wersja 8.17.02.09 z dnia 2024-02-09

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

wersja 8.17.02.09 z dnia 2024-02-09

Post autor: MarekOtt »

Po ostatniej aktualizacji, po wczytaniu mapy w tle i wstawianiu punktu klikając punkt z mapy w tle, nie zaczytuje numeru tego punktu. Sprawdzałem, na aktualizacji z 29.12, wszystko działa poprawie.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: wersja 8.17.02.09 z dnia 2024-02-09

Post autor: Jurek B. »

U mnie działa to poprawnie na bieżącej wersji, proszę o kontakt z naszym serwisem - pracownicy pomogą.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: wersja 8.17.02.09 z dnia 2024-02-09

Post autor: MarekOtt »

Po wgraniu dzisiejszej wersji testowej - która poprawiła m.in. te KW vs ID Budynku, znowu wszystko działa poprawnie, wiec temat nie aktualny.

Ja bym tez prosił o usunięcie tych zapytań dotyczących osnowy przy wczytywaniu GML. Wczytuje na ogół 3 pliki na raz (rozdzielone na bazy), 3 raz dostaje ten komunikat :). A najbardziej problematyczne jest to, gdy wczytuje jakieś duże pliki GML, do tej pory robiłem tak, że włączyłem wczytywanie i sobie gdzieś szedłem, teraz co plik dostaje komunikat.

Zdaje sobie sprawę, że ktoś może jednak z tego korzystać, ja akurat działam w 4 powiatach w żadnym to nie działa, wiec dla mnie zbędne narzędzie, utrudniające prace, dlatego może by to gdzieś dodać w opcjach ustawień i każdy by sobie to włączył lub wyłączył.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: wersja 8.17.02.09 z dnia 2024-02-09

Post autor: Jurek B. »

MarekOtt pisze: 23 lut 2024, 11:18 Po wgraniu dzisiejszej wersji testowej - która poprawiła m.in. te KW vs ID Budynku, znowu wszystko działa poprawnie, wiec temat nie aktualny.

Ja bym tez prosił o usunięcie tych zapytań dotyczących osnowy przy wczytywaniu GML. Wczytuje na ogół 3 pliki na raz (rozdzielone na bazy), 3 raz dostaje ten komunikat :). A najbardziej problematyczne jest to, gdy wczytuje jakieś duże pliki GML, do tej pory robiłem tak, że włączyłem wczytywanie i sobie gdzieś szedłem, teraz co plik dostaje komunikat.

Zdaje sobie sprawę, że ktoś może jednak z tego korzystać, ja akurat działam w 4 powiatach w żadnym to nie działa, wiec dla mnie zbędne narzędzie, utrudniające prace, dlatego może by to gdzieś dodać w opcjach ustawień i każdy by sobie to włączył lub wyłączył.
Nad jednym pytaniem o import osnowy przy wybiórczym imporcie GML programista popracuje.
Jeśli w ogóle nie chce Pan korzystać z możliwości importu osnowy przy imporcie GML, można wyłączyć to pytanie w Opcje-Parametry programu-GML (przedostatnia opcja w tym oknie)
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: wersja 8.17.02.09 z dnia 2024-02-09

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze: 23 lut 2024, 11:21
MarekOtt pisze: 23 lut 2024, 11:18 Po wgraniu dzisiejszej wersji testowej - która poprawiła m.in. te KW vs ID Budynku, znowu wszystko działa poprawnie, wiec temat nie aktualny.

Ja bym tez prosił o usunięcie tych zapytań dotyczących osnowy przy wczytywaniu GML. Wczytuje na ogół 3 pliki na raz (rozdzielone na bazy), 3 raz dostaje ten komunikat :). A najbardziej problematyczne jest to, gdy wczytuje jakieś duże pliki GML, do tej pory robiłem tak, że włączyłem wczytywanie i sobie gdzieś szedłem, teraz co plik dostaje komunikat.

Zdaje sobie sprawę, że ktoś może jednak z tego korzystać, ja akurat działam w 4 powiatach w żadnym to nie działa, wiec dla mnie zbędne narzędzie, utrudniające prace, dlatego może by to gdzieś dodać w opcjach ustawień i każdy by sobie to włączył lub wyłączył.
Nad jednym pytaniem o import osnowy przy wybiórczym imporcie GML programista popracuje.
Jeśli w ogóle nie chce Pan korzystać z możliwości importu osnowy przy imporcie GML, można wyłączyć to pytanie w Opcje-Parametry programu-GML (przedostatnia opcja w tym oknie)
A widzi Pan, nie pomyślałem że tam może znajdować się opcja do wyłączenia. A czy dało by się jeszcze gdzieś dodać możliwość, automatycznego wstawienia etykiet po imporcie, szczególnie EGiB ?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: wersja 8.17.02.09 z dnia 2024-02-09

Post autor: Jurek B. »

A czy dało by się jeszcze gdzieś dodać możliwość, automatycznego wstawienia etykiet po imporcie, szczególnie EGiB ?
Jakoś tak mam obawę przed takimi zabiegami, bo może się okazać, że wydający GML w ODGiK przypadkiem nie włączył wydania także etykiet, a u geodety wygenerują się automatycznie, na pewno inaczej niż to jest w zasobie.
Potem przy kontroli ktoś zarzuci, że mapa "nie pasuje" do tej w ODGiK.
Jeśli zaś tych etykiet nie ma na starcie, wtedy widać czego nie ma i można albo reklamować, albo już na własne ryzyko wygenerować w C-GEO.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ