zaznaczanie na mapie

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

zaznaczanie na mapie

Post autor: marcinn »

Czy dałoby się przyspieszyć szybkość zaznaczania na mapie? Chodzi mi o wybieranie przy trzymaniu LPM i trzymaniu lewego ALT. Niezależnie od wielkości zaznaczonego obszaru, program myśli ok 2s. zanim zaznaczy obiekty. W Acad zaznaczanie jest od razu- nie trzeba czekać. Przy zaznaczaniu pojedynczym kliknięciem LMP też jest małe opóźnienie- nie tak duże jak przy wybieraniu obszarem, ale występuje.
Jest to do zrobienia czy struktura programu nie pozwala na ulepszenie tej funkcji?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: zaznaczanie na mapie

Post autor: Jurek B. »

Przydałoby się przesłanie tego DXF z którego wybieranie na mapie działa wolno. Czy takie wolne działanie jest powolne także na danych np. z GML?
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: zaznaczanie na mapie

Post autor: marcinn »

korzystam z mapy wektorowej. To nie ma znaczenia jaki dxf. Teraz zauważyłem kiedy zaczyna dłużej myśleć- wszystko zależy od ilości warstw wybieralnych- nie ważna jest ilość obiektów. Sprawdziłem teraz na dużej mapie. Włączyłem warstwy granic na wybieralne (10 warstw) a pozostałe warstwy tylko widoczne (1000 warstw) i wybiera się bardzo szybko. Na mapie z małą ilością obiektów jest tak samo- wszystko zależy od ilości warstw wybieralnych. Aktualnie nie jestem w stanie zmniejszyć ilości warstw, bo eksport z Turbomapy ma jeszcze niektóre obiekty na starych warstwach. Niedługo zacznie się sajgon, bo zaczną dokładać warstwy z nowych przepisów
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: zaznaczanie na mapie

Post autor: Jurek B. »

Przy takiej ilości warstw (ok 1000) nic się nie da zrobić.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: zaznaczanie na mapie

Post autor: MarekOtt »

marcinn pisze: 28 gru 2021, 15:30 korzystam z mapy wektorowej. To nie ma znaczenia jaki dxf. Teraz zauważyłem kiedy zaczyna dłużej myśleć- wszystko zależy od ilości warstw wybieralnych- nie ważna jest ilość obiektów. Sprawdziłem teraz na dużej mapie. Włączyłem warstwy granic na wybieralne (10 warstw) a pozostałe warstwy tylko widoczne (1000 warstw) i wybiera się bardzo szybko. Na mapie z małą ilością obiektów jest tak samo- wszystko zależy od ilości warstw wybieralnych. Aktualnie nie jestem w stanie zmniejszyć ilości warstw, bo eksport z Turbomapy ma jeszcze niektóre obiekty na starych warstwach. Niedługo zacznie się sajgon, bo zaczną dokładać warstwy z nowych przepisów
Ale wątpię że na każdej warstwie znajduje się jakiś obiekt. Może wystarczy usunąć puste warstwy - które na ogół są nie potrzebne. Też mam podobną sytuację, co prawda nie z 1000 warstwami .. ale z 200 i usunięcie pustych redukuje tą ilość do 30 :)
ODPOWIEDZ