wstaw opis do punktów- okno mapy opis/etykiety

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1130
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

wstaw opis do punktów- okno mapy opis/etykiety

Post autor: marcinn »

Czy opcja w oknie mapy, pod PPM>opis/etykiety>wstaw opis do punktów, może być zawsze aktywna? Przy tej opcji mamy możliwość wstawienia opisów dla zaznaczonych punktów na mapie lub dla zaznaczonych w tabeli. Bardzo by mi zależało, żeby tę opcję dało się wywołać bez zaznaczenia punktu na mapie i w takim przypadku- domyślnie po otwarciu okna byłaby wybrana opcja "zaznaczone w tabeli". Aktualnie, jeżeli nie mam zaznaczonego żadnego pkt na mapie to nie da się uruchomić tej funkcji.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: wstaw opis do punktów- okno mapy opis/etykiety

Post autor: Jurek B. »

Ok, przekazałem programiście.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1130
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: wstaw opis do punktów- okno mapy opis/etykiety

Post autor: marcinn »

Jurek B. pisze: 23 gru 2023, 08:20 Ok, przekazałem programiście.
A kiedy można byłoby się spodziewać tej funkcji?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: wstaw opis do punktów- okno mapy opis/etykiety

Post autor: Jurek B. »

Jest w wersji testowej, będzie w oficjalnej w najbliższych dniach.
Pozdrawiam Jurek B.
jergeo
__
__
Posty: 39
Rejestracja: 27 sty 2022, 08:37

Re: wstaw opis do punktów- okno mapy opis/etykiety

Post autor: jergeo »

Jak zanumerować na mapie (wstaw etykietę numeru punktu) masowo zaznaczone w tabeli punkty? Czyli mam zaznaczone wiersze w tabeli, punkty należą do różnych warstw i chciałbym żeby masowo wstawić numery tych punktów na mapę.

Znam opcję Mapa->wstaw opis punktów, ale ta opcja zawężona jest do konkretnej warstwy, a nie do zaznaczonych punktów w tabeli.
Druga opcja to pojedyncze wstawianie etykiety opcją "Wstaw opis do wskazywanych punktów".
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: wstaw opis do punktów- okno mapy opis/etykiety

Post autor: Jurek B. »

jergeo pisze: 22 mar 2024, 12:26 Jak zanumerować na mapie (wstaw etykietę numeru punktu) masowo zaznaczone w tabeli punkty? Czyli mam zaznaczone wiersze w tabeli, punkty należą do różnych warstw i chciałbym żeby masowo wstawić numery tych punktów na mapę.

Znam opcję Mapa->wstaw opis punktów, ale ta opcja zawężona jest do konkretnej warstwy, a nie do zaznaczonych punktów w tabeli.
Druga opcja to pojedyncze wstawianie etykiety opcją "Wstaw opis do wskazywanych punktów".
Ta funkcja (ikonka 11) umożliwia to co Pan potrzebuje - zaznaczone punkty w tabeli współrzędnych mogą być na różnych warstwach:
Załączniki
Zrzut ekranu 2024-03-22 130746.png
Zrzut ekranu 2024-03-22 130746.png (72.32 KiB) Przejrzano 669 razy
Pozdrawiam Jurek B.
jergeo
__
__
Posty: 39
Rejestracja: 27 sty 2022, 08:37

Re: wstaw opis do punktów- okno mapy opis/etykiety

Post autor: jergeo »

Ale to nie jest to samo co wstawienie etykiety, nie mam kontroli nad położeniem tego numeru, nad generalizacją, jedną etykietę mogę zrobić w rozmiarze 2mm a drugą 1mm, a w opcji .11 nie mogę tego zrobić.

I jak w tym wypadku dokonać wydruku szkicu do GO?
Załączniki
okno mapy.JPG
okno mapy.JPG (36.54 KiB) Przejrzano 659 razy
efekt na wydruku.JPG
efekt na wydruku.JPG (35.89 KiB) Przejrzano 659 razy
oczekiwania.JPG
oczekiwania.JPG (30.28 KiB) Przejrzano 659 razy
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3118
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: wstaw opis do punktów- okno mapy opis/etykiety

Post autor: FaFaL »

Bo jeszcze trzeba przestawić na "Opis jako tekst"
Pozdrawiam Rafał Kocierz
jergeo
__
__
Posty: 39
Rejestracja: 27 sty 2022, 08:37

Re: wstaw opis do punktów- okno mapy opis/etykiety

Post autor: jergeo »

Po zaznaczeniu "Opis jako tekst" program pyta się mnie, z której warstwy ma numerować punkty... po co to pytanie zawężające, skoro ma wskazane że ma numerować zaznaczone w tabeli punkty z różnych warstw?

Druga sprawa że w opcji "Opis jako tekst" zabrakło wyboru koloru czcionki.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: wstaw opis do punktów- okno mapy opis/etykiety

Post autor: MarekOtt »

a nie lepiej zrobić to z mapy, za pomocą opcji, wstaw opis jako tekst, a następnie wybrać zaznaczone punkty w tabeli / na mapie ?

Druga sprawą jest to, że wstawienie tekstu, a drukowanie to jeszcze daleka droga, bo większość numerów trzeba poprzesuwać, by uczytelnić szkic .
jergeo
__
__
Posty: 39
Rejestracja: 27 sty 2022, 08:37

Re: wstaw opis do punktów- okno mapy opis/etykiety

Post autor: jergeo »

MarekOtt pisze: 25 mar 2024, 14:46 a nie lepiej zrobić to z mapy, za pomocą opcji, wstaw opis jako tekst, a następnie wybrać zaznaczone punkty w tabeli / na mapie ?

Druga sprawą jest to, że wstawienie tekstu, a drukowanie to jeszcze daleka droga, bo większość numerów trzeba poprzesuwać, by uczytelnić szkic .
Możesz mi zakreślić tą opcję w interfejsie? Albo konkretną ścieżkę jak do tej opcji dojść bo chyba jeszcze nie został tutaj ona opisana?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: wstaw opis do punktów- okno mapy opis/etykiety

Post autor: Jurek B. »

jergeo pisze: 25 mar 2024, 10:41 Po zaznaczeniu "Opis jako tekst" program pyta się mnie, z której warstwy ma numerować punkty... po co to pytanie zawężające, skoro ma wskazane że ma numerować zaznaczone w tabeli punkty z różnych warstw?

Druga sprawa że w opcji "Opis jako tekst" zabrakło wyboru koloru czcionki.
Przy umieszczeniu "opisów jako tekst", dla zaznaczonych punktów w tabeli, trzeba w oknie wyboru warstw zaznaczyć wszystkie warstwy, potem z nich zostaną wybrane do opisu na mapie tylko te zaznaczone punkty.
Funkcja wyboru warstw istniała wcześniej niż funkcja dla zaznaczonych punktów, dlatego jest też tam aktywna.
Kolor czcionki "opisów jako tekst" jest taki jak kolor warstwy na której są umieszczane.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: wstaw opis do punktów- okno mapy opis/etykiety

Post autor: MarekOtt »

jergeo pisze: 25 mar 2024, 15:24
MarekOtt pisze: 25 mar 2024, 14:46 a nie lepiej zrobić to z mapy, za pomocą opcji, wstaw opis jako tekst, a następnie wybrać zaznaczone punkty w tabeli / na mapie ?

Druga sprawą jest to, że wstawienie tekstu, a drukowanie to jeszcze daleka droga, bo większość numerów trzeba poprzesuwać, by uczytelnić szkic .
Możesz mi zakreślić tą opcję w interfejsie? Albo konkretną ścieżkę jak do tej opcji dojść bo chyba jeszcze nie został tutaj ona opisana?
W tabeli oznaczasz punkty do numeracji ---> klikasz w dowolny punkt ---> opis / etykiety ---> wstaw opis do punktów ----> i tam zaznaczone w tabeli
kasprol
____
____
Posty: 170
Rejestracja: 05 sty 2011, 09:32
Lokalizacja: Łaskarzew
Kontakt:

Re: wstaw opis do punktów- okno mapy opis/etykiety

Post autor: kasprol »

Przy opisywaniu punktów jako tekst przydała by się opcja wyboru położenia tekstu względem punktu, czyli: prawo, lewo, góra, dól, lewa góra itd. oraz możliwość wyboru odsunięcia od opisywanego punktu w pikselach lub jednostkach mapy.
jergeo
__
__
Posty: 39
Rejestracja: 27 sty 2022, 08:37

Re: wstaw opis do punktów- okno mapy opis/etykiety

Post autor: jergeo »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi
jergeo
__
__
Posty: 39
Rejestracja: 27 sty 2022, 08:37

Re: wstaw opis do punktów- okno mapy opis/etykiety

Post autor: jergeo »

Propozycja zmiany dla:

W tabeli oznaczasz punkty graniczne do numeracji ---> klikasz w dowolny punkt graniczny na mapie---> opis / etykiety ---> wstaw opis do punktów ----> i tam "zaznaczone w tabeli" ---> okienko "wstaw wg... Numer lub Stary Numer lub X lub Y..."

Czy można dodać opcję "Wstaw wg... OZR"?
Załączniki
OZR.JPG
OZR.JPG (14.1 KiB) Przejrzano 281 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: wstaw opis do punktów- okno mapy opis/etykiety

Post autor: Jurek B. »

jergeo pisze: 12 kwie 2024, 17:10 Propozycja zmiany dla:

W tabeli oznaczasz punkty graniczne do numeracji ---> klikasz w dowolny punkt graniczny na mapie---> opis / etykiety ---> wstaw opis do punktów ----> i tam "zaznaczone w tabeli" ---> okienko "wstaw wg... Numer lub Stary Numer lub X lub Y..."

Czy można dodać opcję "Wstaw wg... OZR"?
Ok, ale taka funkcja dla zaznaczonych punktów jest już w ikonce "11", tam można wybrać dowolne pole z tabeli współrzędnych i dla punktów na wybranej warstwie - tu EGB_PunktGraniczny umieścić na mapie jego OZR:
Załączniki
Zrzut ekranu 2024-04-15 101443.png
Zrzut ekranu 2024-04-15 101443.png (37.08 KiB) Przejrzano 172 razy
Pozdrawiam Jurek B.
kasprol
____
____
Posty: 170
Rejestracja: 05 sty 2011, 09:32
Lokalizacja: Łaskarzew
Kontakt:

Re: wstaw opis do punktów- okno mapy opis/etykiety

Post autor: kasprol »

Przy opisywaniu punktów jako tekst przydała by się opcja wyboru położenia tekstu względem punktu, czyli: prawo, lewo, góra, dól, lewa góra itd.


Obrazek


oraz możliwość wyboru odsunięcia od opisywanego punktu w pikselach lub jednostkach mapy.
ODPOWIEDZ