WZDE z podziałem działki

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

WZDE z podziałem działki

Post autor: Aoschin »

Witam!
Niedawno starostwo na moim głównym obszarze działania postanowiło, że jednak należy wykonywać tzw. "wykazy przejściowe" tj. wykaz zmian danych ewidencyjnych ze stanu EGiB na stan po pomiarze, i dopiero po tym wykaz zmian danych ewidencyjnych z podziałem.
Ten pierwszy leci z obliczeń C-GEO z opcji - lewa z GML, prawa z mapy C-GEO.
Z tym drugim mam problem, bo o ile prawa strona jest na luzie zaczytywana z mapy, tak nie mam jak wprowadzić lewej strony.

Najfajniej by było gdyby można było wybrać Lewa strona z Mapy - działka z granicami na gotowo przed podziałem i Prawa strona z Mapy - projekt podziału.
Zadziała też opcja zaczytania lewej strony z TXT - podobno jest opcja w tym stylu w SWDE.
Ostatecznie jakiś schemat eksportu GML z naszym pomiarem, który stanowiłby podstawę lewej strony w opcji lewa z GML, prawa z mapy C-GEO.
Pozdrawiam
Ao
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: WZDE z podziałem działki

Post autor: pomiar »

Poruszałem ten temat i również popieram
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: WZDE z podziałem działki

Post autor: marcinn »

Ja także- dobra byłaby nawet ta opcja z z plikiem txt, który można wygenerować w module rozliczania użytków- wtedy stan dotychczasowy byłby z pliku txt, a stan nowy z danych C-geo.
Miałem jeszcze takie pytanie na które nie dostałem odpowiedzi- czy przy generowaniu wzde stan stary z swde/gml stan nowy z cgeo można podać więcej działek dla stanu starego czy trzeba robić wzde dla każdej działki z osobna? Próbowałem podawać identyfikatory po przecinku, spacji i nie działa. Chodzi mi o sytuację gdy dzielę np 4 działki na 20 nowych i czy jest opcja rozliczyć to hurtowo?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: WZDE z podziałem działki

Post autor: Jurek B. »

Niestety nic z tych rzeczy w perspektywie najbliższych miesięcy nie damy rady zrobić.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ