protokół ustalenia granic działek ewidencyjnych - SWDE

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

protokół ustalenia granic działek ewidencyjnych - SWDE

Post autor: marcinn »

Czy byłaby możliwość generowania protokołu wg zaznaczonych granic? Mogłoby to wyglądać np. tak:
1. zaznaczamy działki na liście dla których chcemy ustalić granice
2. klikamy sporządzenie protokołu i gdzieś byłaby opcja wywołania podglądu granic z numerami działek (tych zaznaczonych)
3. wybieramy lewym klikiem granice, które chcemy ustalić
4. na tej podstawie generuje się protokół

Byłoby to świetne rozwiązanie, ponieważ czasami jest sporo granic do ustalenia, a nie zawsze ustala się całą działkę. Przy skomplikowanych kształtach można się pogubić w robieniu protokołu i dobrze gdyby to za nas zrobił automat :)

Swoją drogą, jak rozpisalibyście protokół dla poniższego przykładu (która działka z którą)? Czyli do ustalenia granice dwóch całych działek nr. 2 i 4 oraz jedna granica dz. 3 oraz 5
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg (52.31 KiB) Przejrzano 2222 razy
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

protokół ustalenia granic działek ewidencyjnych - SWDE

Post autor: Ezy »

dobre pytanie, bo klarownosci dzialan nie sluzy ani wzor protokolu ustalenia, ani hirarchia sposobu ustalania (podono ma sie zmienic w nowym rosporzadzieniu), ani sama tresc par. 37.2 Ustalenie przebiegu granic działek ewidencyjnych, w tym położenia wyznaczających je punktów granicznych bo ja raczej widzialbym ten zapis jako : Ustalenie przebiegu granic działek ewidencyjnych, (w tym) poprzez ustalenie położenia wyznaczających je punktów granicznych, bo przecież one determinuja przebieg granicy, choc nie zawsze kazdego odcinka.

odpowiedzi jedynie slusznej moim zdaniem nie ma. o pomylke bardzo latwo.

Ja rozpisuje to tak:
lp1. ustalam odcinek dz.2 z dz.8 przy czym jako uczestnicy wystepuja podmioty wlasciwe dzialkom 2, 8 i 1 i 9.
lp2. ustalam odcinek dz. 1 z dz.2 przyczym punkt wspolny dla 1-2-8 byl juz ustalony powyzej; dodatkowo wymieniam podmiot dz. 4 i 5.
lp3. ustalam odcinek dz. 2 z dz.5 przyczym punkt wspolny dla 1-2-4-5 byl juz ustalony powyzej; dodatkowo wymieniam podmiot dz. 10 i 11
itd.
Problem jak jeden przy trzech lub wiecj uczestnikach nie zgodzi sie lub, to mniejszy problem, ale nie zjawi sie.
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

protokół ustalenia granic działek ewidencyjnych - SWDE

Post autor: maciekwu »

Czytając rozporządzenie nie znajduję tam pojęcia ustalenia punktu granicznego. Przedmiotem ustalenia jest wyłącznie granica. Tak więc wg. mnie stronami ustalenia są wyłącznie właściciele działek, których granicę stanowi granica ustalana.
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

protokół ustalenia granic działek ewidencyjnych - SWDE

Post autor: Ezy »

Przepraszam. Redagując wypowiedź miałem na myśli protokół z ustalenia granic działki ewidentnie. Przepraszam, moje niedopatrEnie, że chodziło o przyjęcie granic.
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

protokół ustalenia granic działek ewidencyjnych - SWDE

Post autor: marcinn »

Kolega Ezy dobrze mi odpowiedział- ja źle opisałem temat (za późna godzina). Prosiłbym moderatora o zmianę tematu na "protokół ustalenia granic działek ewidencyjnych - SWDE"
Widzę że kolega ma ten sam tok postępowania - dla punktu wierzchołkowego (jeżeli jest więcej niz dwie działki i jest potrzeba jego modyfikacji ) wypisuje w protokole wszystkie działki wspólne dla tego punktu
ODPOWIEDZ