Projekty- katalog cgeo

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Projekty- katalog cgeo

Post autor: marcinn »

Czy jest jakaś możliwość, aby projekty w katalogu c:\c-geo były posegregowane tak jak w programie c-geo, a nie wrzucone wszystkie do jednego folderu "projekty"?
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (18.2 KiB) Przejrzano 5136 razy
Chodzi mi o archiwizację. Mam ustawioną automatyczną kopię. Przy załączaniu komputera program sprawdza i porównuje pliki. Ponieważ wszystkie są w katalogu "projekty" to program musi sprawdzić wszystkie (w sumie ok 30gb i 860 projektów). Dlatego trwa to bardzo długo. Gdyby były posortowane tak jak w cgeo to mógłbym sobie wrzucić tylko wtedy aktualny rok do automatycznej kopii.
ciesiel
____
____
Posty: 108
Rejestracja: 19 gru 2005, 19:24

Re: Projekty- katalog cgeo

Post autor: ciesiel »

Popieram
Pzdr.
ciesiel
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Projekty- katalog cgeo

Post autor: Jurek B. »

Nie ma takiej możliwości i też nie będzie - foldery C-GEO to nie katalogi fizyczne. Proszę zakładać różne katalogi na dysku na grupy projektów C-GEO i przełączać na nie lokalizację projektów w razie potrzeby.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Projekty- katalog cgeo

Post autor: marcinn »

Jurek B. pisze: 09 lip 2021, 10:14 Proszę zakładać różne katalogi na dysku na grupy projektów C-GEO i przełączać na nie lokalizację projektów w razie potrzeby.
Ok. A nie ma możliwości podawania ścieżki dla FOLDERU na liście projektów? Wtedy można byłoby mieć foldery założone dla danego roku (tak jak mam to na obrazku z wcześniejszego posta) i dla każdego podać osobną ścieżkę. Wyeliminowałoby to przełączanie się między kolejnymi latami.
Przydałaby się też opcja, żeby do danego folderu wczytać kopię projektów hurtem. Jest opcja "zapisz kopię projektów w tym folderze", ale nie mogę potem tego poprawnie wczytać- muszę wczytywać każdy projekt z osobna. Korzystając z opcji "wczytaj kopię wszystkich projektów" nic się nie pokazuje na liście
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Projekty- katalog cgeo

Post autor: Jurek B. »

Ok. A nie ma możliwości podawania ścieżki dla FOLDERU na liście projektów?
Nie ma szans - taka ścieżka fizycznie nie istnieje na dysku - to tylko atrybut projektu dodawany w C-GEO.
Przydałaby się też opcja, żeby do danego folderu wczytać kopię projektów hurtem
To powinno się dać wprowadzić - przekażę programiście.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Projekty- katalog cgeo

Post autor: marcinn »

Jurek B. pisze: 09 lip 2021, 10:53
Przydałaby się też opcja, żeby do danego folderu wczytać kopię projektów hurtem
To powinno się dać wprowadzić - przekażę programiście.
Jak będzie to w wersji testowej to proszę o info- wtedy zrobię sobie kopię całych katalogów, utworzę nowe ścieżki dla każdego rocznika osobno i potem wczytam hurtem do kopię projektów
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Projekty- katalog cgeo

Post autor: marcinn »

Nie wiem czy dobrze wcześniej napisałem, ale chodzi mi o hurtowy zapis i odczyt kopii projektów, który zapamiętywałby struktury folderów. Roboty organizuję sobie tak jak na obrazku poniżej- najpierw folder dla danego roku, potem w każdym podfolder z typem roboty (mdcp,inwentaryzacje itp) i dopiero projekt. Chciałbym, żeby dało się zrobić kopię dla danego roku i potem to wczytać zachowując układ podfolderów.
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (16.24 KiB) Przejrzano 4853 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Projekty- katalog cgeo

Post autor: Jurek B. »

Opiszę to programiście, jeśli będzie to możliwe, zrobi taką funkcję.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Projekty- katalog cgeo

Post autor: Jurek B. »

Po konsultacjach z programistą, mogę doradzić by założyć katalogi na dysku zgodnie z rokiem: 2015, 2016, 2017... W C-GEO wybrać ten, który będzie aktualnie wykorzystywany i wtedy tworzyć już własną strukturę folderów w ramach roku.
Wtedy można łatwo archiwizować projekty z poszczególnych lat poprzez zwykłą archiwizację w Windows i w razie potrzeby rozpakowywać archiwa z zachowaniem struktury wewnętrznych folderów.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Projekty- katalog cgeo

Post autor: marcinn »

Jurek B. pisze: 21 lip 2021, 10:35 Po konsultacjach z programistą, mogę doradzić by założyć katalogi na dysku zgodnie z rokiem: 2015, 2016, 2017... W C-GEO wybrać ten, który będzie aktualnie wykorzystywany i wtedy tworzyć już własną strukturę folderów w ramach roku.
Wtedy można łatwo archiwizować projekty z poszczególnych lat poprzez zwykłą archiwizację w Windows i w razie potrzeby rozpakowywać archiwa z zachowaniem struktury wewnętrznych folderów.
Taki właśnie mam plan- dlatego prosiłem o możliwość zapisu kopii projektów z zachowaniem struktury katalogów. Wtedy zapiszę sobie kopię dla poszczególnych lat, stworzę foldery w cgeo/projekty/2015, 2016 itd., a następnie wczytam kopię dla poszczególnych lat podając odpowiednie ścieżki.
Po prostu nie chciałbym, żeby mi się "rozsypały" struktury utworzonych już folderów i podfolderów i żeby to jak najsprawniej zrobić.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Projekty- katalog cgeo

Post autor: Jurek B. »

Ok, programista doda zapis struktury folderów przy stosowaniu funkcji Zapisz kopię wszystkich projektów.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Projekty- katalog cgeo

Post autor: marcinn »

Jurek B. pisze: 21 lip 2021, 12:50 Ok, programista doda zapis struktury folderów przy stosowaniu funkcji Zapisz kopię wszystkich projektów.
daleko to jest w kolejce?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Projekty- katalog cgeo

Post autor: Jurek B. »

Powinno być dostępne w aktualizacji wrześniowej.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Projekty- katalog cgeo

Post autor: marcinn »

Jurek B. pisze: 09 wrz 2021, 12:10 Powinno być dostępne w aktualizacji wrześniowej.
Jest szansa na wprowadzenie tego zapisu struktury folderów w najbliższym czasie?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Projekty- katalog cgeo

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze: 16 paź 2021, 20:47
Jurek B. pisze: 09 wrz 2021, 12:10 Powinno być dostępne w aktualizacji wrześniowej.
Jest szansa na wprowadzenie tego zapisu struktury folderów w najbliższym czasie?
To już działa, ale nie pisaliśmy o tym w informacji o aktualizacji.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Projekty- katalog cgeo

Post autor: marcinn »

Jurek B. pisze: 16 paź 2021, 22:02 To już działa, ale nie pisaliśmy o tym w informacji o aktualizacji.
A w jaki sposób wykonać zapis i odczyt, bo próbowałem, ale w żaden sposób nie udaje mi się wczytać.
Daję na folderze ppm>zapisz kopię wszystkich projektów w tym folderze, a następnie ppm na PROJEKTY i wczytaj kopię wszystkich projektów. Wyskakuje puste okno i po kliknięciu ok nic się nie dzieje. Nawet po zapisie projektów nie widzę w pliku zip żadnego dodatkowego pliku, który by pamiętał układ folderów- są tylko same projekty. Generalnie jestem w stanie wczytać tylko pojedynczy projekt. Hurtem nie da się nic zrobić.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Projekty- katalog cgeo

Post autor: Jurek B. »

Ten zapis i odczyt jest zrobiony dla opcji zapisu i odczytu wszystkich projektów - wówczas jest zachowana i odtwarzana struktura folderów i projektów. Nie robiliśmy zapisu i odczytu kopii projektów ograniczonego dla wybranego folderu.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Projekty- katalog cgeo

Post autor: marcinn »

Dziękuję za odpowiedź. Czyli nie jestem w stanie zrobić kopii dla danego roku zachowując układ podfolderów? Bo teoretycznie od początku o to chodziło, żeby zarchiwizować każdy rok zachowując układ folderów i podfolderów, potem w w c-geo/projekty założyć foldery dla każdego rocznika, a następnie po kolei wskazywać do nich ścieżki i wczytywać uprzednio wykonane kopie.
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (27.05 KiB) Przejrzano 3624 razy
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Projekty- katalog cgeo

Post autor: marcinn »

Mam dwie prośby:
1. Czy można wyeliminować zapytanie podczas zmiany projektów z pozycji "ppm PROJEKTY>ostatnie ściezki projektów"? Za każdym razem się pyta, czy chcę zmienić katalog, a przecież wiadomo, że chcę :)
2. Czy jest możliwość, żeby program sam przełączał katalog projektów podczas używania "ostatnio otwierane tabele"? Podam przykład. Mam założone katalogi dla każdego roku. Teraz korzystam z katalogu 2023, ale na przełomie roku często wracam do katalogu 2022. Jeżeli pracuję na projekcie z 2023 i otworzę ostatnio otwieraną tabelę z katalogu 2022 to ona się włączy, ale wywali potem błąd, bo nie jest zmieniania ścieżka projektów.
ODPOWIEDZ