Obszary zamknięte z łukami

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
M_B
__
__
Posty: 28
Rejestracja: 20 mar 2005, 21:37
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Obszary zamknięte z łukami

Post autor: M_B »

Witam szanownych kolegów.
Sprawa dotyczy możliwości płynnego przejścia z prostej na łuk i odwrotnie w trakcie rysowania obszarów zamkniętych. C-geo ładnie "zaczytuje" takie "kombinowane" obszary z plików GML wydawanych do zgłoszeń, natomiast nie odkryłem możliwości wygenerowania takich obszarów bezpośrednio w programie. Można byłoby taką funkcję zainicjować podobnie jak rysowanie prostopadłe lub wzdłuż linii (w trakcie rysowania prawy klawisz myszy i powiedzmy "zacznij łuk", odznaczenie oznaczałoby powrót do standardowego łączenia punktów). :D
Asia T.
Team
Team
Posty: 697
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Obszary zamknięte z łukami

Post autor: Asia T. »

M_B pisze: 18 mar 2021, 14:41 Witam szanownych kolegów.
Sprawa dotyczy możliwości płynnego przejścia z prostej na łuk i odwrotnie w trakcie rysowania obszarów zamkniętych. C-geo ładnie "zaczytuje" takie "kombinowane" obszary z plików GML wydawanych do zgłoszeń, natomiast nie odkryłem możliwości wygenerowania takich obszarów bezpośrednio w programie. Można byłoby taką funkcję zainicjować podobnie jak rysowanie prostopadłe lub wzdłuż linii (w trakcie rysowania prawy klawisz myszy i powiedzmy "zacznij łuk", odznaczenie oznaczałoby powrót do standardowego łączenia punktów). :D
Wystarczy narysowany już obiekt wybrać, ustawić mu warstwę edytowalną, a następnie z wciśniętym lewym ALTem na klawiaturze kliknąć na środkowy wierzchołek łuku - powinien się od razu narysować :)
M_B
__
__
Posty: 28
Rejestracja: 20 mar 2005, 21:37
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Obszary zamknięte z łukami

Post autor: M_B »

Asia dzięki za odpowiedź. Niestety nie działa u nas opisany przez Ciebie sposób postępowania (sprawdzone na 3 stanowiskach z najnowszą aktualizacją). Może była jakaś wtyczka o której nie wiem?
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Obszary zamknięte z łukami

Post autor: Wojtek P. »

Działa , działa. Proszę zadzwonić do nas to pokażemy zdalnie :)
Załączniki
luk.jpg
luk.jpg (44.68 KiB) Przejrzano 2164 razy
-To serve and protect-
M_B
__
__
Posty: 28
Rejestracja: 20 mar 2005, 21:37
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Obszary zamknięte z łukami

Post autor: M_B »

Ok działa. Załącznik mnie naprowadził. Trzeba zaznaczyć i kliknąć z altem na narysowanym już wierzchołku (nasze nieudane próby polegały na "naciąganiu linii" z altem na docelowy wierzchołek). Dzięki za pomoc. Temat zamknięty.
ODPOWIEDZ