Edytor mapy obiektowej

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Edytor mapy obiektowej

Post autor: Jurek B. »

A czy jest możliwość, żeby po wstawieniu symbolu, czy wrysowaniu przewodu wyskakiwało mi okno z opisem?
Proponuję wywołać okno "szybkiego tekstu" i w nim wprowadzać teksty po skartowaniu obiektu - to jest dostępne już teraz i chyba w przypadku map wektorowych, nawet wygodniejsze niż to proponowane przez Pana wywoływanie okna edycji etykiet po kartowaniu z edytora mapy obiektowej.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Edytor mapy obiektowej

Post autor: marcinn »

Jurek B. pisze: 08 lip 2021, 17:19
A czy jest możliwość, żeby po wstawieniu symbolu, czy wrysowaniu przewodu wyskakiwało mi okno z opisem?
Proponuję wywołać okno "szybkiego tekstu" i w nim wprowadzać teksty po skartowaniu obiektu - to jest dostępne już teraz i chyba w przypadku map wektorowych, nawet wygodniejsze niż to proponowane przez Pana wywoływanie okna edycji etykiet po kartowaniu z edytora mapy obiektowej.
Racja. Nie pomyślałem o takim rozwiązaniu. Na pewno dużo wygodniej niż za każdym razem wywoływać okno tekstu z edytora
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Edytor mapy obiektowej

Post autor: marcinn »

Jeszcze pytanie odnośnie tej nowej funkcji umieszczania kodu. Tekst ląduje na warstwie edytowalnej. Czy symbol może także lądować na warstwie edytowalnej (aktualnie wrzuca na zerową) ? W opcjach programu mam WYŁĄCZONE przypisanie kodów do warstw
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Edytor mapy obiektowej

Post autor: Jurek B. »

Punkt z kodem czyli to co widać jako symbol pozostaje tam gdzie jest punkt. Gdyby w Mapa-Kody-Warstwy było ustalone rozmieszczenie kodów na warstwach, wówczas punkt z kodem trafiałby na przypisaną dla niego warstwę. W innym przypadku nie będzie możliwe wprowadzenie przenoszenia punktu z kodem na inną warstwę niż ta, na której był wcześniej.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ