WZDE dot. punktów granicznych

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
dancom
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 19 mar 2005, 13:56
Lokalizacja: OPLE

WZDE dot. punktów granicznych

Post autor: dancom »

U nas takie coś wymyślili... Czy ma to podstawy prawne?
Ewentualnie czy dałoby się stworzyć taki, szablon/tabelę, chodzi o zmianę istniejących współrzędnych punktów granicznych ?
Załączam pdf
Zrzut ekranu 2021-11-05 122353 — kopia (2).jpg
Zrzut ekranu 2021-11-05 122353 — kopia (2).jpg (208.34 KiB) Przejrzano 3671 razy
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: WZDE dot. punktów granicznych

Post autor: maciekwu »

Wykorzystuję porównanie współrzędnych i następnie raport WZDE dla punktów. Oczywiście w tabeli muszą być punkty z wyjściowymi współrzędnymi i nowe punkty ze współrzędnymi po korekcie. Zaznaczam je wszystkie i porównuję wśród zaznaczonych.
Co do legalności to raczej w przepisach nie ma takiego ani wymogu ani dokumentu. Oczywiście można kopać się z koniem ale czy warto dla jednego raportu?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: WZDE dot. punktów granicznych

Post autor: Jurek B. »

Ponieważ zgłaszają Państwo potrzebę generowania raportu z porównania punktów granicznych (moduł Porównywanie współrzędnych) gdzie nowe atrybuty (STB,ISD, SPD) są po stronie lewej, prawej albo po obu stronach raportu, w wersji testowej C-GEO dodaliśmy taką możliwość.
W razie potrzeby proszę pisać co tam jeszcze można dopracować:
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (219.56 KiB) Przejrzano 3021 razy
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: WZDE dot. punktów granicznych

Post autor: marcinn »

Mam pytanie dotyczące wzde punktów granicznych. Ostatnio miałem negatywny protokół, a w nim informację, że jeżeli punkt graniczny zmienia któryś z atrybutów, ale współrzędne pozostają bez zmian to należy takie punkty wykazać jako "pozyskane z zasobu i niepodlegające modyfikacji".
Jest gdzieś informacja prawna w jaki właśnie sposób należy rozróżniać punkty niepodlegające modyfikacji od punktów zmodyfikowanych w ramach realizowanych prac geodezyjnych?

Jednocześnie pytanie czy jest możliwość modyfikowania w tabeli kolumn data utworzenia oraz data modyfikacji? Czasami mam jakąś nieistotną lub przypadkową zmianę na punkcie i potem mam problem przy tworzeniu zbiorczego wykazu współrzędnych, bo automatycznie zmienia się data modyfikacji i współrzędna ląduje w punktach zmodyfikowanych zamiast w niepodlegających modyfikacji.
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: WZDE dot. punktów granicznych

Post autor: KZibi »

marcinn pisze: 20 mar 2022, 19:03 Mam pytanie dotyczące wzde punktów granicznych. Ostatnio miałem negatywny protokół, a w nim informację, że jeżeli punkt graniczny zmienia któryś z atrybutów, ale współrzędne pozostają bez zmian to należy takie punkty wykazać jako "pozyskane z zasobu i niepodlegające modyfikacji".
Jest gdzieś informacja prawna w jaki właśnie sposób należy rozróżniać punkty niepodlegające modyfikacji od punktów zmodyfikowanych w ramach realizowanych prac geodezyjnych?
Witam
Wydaje mi się że §17 rozporządzenie w sprawie Ewidencji...powinien wiele wyjaśnić
§ 17. [Dane ewidencyjne dotyczące punktu granicznego]
1. Danymi ewidencyjnymi dotyczącymi punktu granicznego są:
1) współrzędne określające położenie punktu granicznego;
2) identyfikator punktu granicznego;
3) sposób pozyskania danych o punkcie granicznym;
4) informacja dotycząca spełnienia standardów dokładnościowych;
5) rodzaj stabilizacji;
6) oznaczenie punktu granicznego w materiale źródłowym;
7) numer operatu technicznego, w ramach którego informacje o punkcie zostały wprowadzone do ewidencji;
8 ) dodatkowe informacje.
2. Dopuszczalne wartości atrybutów punktów granicznych, o których mowa w ust. 1 pkt 3-5, określa załącznik nr 4 do rozporządzenia.

Jeżeli jakikolwiek atrybut uległ zmianie (np. STB) to wzde punktów granicznych powinien być sporządzony a wsp do wykazu zmodyfikowanych,
z §17 wynika że atrybutem nie jest tylko współrzędna. Co prawda w c-geo generuje się wykaz
wsp pozyskanych z zasobu podlegający bądź nie .... gdyby było że oprócz wykaz współrzędnych dopisane i atrybuty pozyskane z zasobu może byłoby łatwiej dla weryfikatora.
Wszak te atrybuty są wymieniane w wykazie współrzędnych.
Podobnie jak z budynkiem jeżeli geometria nie uległa zmianie a KŚT tak to robimy WZDEB.
Nie wiem czy moje podejście jest słuszne ale tak to widzę. Jestem ciekaw jak inni to widzą.
Pozdrawiam
KZibi
ODPOWIEDZ