Widoczność warstw

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
kasprol
____
____
Posty: 167
Rejestracja: 05 sty 2011, 09:32
Lokalizacja: Łaskarzew
Kontakt:

Widoczność warstw

Post autor: kasprol »

Proponuje dodać opcję umożliwiającą wyłączenie widoczności pustych warstw, obecnie można tylko skasować puste warstwy, opcja była by przydatna np. przy eksporcie do dxf.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Widoczność warstw

Post autor: marcinn »

kiedyś pisałem z propozycja, żeby można było po prostu to zaznaczyć w oknie eksportu
https://softline.geo.pl/forum/viewtopic ... it=pustych
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Widoczność warstw

Post autor: pomiar »

Popieram, nie potrzebny jest eksport warstw pustych
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Widoczność warstw

Post autor: Jurek B. »

Jest to na liście do zrobienia.
Pozdrawiam Jurek B.
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Widoczność warstw

Post autor: pomiar »

Czy istnieje możliwość dodanie opcji zaznacz wszystkie obiekty na warstwie np. klikam w legendzie na warstwe pkt graniczne zaznaczam wszystkie obiekty i przesuwam - przydatne przy robieniu szkiców np. do przesuwania nr pkt
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Widoczność warstw

Post autor: Jurek B. »

pomiar pisze: 12 lip 2021, 09:43 Czy istnieje możliwość dodanie opcji zaznacz wszystkie obiekty na warstwie np. klikam w legendzie na warstwe pkt graniczne zaznaczam wszystkie obiekty i przesuwam - przydatne przy robieniu szkiców np. do przesuwania nr pkt
W takim wypadku zalecam korzystać z menu Mapa-Transformacja mapy - tam można podać współrzędne wektora przesunięcia i wybrać pojedynczą warstwę do transformacji. Z pozycji legendy nie będzie możliwości dodania funkcji zaznaczenia wszystkich obiektów danej warstwy do przesunięcia.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Widoczność warstw

Post autor: marcinn »

Czy byłaby możliwość zamiany miejscami nowej funkcji widoczności warstw? Byłem przyzwyczajony, że pod kreską jest wyłączenie widoczności pustych warstw i teraz ciągle klikam w nową funkcję. To jest też pytanie do reszty użytkowników, bo może większości pasuje taki układ?
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (12.58 KiB) Przejrzano 2571 razy
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Widoczność warstw

Post autor: MarekOtt »

marcinn pisze: 27 wrz 2021, 14:33 Czy byłaby możliwość zamiany miejscami nowej funkcji widoczności warstw? Byłem przyzwyczajony, że pod kreską jest wyłączenie widoczności pustych warstw i teraz ciągle klikam w nową funkcję. To jest też pytanie do reszty użytkowników, bo może większości pasuje taki układ?
Bez tytułu.png
:D skąd ja to znam .. mam tak samo .. te automatyzmy fanatyków :D
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Widoczność warstw

Post autor: marcinn »

a może dałoby się zrobić sortowanie według kolejności użytkownika? gdzieś prawym klikiem w puste pole byłaby opcja "blokuj układ". Przy odznaczonej opcji można byłoby układać kolejność na zasadzie przeciągnij i upuść, a potem tylko zaznaczyć opcję blokuj układ i już :) To byłaby chyba najbardziej pożądana przez wszystkich opcja
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Widoczność warstw

Post autor: marcinn »

Czy jest możliwość stworzenia pod jakimś klawiszem (najlepiej jeden przycisk) skrótu do przełączania widoczności warstw? Działałoby to w zasadzie trochę jak cofnij/powtórz, ale tylko dla widoczności warstw. Chodzi o to, że podczas przygotowania map trzeba przesuwać np. numery działek. Warstwy mam posortowane w legendzie i wtedy, żeby łatwiej się pracowało, wyłączam widoczność wszystkich warstw z importu i zostają mi tylko granice z numerami działek> potem włączam warstwy z importu, żeby sprawdzić czy mi nie przysłania gdzieś numeru działki, znowu włączam widoczność tylko granic z numerami i tak w kółko. Byłoby cudownie gdyby był przycisk, który powracałby do poprzedniej widoczności warstw i kolejnym kliknięciem robił przywrócenie widoku. A jeszcze lepiej gdyby pamiętał też ustawienia wybieralności warstw.
Czyli w zasadzie program musiałby pamiętać aktualny stan legendy i poprzedni- a przycisk zmieniałby tylko te stany.
ODPOWIEDZ