Przyciąganie do punktów

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
chodys
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 13 lip 2014, 11:47

Przyciąganie do punktów

Post autor: chodys »

Witam

Jeżeli w tabeli widoczne są punkty z @ (Pokaż punkty ukryte) i mają przypisany kod, to podczas rysowania np linii, zaczepia się ona o te punkty, pomimo tego, że w menu "Przyciąganie" jest wyłączona opcja "do pkt. bez numeru". Rozumiem, że punkty z @ to punkty bez numeru, czyli fakt ich widoczności w tabeli nie powinien wpływać na przyciąganie do nich. Proszę o zmianę.
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Przyciąganie do punktów

Post autor: Wojtek P. »

Jeżeli w tabeli punkty z małpą są widoczne to program traktuje je jako punkty z numerem i będą one widoczne także na mapie (są widoczne kropki)
-To serve and protect-
chodys
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 13 lip 2014, 11:47

Re: Przyciąganie do punktów

Post autor: chodys »

To że są widoczne na mapie mi w ogóle nie przeszkadza, natomiast to, że zaczepiają się do nich linie i kody (przy wyłączonej opcji przyciągania) już jest kłopotliwe. Jeżeli mam np punkt graniczny z numerem i w bliskiej odległości od niego jest kilka punktów z @ (np od płotu, czy narożnika budynku) to zlewają się one w jeden punkt i nigdy nie wiadomo do czego zaczepi się linia, albo wstawiany kod. Trzeba zawsze pamiętać o wyłączeniu w tabeli widoczności punktów z @. Generalnie nie bardzo rozumiem w czym jest przydatna funkcjonalność, że punkty z @ (czyli jak dla mnie bez numeru) są traktowane jako punkty z numerem i stają się widoczne na mapie. Jeżeli chcę widzieć wszystkie punkty (z @ i bez kodu) to jest od tego opcja na mapie "Wyświetlanie punktów bez kodu", więc ich widoczność w tabeli nie powinna wpływać na ich widoczność na mapie. Jeżeli nawet przyjmiemy, że tak musi być i mają być widoczne, to niech chociaż nie da się do nich zaczepiać linii i kodów jeżeli nie jest włączona odpowiednia opcja przyciągania.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Przyciąganie do punktów

Post autor: Jurek B. »

chodys pisze: 24 maja 2023, 13:57 Witam

Jeżeli w tabeli widoczne są punkty z @ (Pokaż punkty ukryte) i mają przypisany kod, to podczas rysowania np linii, zaczepia się ona o te punkty, pomimo tego, że w menu "Przyciąganie" jest wyłączona opcja "do pkt. bez numeru". Rozumiem, że punkty z @ to punkty bez numeru, czyli fakt ich widoczności w tabeli nie powinien wpływać na przyciąganie do nich. Proszę o zmianę.
Włączając wyświetlanie punktów z @ w tabeli, przestaje je Pan traktować jako punkty ukryte - czyli są to już "zwykłe" punkty, z numerami o dowolnym ciągu znaków, nie ma już wtedy znaczenia, że pierwszy z nich to znaczek @. Dlatego, potem na mapie są także traktowane jak każdy inny punkt z numerem. Jeśli nie chce Pan obiekty były kartowane do do takich punktów, proszę nie włączać ich wyświetlania w tabeli.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Przyciąganie do punktów

Post autor: Wojtek P. »

chodys pisze: 24 maja 2023, 18:31 Generalnie nie bardzo rozumiem w czym jest przydatna funkcjonalność, że punkty z @ (czyli jak dla mnie bez numeru) są traktowane jako punkty z numerem i stają się widoczne na mapie.
Każdy punkt w C-GEO ma numer. Punkty bez numeru to nazwa umowna. Dlatego można je ukryć jak nie chcemy by były widoczne.
-To serve and protect-
ODPOWIEDZ