Zawiadomienia - moduł SWDE

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: Aoschin »

Jako że moje poprzednie podejścia do tematu nie bardzo miały efekt, przedstawiam swoją prośbę jeszcze raz. Tym razem może nieco poprawioną, a przez to może bardziej wykonalną.


Chciałbym prosić o dodanie do menu Adresowanie w module SWDE checkboxów pozwalających na wybranie, do których osób ma zostać wygenerowane pismo (wraz z opcją zapisywania co jest zaznaczone np. Osoba 1, 2, 4 i 5 – ustalenie, Osoba 1, 2, 3, 4, 5 – przyjęcie – jakaś lista wyboru tworzona przez użytkownika może na tej samej zasadzie co zapis zaznaczonych działek w menu głównym modułu SWDE.) Gdy osób jest 5, to wydrukowanie tylko wybranych stron z wygenerowanych to nic, ale przy 34, taka czynność wymaga mnóstwa czasu i koncentracji, dlatego uważam, że takie rozwiązanie ma sens.

Przygotowując w powyższym module zawiadomienia, nie zawsze muszę je przygotować dla wszystkich. Część ludzi zawiadamiam na wznowienie, część na wyznaczenie, a wszystkich na przyjęcie.
W firmie przyjęło się, że w zawiadomieniach jest szczegółowo rozpisane kogo i na co zawiadamiamy – chciałbym do tego używać automatycznego wstawiania danych na zasadzie listy sporządzanej na podstawie zaznaczeń w menu Adresowanie.
Dlatego proszę też o dodanie do listy osób w menu Adresowanie dodatkowych kolumn – KW i rodzaj władania. Dodanie tutaj, bo brak (a przynajmniej ja nie znam) możliwości bezpośredniej edycji danych z pliku z PODGiK, a te często są przestarzałe i/lub niekompletne.
Aktualnie istniejące możliwości generowania takich list nie odpowiadają moim potrzebom. Generowane są działki sąsiednie do obecnej, a nie do działki przedmiotowej – cały sens leży w wylistowaniu wszystkiego w odniesieniu do działki „głównej” – objętej opracowaniem.

Moje pierwsze podejścia do stworzenia i formę stosowanego przeze mnie zawiadomienia stosowanego w firmie wstawiam na screenie.
zawiadomnienie_v0.7.png
zawiadomnienie_v0.7.png (84.29 KiB) Przejrzano 15665 razy
W formie tabelki też powinno zdać egzamin.

|lp| Numer | własność (tak/nie) | Kto | władanie (forma) | Kto włada(jeśli włada) | KW|

Sprawa dotyczy najczęstszych przypadków, czyli 80% robót. Są wyjątki i wiadomo, że dla pewnych specyficznych sytuacji i tak trzeba będzie robić ręcznie, ale te 80% to zazwyczaj bardzo proste technicznie roboty, w których papierki zabierają ¾ czasu.
W tym momencie wszystko oprócz zawiadomień udało mi się zautomatyzować w C-GEO. Formularze map, szkiców, koperty, zwrotki, protokoły, tylko zawiadomienia wciąż muszę wykonywać ręcznie.

Jeśli temat jest niemożliwy do realizacji z przyczyn technicznych albo zwyczajnie nieopłacalny proszę dać znać, będę szukał innego rozwiązania.

Dzięki i pozdrawiam
Ao
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: grzes »

Aoschin pisze: 22 paź 2020, 17:09
Chciałbym prosić o dodanie do menu Adresowanie w module SWDE checkboxów pozwalających na wybranie, do których osób ma zostać wygenerowane pismo (wraz z opcją zapisywania co jest zaznaczone np. Osoba 1, 2, 4 i 5 – ustalenie, Osoba 1, 2, 3, 4, 5 – przyjęcie – jakaś lista wyboru tworzona przez użytkownika może na tej samej zasadzie co zapis zaznaczonych działek w menu głównym modułu SWDE.) Gdy osób jest 5, to wydrukowanie tylko wybranych stron z wygenerowanych to nic, ale przy 34, taka czynność wymaga mnóstwa czasu i koncentracji, dlatego uważam, że takie rozwiązanie ma sens.
a nie lepiej tworzyć oddzielne listy adresowe? Tam jest opcja zapisu i odczytu.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: grzes »

Aoschin pisze: 22 paź 2020, 17:09 Dodanie tutaj, bo brak (a przynajmniej ja nie znam) możliwości bezpośredniej edycji danych z pliku z PODGiK, a te często są przestarzałe i/lub niekompletne.
dane na zakładce osoby są edytowalne
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: grzes »

Aoschin pisze: 22 paź 2020, 17:09 Generowane są działki sąsiednie do obecnej, a nie do działki przedmiotowej – cały sens leży w wylistowaniu wszystkiego w odniesieniu do działki „głównej” – objętej opracowaniem.
mazna ustawić dla 1 działki w kolumnie "Typ" "główna" i wtedy w piśmie w menu "Działka oznaczona jako głowna" mamy pole z działkami sąsiednimi do wstawienia w pismo
pozdrawiam
grzes
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: Aoschin »

grzes pisze: 22 paź 2020, 19:54
Aoschin pisze: 22 paź 2020, 17:09
Chciałbym prosić o dodanie do menu Adresowanie w module SWDE checkboxów pozwalających na wybranie, do których osób ma zostać wygenerowane pismo (wraz z opcją zapisywania co jest zaznaczone np. Osoba 1, 2, 4 i 5 – ustalenie, Osoba 1, 2, 3, 4, 5 – przyjęcie – jakaś lista wyboru tworzona przez użytkownika może na tej samej zasadzie co zapis zaznaczonych działek w menu głównym modułu SWDE.) Gdy osób jest 5, to wydrukowanie tylko wybranych stron z wygenerowanych to nic, ale przy 34, taka czynność wymaga mnóstwa czasu i koncentracji, dlatego uważam, że takie rozwiązanie ma sens.
a nie lepiej tworzyć oddzielne listy adresowe? Tam jest opcja zapisu i odczytu.
Zgoda, ta opcja wystarczy.

grzes pisze: 22 paź 2020, 20:02
Aoschin pisze: 22 paź 2020, 17:09 Generowane są działki sąsiednie do obecnej, a nie do działki przedmiotowej – cały sens leży w wylistowaniu wszystkiego w odniesieniu do działki „głównej” – objętej opracowaniem.
mazna ustawić dla 1 działki w kolumnie "Typ" "główna" i wtedy w piśmie w menu "Działka oznaczona jako głowna" mamy pole z działkami sąsiednimi do wstawienia w pismo
Same numery działek są mi do niczego nie potrzebne. Potrzebuję konkretnego zestawienia, w konkretnej przedstawionej wcześniej lub równoważnej formie.
grzes pisze: 22 paź 2020, 19:59
Aoschin pisze: 22 paź 2020, 17:09 Dodanie tutaj, bo brak (a przynajmniej ja nie znam) możliwości bezpośredniej edycji danych z pliku z PODGiK, a te często są przestarzałe i/lub niekompletne.
dane na zakładce osoby są edytowalne
Owszem, te dane są edytowalne. ALE to nie te dane są wklejane jeśli wybiorę opcję wstawienia danych w formie listy czy czegokolwiek - program pobiera dane z "czystego" pliku. Znając aktualne dane poprawię/uzupełnię je w menu Osób i adresy do listów będą wychodziły świetnie, ale dane choćby właścicieli działek sąsiednich podczytają się z "czystego gmla". Nie pomaga w żaden sposób jeśli w pliku z PODGiK jest wpisana jako właściciel działki Teresa Kłopotek, ja wiedząc że wyszła za mąż wyślę list do Teresy Kłopotek-Piekiełko (ta dana adresowa zostanie pobrana z menu Osób i super), ale jako właściciel działki w liście działek sąsiednich nadal będzie wpisana Teresa Kłopotek (pobrana z pliku z PODGiK, nie super).
Stąd moja prośba.

Pozdrawiam
Ao
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: grzes »

Wszystko jasne. Postaram się to zrobić. Trochę mi sie spraw nazbierało - jak się nie odezwę tu do końca przyszlego tygodnia to prosze przypomnieć temat.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: grzes »

Z tą zmienną "rodzaj władania" to rozumiem ze ma być tekst "właściciel" lub "władający". Jeśli tak to będzie niegramatycznie bo przy każdym użyciu powinna być ciut inna forma: "właścicieli", "właściciele" itp
Poza tym jak uzywamy pozniej pola "Właściciel (dz. główna)" to tam i tak będzie zawsze tylko właściciel.
Nie jestem pewien czy wszystko da się zautomatyzowac - te wygenerowane pisma mozna edytować i to się zapisuje. Może więc trzeba będzie je przejrzeć i poprawić przed drukiem/wysyłką.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: grzes »

Dodałem nowe pole do wstawienia:
dz_sas.png
dz_sas.png (23.26 KiB) Przejrzano 15494 razy
Do testów (do podmiany w c-geo/BIN)
pozdrawiam
grzes
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: Aoschin »

grzes pisze: 28 paź 2020, 13:35 Z tą zmienną "rodzaj władania" to rozumiem ze ma być tekst "właściciel" lub "władający". Jeśli tak to będzie niegramatycznie bo przy każdym użyciu powinna być ciut inna forma: "właścicieli", "właściciele" itp
Poza tym jak uzywamy pozniej pola "Właściciel (dz. główna)" to tam i tak będzie zawsze tylko właściciel.
Nie jestem pewien czy wszystko da się zautomatyzowac - te wygenerowane pisma mozna edytować i to się zapisuje. Może więc trzeba będzie je przejrzeć i poprawić przed drukiem/wysyłką.
Kwestię tej zmiennej władający/właściciel, jakoś obejdę, także jest OK jak jest.

Nowa lista jest świetna, ale mam kilka uwag:
- Da się zamiast wypunktowania, ustawić numerowanie na początku?
- Da się wprowadzić zmianę rozmiaru czcionki? Ustawiam na tekście zmiennej mniejszą czcionkę, ale po wstawieniu listy jest 10.
- Czy można z tej listy wyrzucić adresy? Byłaby to spoko opcja, gdyby nie to, że w naszej powiatowej ewidencji najczęściej tych adresów nie ma, szczególnie jeśli praca dotyczy rowów, albo innych działek nie-prywatnych. Tworzy to sytuację, gdzie albo uzupełniam te adresy z ręki, albo usuwam te pozostałe "niedobitki", które fartem są w bazie PODGiK.

Poprzednia kwestia wprowadza jeszcze jedno pytanie.
Sytuacja teoretyczna, działka-rów, jako właściciel wpisany Skarb Państwa, jako władający bliżej niezidentyfikowany Zarząd Wód. Jak wiadomo, dzisiaj większość działek pod wodami jest w zarządzie Spółek Wodnych. Czy mogę jakoś zmodyfikować plik GML/SWDE z PODGiK, tak aby te poprawne dane (np. Spółka jako władający i jej adres) znalazły się w tym pliku i zostały wykorzystane przy tworzeniu list, czy ten plik GML jest niemodyfikowalny i ewentualne niedociągnięcia baz powiatowych muszę poprawiać na końcowym etapie generowania dokumentacji?

Dziękuję za dotychczasową pracę i pozdrawiam
Ao
Pozdrawiam
Ao
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: Aoschin »

Jeszcze z ostatniej chwili, w przypadku współwłasności lub współwładania, działka wpisywana jest dwukrotnie.

Pozdrawiam
Ao
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: grzes »

Poprzednia poprawka wyleciala - teraz są 2 nowe pola do wstawienia. Żeby to działało to działki sąsiednie muszą być brane z mapy - i tak to przerobiłem.
Do testów (do podmiany w c-geo/BIN)
pozdrawiam
grzes
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: Aoschin »

Poprzednia wersja była lepsza :/
Wstawiały się tylko dane których dotyczyło zawiadomienie (które były wpisane w Osobach), teraz ta lista zawiera wszystkie działki sąsiednie. Wykonuję selekcję przy wybraniu Osób, a potem musiałbym jeszcze raz w samym piśmie wywalać działki których ono nie dotyczy.
PLUS, w poprzedniej wersji wstawiali się władający tutaj niestety tego nie ma.

Poprzednia wersja trafiała w sedno sprawy, lista tych osób których dotyczy pismo. Już wolę sobie usuwać podwojone wpisy, bo to pewniejsze niż ponowne sprawdzanie, czy aby na pewno zostały same działki których dotyczy procedura.


Jest jakaś szansa na to?
Aoschin pisze: 28 paź 2020, 19:08 Poprzednia kwestia wprowadza jeszcze jedno pytanie.
Sytuacja teoretyczna, działka-rów, jako właściciel wpisany Skarb Państwa, jako władający bliżej niezidentyfikowany Zarząd Wód. Jak wiadomo, dzisiaj większość działek pod wodami jest w zarządzie Spółek Wodnych. Czy mogę jakoś zmodyfikować plik GML/SWDE z PODGiK, tak aby te poprawne dane (np. Spółka jako władający i jej adres) znalazły się w tym pliku i zostały wykorzystane przy tworzeniu list, czy ten plik GML jest niemodyfikowalny i ewentualne niedociągnięcia baz powiatowych muszę poprawiać na końcowym etapie generowania dokumentacji?
Pozdrawiam
Ao
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: grzes »

No to jest klopot. Albo lece po działkach sąsiednich z mapy, albo po osobach z zakladki "Osoby" w adresowaniu. Ale wtedy dzialki będą się powtarzać i to nie tylko jak jest wladajacy. Jak bedzie 20 współwłaścicieli i kazdy będzie miał rekord w zakładce "Osoby" to bedzie 20 powtorzen działki.
pozdrawiam
grzes
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: Aoschin »

Wolę już usuwać powtórzenia. Łatwiej nad tym zapanować.
Byle nie było tych adresów, bo z tym jest mnóstwo zabawy i można było dostosować wielkość czcionki i będzie okay.
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: grzes »

Opcja wróciła :) :
Do testów (do podmiany w c-geo/BIN)
pozdrawiam
grzes
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: Aoschin »

Dziękuję pięknie, działa jak złoto. :D
Pozdrawiam
Ao
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: Aoschin »

Czy jest opcja umożliwienia nam modyfikacji szablonu książki nadawczej?
Dodałbym tam parę linijek na górze + pieczątkę firmową dla łatwiejszej organizacji i późniejszej archiwizacji.

Z góry dziękuję
Pozdrawiam
Ao
tomek
____
____
Posty: 217
Rejestracja: 21 kwie 2005, 22:57

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: tomek »

Witam
We szablonach (zawiad, protokoły przyjęcia)- występuje numer id roboty i podgik. Jaka funkcję należy wstawić ,aby pole PODGIK w....... wypełniało się automatycznie po kergu (tak jak w GO) przy dodawaniu z c-geo roboty.
[size=134][url=http://www.geodezja.net.pl/]www.geodezja.net.pl[/url][/size]
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: Aoschin »

Aoschin pisze: 09 lut 2021, 09:03 Czy jest opcja umożliwienia nam modyfikacji szablonu książki nadawczej?
Dodałbym tam parę linijek na górze + pieczątkę firmową dla łatwiejszej organizacji i późniejszej archiwizacji.

Z góry dziękuję
Nieśmiało się przypominam :)
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: grzes »

Zauważone - ale nie mam co odpisać - opcję da się zrobić ale ciągle są pilniejsze sprawy :(
pozdrawiam
grzes
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: Aoschin »

Jeśli wpisane na listę, jestem zadowolony. Nie pali się z tym, niech leży i nabiera mocy urzędowej. :D
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: grzes »

Aoschin pisze: 12 lut 2021, 10:59 Jeśli wpisane na listę, jestem zadowolony. Nie pali się z tym, niech leży i nabiera mocy urzędowej. :D
No dobra machnąłem szybko przy drugim śniadaniu :)
Do podmiany w c-geo/bin - edytor jest pod przyciskiem "Nadawca/opcje"
pozdrawiam
grzes
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: Aoschin »

Działa jak złoto, dziękuję! :D
Pozdrawiam
Ao
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: Aoschin »

Witam, ponownie poruszam temat, bo w czasie użytkowania wpadłem na kilka pomysłów.

1). Przycięcie opcji [Działki oznaczone jako "sąsiednia" - numer, właściciel, jednostka rejestrowa, KW (lista wypunktowana)] do -> [Działki oznaczone jako "sąsiednia" - numer, właściciel(lista wypunktowana)] - wersja pierwotna świetnie pasuje do ustaleń, ale jak się okazuje muszę ją przycinać do reszty zawiadomień.

2.) Dodanie Słownika Aktów Prawnych - troszkę na zasadzie tego który mamy w GO, ale zamiast zwykłej podpowiedzi wstawiającej tekst po kliknięciu jako zmienną. Już piszę dlaczego. Mam przygotowane różne dokumenty, nie tylko zawiadomienia (w module SWDE/Adresowanie/Pisma) ale też trochę wniosków (w module SWDE/Dokumenty własne) i innych takich(głównie Raporty) z wpisanymi tam podstawami prawnymi. Jak wiadomo PGiK zmienia się jak wiatr zawieje i utrzymanie aktualnej wersji w 5 wersjach zawiadomień, 10 wnioskach i milionie innych szablonów dokumentów w Raportach, szczególnie jeśli występuje w wielu wpisach jest trochę uciążliwe. A tak wystarczyłoby w takim słowniku zmienić raz i cyk we wszystkich dokumentach aktualna podstawa prawna.
Pozdrawiam
Ao
tomek
____
____
Posty: 217
Rejestracja: 21 kwie 2005, 22:57

Re: Zawiadomienia - moduł SWDE

Post autor: tomek »

Popieram słownik aktów prawnych . Ponawiam (pisałem w innym)w tym wątku dodanie zmiennych "Kierownik""uprawnienia " zmienna "PODGiK " na podstawie id roboty ze słownika GO i numer KW z opisu projektu CGEO ;zmienna pola dodatkowe "opis projektu"
[size=134][url=http://www.geodezja.net.pl/]www.geodezja.net.pl[/url][/size]
ODPOWIEDZ