Szyb windowy

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Zbysiu
_____
_____
Posty: 322
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Szyb windowy

Post autor: Zbysiu »

Czy dało by się stworzyć, coś na wzór obliczeń dla suwnicy, dla szybu windowego ?
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Szyb windowy

Post autor: FaFaL »

Pewnie by się dało, trzeba przemyśleć sprawę pomiaru, czy z wykorzystaniem dwóch / czterech pionownikow (pionów) czy może tachimetrem ?
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Zbysiu
_____
_____
Posty: 322
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Re: Szyb windowy

Post autor: Zbysiu »

FaFaL pisze: 23 lut 2022, 15:52 Pewnie by się dało, trzeba przemyśleć sprawę pomiaru, czy z wykorzystaniem dwóch / czterech pionownikow (pionów) czy może tachimetrem ?
Dwa czy cztery - to chyba nie problem ? Tachimetrem? nigdy tego nie robiłem, ale właśnie jestem po skanie takiej windy. Niestety nie ogarniam jeszcze TBC szczególnie jeśli chodzi o formularze, wydruki, itp. Rysunek zrobiłem w cadzie, a wyniki sczytane w TBC wklepałem na rysunek. Jeśli by to się dało wklepać do c-geo i wychodził by fajny rysunek z np. tabelką lub wektorami odchyłek, było by super.
Zbysiu
_____
_____
Posty: 322
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Re: Szyb windowy

Post autor: Zbysiu »

Kolejne szyby zinwentaryzowane, już tylko skaningiem z obróbką w TBC, ale rysunek nadal robię w cad'zie. Jeśli był by jakiś szybki moduł podobny do suwnicy, to wystarczyło by "pobrać" współrzędne ze skanu, przerzucić do c-geo i rysuneczek z odchyłkami gotowy. Coś może komuś przyszło do głowy?
ODPOWIEDZ