Podział obiektu liniowego

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Podział obiektu liniowego

Post autor: MarekOtt »

Proszę o wprowadzenie możliwości podziału obiektu liniowego i połączenia dwóch obiektów liniowych. Aktualnie obiekt liniowy możemy rozdzielić tylko na poszczególne odcinki. Połączenie niestety nie ma.

Dla przykładu, posiadam obiekt liniowy składający się z 20 odcinków i chcę go podzielić na obiekt liniowy z 9 odcinków i drugi z 11 odcinków.

I analogicznie połączenie dwóch obiektów liniowych w jeden. Oczywiście tylko w przypadku gdy oba obiekty stykają się w jednym punkcie.

Bardzo by to było pomocne przy etapowych inwentaryzacjach obiektów linowych (sieci).
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Podział obiektu liniowego

Post autor: Jurek B. »

Są obie możliwości:
- łączenie - po wybraniu z CTRL każdego z odcinków do połączenia - prawy klawisz myszki - Obiekt - połącz w całość
- dzielenie na zadane odcinki - ikonka Przetnij obiekt otwarty - kliknąć w punkcie cięcia - tu opis na wiki i też linki do filmów na YT.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Podział obiektu liniowego

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze: 01 maja 2021, 09:45 Są obie możliwości:
- łączenie - po wybraniu z CTRL każdego z odcinków do połączenia - prawy klawisz myszki - Obiekt - połącz w całość
- dzielenie na zadane odcinki - ikonka Przetnij obiekt otwarty - kliknąć w punkcie cięcia - tu opis na wiki i też linki do filmów na YT.
Dziękuję, oczywiście narzędzia rozwiązują całkowicie problem. Wstyd mi że tego nie znałem :oops: /
ODPOWIEDZ