż praca na dwóch ekranach.
Ostatnio zmieniony czwartek, 22 kwietnia 2021, 08:11 przez MarekOtt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Kontakt:

Post autor: FaFaL »

To powinno dać się zrobić. Myślę, że w funkcji modyfikacji punktów znajdzie się na to miejsce.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP

FaFaL pisze: czwartek, 22 kwietnia 2021, 08:09 To powinno dać się zrobić. Myślę, że w funkcji modyfikacji punktów znajdzie się na to miejsce.
Panie Rafale, w momencie kiedy Pan odpowiedział, dopisałem w moim poście jak można to zrobić :). Szybki Pan dziś jest :D Dobrego dnia.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP

MarekOtt pisze: czwartek, 22 kwietnia 2021, 08:07 Można by było dodać opcję raportu komentarza, albo chociaż opcje przepisania komentarza do kodu punktu ?

Importuje plik RAW, i kody z Field Geniusa importowane są jako komentarz - i w sumie jest to bardzo dobre rozwiązanie. Problem jednak jest gdy łączy się pikiety korzystając z dwóch ekranów. Z racji tego ze Dziennika RTN nie da się przenieść na drugi ekran, jestem zmuszony zrobić raport do pdf'a i okno pdf'a otworzyć na drugim ekranie. Było by wszystko ok, gdyby ten komentarz można było jakoś zraportować.

Myślę że technicznie będzie chyba najłatwiej skopiować komentarz do pola kod pikiety, i wtedy zrobię sobie raport, albo nawet zapiszę do tabeli roboczej jako kod pikiety, co w sumie będzie jeszcze lepsze niż praca na dwóch ekranach.
Kiedy można liczyć na dodanie tej funkcji. Przyznam szczerze, czekałem na aktualizację z pewnym projektem, ponad 500 pikiet kodowanych w komentarzu :(
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Kontakt:

Niestety były pilniejsze poprawki, na dniach postaram się wprowadzić te komentarze
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Kontakt:

MarekOtt pisze: sobota, 1 maja 2021, 08:48
MarekOtt pisze: czwartek, 22 kwietnia 2021, 08:07 Można by było dodać opcję raportu komentarza, albo chociaż opcje przepisania komentarza do kodu punktu ?

Kiedy można liczyć na dodanie tej funkcji. Przyznam szczerze, czekałem na aktualizację z pewnym projektem, ponad 500 pikiet kodowanych w komentarzu :(
Pod przyciskiem Edycji w wersji testowej dodana została opcja zamiany Komentarza z kodem.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP

działa elegancko .. super Panie Rafale :) Dziękuję
ODPOWIEDZ