SWDE - Adresowanie

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

SWDE - Adresowanie

Post autor: Ezy »

Witam,
mam kilka próśb/uwag do modułu SWDE po wywolaniu funkcji ADRESOWANIE:
1) w zakładce Osoby:
1.1) aby dodac możliwość DODAWANIA pojedynczego rekordu

2) w zakładce Pisma:
2.1) dodac możliwość POWIEKSZANIA / POMNIEJSZANIA wygenerowanej treści pisma;
2.2) dodac usuniecie bieżącej strony (pod prawym myszki na wygenerowanym pismie jest tylko możliwość usuniecia wszystkich pism)
2.3) przy generowaniu pism korzystając ze zmiennej <<Tabelka: Lp; Imię i nazwisko; podpis; numer działki>> (pozyskanej z edycji szablonu pisma: Wstaw->Pole z bazy danych->Zaznaczone działki->Tabelka: Lp; (…), lista osob w tej tabelce generowa jest na podstawie chackbox z okna glownego SWDE. Prosilbym, aby pojawila się przynajmniej opcja, zeby generowana lista byla na podstawie zakładki Osoby
Tutaj mialbym prosbe aby stworzyć tabelke wg wzoru jaki podsylam

Ogolna uwaga i prosba aby dane osob fizycznych (nazwisko i Imiona) czy to pojedynczych czy małżeństw (o wspolnosci ustawowej łącznej) generowane byly w pliku xls w kolumnie Nazwa Frirmy. Nie rzutuje to na wynik listu, a przynajmniej nie ma później problemu z dlugoscia nazw, bo to pole daje nam możliwość do 150 znakow.
I taka jeszcze prosba do wszelkich edytorow, aby wielkość czcionek zaczynala się od wartości 5
Załączniki
RTF-CGEO_ZWD=do Softline.zip
(9.11 KiB) Pobrany 97 razy
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: SWDE - Adresowanie

Post autor: Jurek B. »

1) w zakładce Osoby:
1.1) aby dodac możliwość DODAWANIA pojedynczego rekordu
Jeśli dobrze zrozumiałem problem, to tam jest taka możliwość - wystarczy na liście osób kursorem klawiatury wcisnąć dół i pojawi się nowy wiersz osoby do wypełnienia.
2.2) dodac usuniecie bieżącej strony (pod prawym myszki na wygenerowanym pismie jest tylko możliwość usuniecia wszystkich pism)
może wystarczy obecne CTRL-A - wtedy bieżące pismo jest wyczyszczone, ale pozycja musi pozostać by pozostała zgodność i powiązania z właściwymi osobami. Chyba, że chciałby Pan by od razu usuwana była osoba związana z tym pismem. Nie jestem pewien czy programista ma tyle czasu by to zrobić.
Pozdrawiam Jurek B.
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: SWDE - Adresowanie

Post autor: Ezy »

Jeśli dobrze zrozumiałem problem, to tam jest taka możliwość - wystarczy na liście osób kursorem klawiatury wcisnąć dół i pojawi się nowy wiersz osoby do wypełnienia.
dziekuje za podpowiedz. az wstyd, ze nie wpadlem na to.

co do czyszczenia konkretnej strony, to faktycznie, lepiej nie kombinowac.

prosilbym miec w miare mozliwosci na uwadze pozostale prosby, zwlaszcza generowanie tabelki i jej tresci nawiazujacej do listy osob z edytowalnej zakładki Osoby.
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: SWDE - Adresowanie

Post autor: Jurek B. »

2.3) przy generowaniu pism korzystając ze zmiennej <<Tabelka: Lp; Imię i nazwisko; podpis; numer działki>> (pozyskanej z edycji szablonu pisma: Wstaw->Pole z bazy danych->Zaznaczone działki->Tabelka: Lp; (…), lista osob w tej tabelce generowa jest na podstawie chackbox z okna glownego SWDE. Prosilbym, aby pojawila się przynajmniej opcja, zeby generowana lista byla na podstawie zakładki Osoby
To jest możliwe przy wywołaniu w edytorze pism: Pole z bazy danych - Działka oznaczona jako główna - działki oznaczone jako sąsiednie...
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (111.58 KiB) Przejrzano 9059 razy
Ogolna uwaga i prosba aby dane osob fizycznych (nazwisko i Imiona) czy to pojedynczych czy małżeństw (o wspolnosci ustawowej łącznej) generowane byly w pliku xls w kolumnie Nazwa Firmy.
Tu pytanie o którą opcję generowania XLS dokładnie chodzi.
Tutaj mialbym prosbe aby stworzyć tabelke wg wzoru jaki podsylam
Czy ta tabelka ma być generowana w zakładce Raporty?
Pozdrawiam Jurek B.
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: SWDE - Adresowanie

Post autor: Ezy »

Tu pytanie o którą opcję generowania XLS dokładnie chodzi.
powyzsze dotyczy przesylki masowej envelo.
Czy ta tabelka ma być generowana w zakładce Raporty?
powyzsze mialoby byc zmienna wstawiana do szablonu pisma
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWDE - Adresowanie

Post autor: grzes »

Ta tabelka to jest powszechnie stosowany wzór?:
tab.png
tab.png (8.2 KiB) Przejrzano 9006 razy
Jeśli tak, to jak ją nazwać?
pozdrawiam
grzes
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: SWDE - Adresowanie

Post autor: Ezy »

to moje rozwiazanie. proponuje nazwe :
zawiadomienie o czynnosciach granicznych
albo krocej
TABELA_ZWD-UST_WZN_PRZYJ

dziekuje Mistrzu!
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: SWDE - Adresowanie

Post autor: piotr j. »

Dzień Dobry.
Mogę prosić o dodanie w zakładce PISMA (2), do edycji wzorów pism w module SWDE zmiennych, które są dostępne w zakładce OSOBY (1). Teraz dostępne jest tylko miejsce spotkania. Przydały by się pozostałe wartości.
Załączniki
SharedScreenshot.png
SharedScreenshot.png (20.48 KiB) Przejrzano 8893 razy
Bez nazwy.png
Bez nazwy.png (20.18 KiB) Przejrzano 8893 razy
Pozdrawiam.
piotr j.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWDE - Adresowanie

Post autor: grzes »

piotr j. pisze: 20 paź 2021, 09:20 Dzień Dobry.
Mogę prosić o dodanie w zakładce PISMA (2), do edycji wzorów pism w module SWDE zmiennych, które są dostępne w zakładce OSOBY (1). Teraz dostępne jest tylko miejsce spotkania. Przydały by się pozostałe wartości.
Trochę tam bałagan mamy - teraz te pola można wstawić tu:
dg.png
dg.png (47.92 KiB) Przejrzano 8859 razy
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: SWDE - Adresowanie

Post autor: piotr j. »

Trochę tam bałagan mamy
:D
Dziękuję
Pozdrawiam.
piotr j.
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: SWDE - Adresowanie

Post autor: Ezy »

dzien dobry,
czy dzieje sie cos w kwestii jak ponizej?
(...) lista osob w tej tabelce generowa jest na podstawie chackbox z okna glownego SWDE. Prosilbym, aby pojawila się przynajmniej opcja, zeby generowana lista byla na podstawie zakładki Osoby
oraz tworzenie tabeli z zawiadamianymi podmiotami ?
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: SWDE - Adresowanie

Post autor: Jurek B. »

Ezy pisze: 27 paź 2021, 09:08 dzien dobry,
czy dzieje sie cos w kwestii jak ponizej?
(...) lista osob w tej tabelce generowa jest na podstawie chackbox z okna glownego SWDE. Prosilbym, aby pojawila się przynajmniej opcja, zeby generowana lista byla na podstawie zakładki Osoby
oraz tworzenie tabeli z zawiadamianymi podmiotami ?
O tym już pisałem w swoim poście z 30 wrz 2021, 12:38:
To jest możliwe przy wywołaniu w edytorze pism: Pole z bazy danych - Działka oznaczona jako główna - działki oznaczone jako sąsiednie...
Pokazałem też zrzut ekranu, ale nie było sygnału, że nie o to chodziło.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWDE - Adresowanie

Post autor: grzes »

Ezy pisze: 27 paź 2021, 09:08 dzien dobry,
czy dzieje sie cos w kwestii jak ponizej?
(...) lista osob w tej tabelce generowa jest na podstawie chackbox z okna glownego SWDE. Prosilbym, aby pojawila się przynajmniej opcja, zeby generowana lista byla na podstawie zakładki Osoby
Pola do wstawienia zaczynające się od "Otrzymują ..."
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: SWDE - Adresowanie

Post autor: Jurek B. »

Ezy pisze: 27 paź 2021, 09:08 dzien dobry,
czy dzieje sie cos w kwestii jak ponizej?
(...) lista osob w tej tabelce generowa jest na podstawie chackbox z okna glownego SWDE. Prosilbym, aby pojawila się przynajmniej opcja, zeby generowana lista byla na podstawie zakładki Osoby
oraz tworzenie tabeli z zawiadamianymi podmiotami ?
Tu niestety na tabelkę nie będzie można liczyć ze względu na brak zainteresowania innych użytkowników, natomiast kolega Grześ dodał opcję umieszczania nazwiska i imienia osoby w polu Firma w XLS generowanym w ramach Neolistu.
Pozdrawiam Jurek B.
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: SWDE - Adresowanie

Post autor: Ezy »

Tu niestety na tabelkę nie będzie można liczyć ze względu na brak zainteresowania innych użytkowników (...)
to moze chociaz doszlifujmy lub przeedytujmy to co mamy:
korzystalem ze zmiennej: <<Tabelka: Lp; Imię i nazwisko; podpis; numer działki>>

- proponuje kolejnosc: Lp; Nr dzialki; Nazwisko + imie; podpis

ponadto na screenie ponizej wyjasnie o co chodzi.


ps. tak z ciekawosci, w jaki sposob okresla sie zainteresowanie uzytkownikow? ilosc odslon jst znaczaca. Wypowiedzi natomiast niespotyka sie wiele - przyklad chocby envelo - przesylka masowa (tez mialo byc malo zainteresowanych, a jednak...)
Załączniki
screen - OSOBY + PISMA_1.png
screen - OSOBY + PISMA_1.png (819.96 KiB) Przejrzano 8047 razy
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWDE - Adresowanie

Post autor: grzes »

Ezy pisze: 30 paź 2021, 07:26 to moze chociaz doszlifujmy lub przeedytujmy to co mamy:
korzystalem ze zmiennej: <<Tabelka: Lp; Imię i nazwisko; podpis; numer działki>>

- proponuje kolejnosc: Lp; Nr dzialki; Nazwisko + imie; podpis

ponadto na screenie ponizej wyjasnie o co chodzi.
istniejących tabel nie będziemy zmieniać - to nie są nasze pomysły i ktoś z tego korzysta (przynajmniej pomysłodawca)
ps. tak z ciekawosci, w jaki sposob okresla sie zainteresowanie uzytkownikow? ilosc odslon jst znaczaca. Wypowiedzi natomiast niespotyka sie wiele - przyklad chocby envelo - przesylka masowa (tez mialo byc malo zainteresowanych, a jednak...)
w tym wypadku to moja jednoosobowa decyzja :). Nie chcę mnożyć tam wariantów indywidualnych. Z automatu nie wszystko da się zrobić - czasem trzeba coś ręcznie poprawić. Jeśli tabelka jest stała do wszystkich pism to może prościej zrobić ją raz i powklejać do każdego pisma. Rozumiem ze jak pism jest duzo to słaby pomysł, ale póki co jest jak jest.
Z pomysłem z obrazka to już spore zamieszanie. Jak władający ma być na liście to powinien być w zakładce osoby jako osobny rekord. Tabelka jest robiona na bazie zakładki. Ew. mozna dopisać go ręcznie obok nazwy Gminy. Ale wtedy nie zadziała adresowanie (jeśli to będzie jeden rekord).
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWDE - Adresowanie

Post autor: grzes »

Jeszcze z ciekawości dopytam - tą tabelkę otrzymuje każda osoba? Z tym polem "podpis"? To bardziej wygląda na zbiorczą listę osób, niż na pole do wstawienia do pisma do zawiadamianych osób.
pozdrawiam
grzes
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: SWDE - Adresowanie

Post autor: Ezy »

tabelke otrzymuje kazdy, ale ja ja za kazdym razem przeedytowuje na wzor jaki podalem w pierwszym poscie i pozniej przeklejam (tak jak Pan wspomnial), ale jest to klopotliwe i latwo o blad.
Jak władający ma być na liście to powinien być w zakładce osoby jako osobny rekord
pomimo dodania w zakladce Osoby nowego rekordu, to nie pojawia sie ta osoba w generowanej tabelce, malo tego wartosci podmiotow wypelniane sa na podstawie listy z okna glownego SWDE (chackboxy)
Jest to o tyle wazne, ze np bywa problem z wladajacymi, albo mialem ostnio sytuacje, ze zmienil mi sie wlasciciel dzialki i musialem poddac edycji liste osob..

to moze chociaz uda mi sie wyblagac dodatkowa tabelke na bazie tej ktora jest, lecz z kolejnoscia Lp - nr dzialki - podmiot i wypelnianiem jej na podstawie listy z zakladki Osoby...
jakakolwiek decyzja zapadnie, uszanuje :), ale prosze rozwazyc...
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWDE - Adresowanie

Post autor: grzes »

To jeszcze pytanie - ta tabelka jest dla innych osób niż te które sa już na liście w zakładce "Osoby"? I stad potrzeba użycia osób z zaznaczonych działek?
Czy tabelka z pola "Otrzymują (wszystkie osoby) - tabelka" po ew. modyfikacjach nie jest lepszym rozwiązaniem?
pozdrawiam
grzes
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: SWDE - Adresowanie

Post autor: Ezy »

nie, ta tabelka ma byc wlasnie tylko dla osob wygenerowanych z zakladki "Osoby". Sek w ty, ze jesli ja edytuje liste np. poprzez dodanie osoby
to ta osoba nie pojawia sie w tej tabelce.
Pojawiaja sie osoby ktore pierwotnie byly zaimportowane narzedziem: "Dodawanie osob z dzialek".

podobnie program generuje osoby z dzialek w tabelce gdy:
- usuniemy rekord osoby z z zakladki "Osoby";
- zaznaczymy tylko czesc rekordow osob ( z shiftem);
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWDE - Adresowanie

Post autor: grzes »

Ezy pisze: 30 paź 2021, 23:26 nie, ta tabelka ma byc wlasnie tylko dla osob wygenerowanych z zakladki "Osoby". Sek w ty, ze jesli ja edytuje liste np. poprzez dodanie osoby
to ta osoba nie pojawia sie w tej tabelce.
w tej tabelce której Pan uzywa sie nie pojawią bo ona bierze dane z zaznaczonych działek. Dlatego raz jeszcze prośba o testy tej tabelki: "Otrzymują (wszystkie osoby) - tabelka"
pozdrawiam
grzes
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: SWDE - Adresowanie

Post autor: Ezy »

prośba o testy tej tabelki: "Otrzymują (wszystkie osoby) - tabelka"
ok Panie Grzegorzu ta tabelka generuje pozadana liste osob. Jakby mogl Pan poddac ja edycji

Lp; Nr dzialki; Nazwisko + imie; Uwagi
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWDE - Adresowanie

Post autor: grzes »

Ezy pisze: 01 lis 2021, 10:21
prośba o testy tej tabelki: "Otrzymują (wszystkie osoby) - tabelka"
ok Panie Grzegorzu ta tabelka generuje pozadana liste osob. Jakby mogl Pan poddac ja edycji

Lp; Nr dzialki; Nazwisko + imie; Uwagi
do testów "Otrzymują (wszystkie osoby) - tabelka (Lp,Nr działki,Nazwa/nazwisko,uwagi) " - plik do podmiany w c-geo/BIN
pozdrawiam
grzes
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: SWDE - Adresowanie

Post autor: Ezy »

Panie Grzegorzu, bardzo, bardzo dziekuje!
Bardzo to usprawni prace.
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
jergeo
__
__
Posty: 38
Rejestracja: 27 sty 2022, 08:37

Re: SWDE - Adresowanie

Post autor: jergeo »

Czy ktoś jeszcze ma taki problem: w szablonie zawiadomienia niezależnie czy użyję kodu: <<identyfikator zgłoszenia>> czy <<Id. pracy zgłoszenia>>, nie wstawia mi tego identyfikatora. GO zaciąga wszystkie dane, ponieważ robota jest połączona z GO.
ODPOWIEDZ