Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: janek »

Opisałem i wysłałem
Janek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: MarekOtt »

Witam.

Odgrzewam trochę temat. Zauważyłem że przy użyciu "paska grupowania rekordów" nie ma możliwości zaznaczenia wszystkich punktów danej grupy. Wczytałem sobie plik SWDE przez przeglądarkę GIS. Numery punktów granicznych wczytały się wraz z atrybutami ZRD, STB itp. Jednak na mapie, wszystkie punkty wskoczyły na warstwę zerową bez kodów. Żeby przypisać stabilizację tym punktom na mapie (kółeczko lub kropka), użyłem paska grupowania po atrybucie STB. Jednak teraz mam problem by zaznaczyć całą grupą i zmienić jej kod. A przeciąganie paręset punktów w nowej tabeli jest trochę męczące.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: Jurek B. »

MarekOtt pisze:Witam.

Odgrzewam trochę temat. Zauważyłem że przy użyciu "paska grupowania rekordów" nie ma możliwości zaznaczenia wszystkich punktów danej grupy. Wczytałem sobie plik SWDE przez przeglądarkę GIS. Numery punktów granicznych wczytały się wraz z atrybutami ZRD, STB itp. Jednak na mapie, wszystkie punkty wskoczyły na warstwę zerową bez kodów. Żeby przypisać stabilizację tym punktom na mapie (kółeczko lub kropka), użyłem paska grupowania po atrybucie STB. Jednak teraz mam problem by zaznaczyć całą grupą i zmienić jej kod. A przeciąganie paręset punktów w nowej tabeli jest trochę męczące.
Najprościej jest wykorzystać funkcję zapytania SQL - tam można podać jako kryterium - np. wartość atrybutu STB - wtedy zaznaczą się punkty i można im nadać odpowiedni kod.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: FaFaL »

Można też użyć filtrowania i zaznaczyć przefiltrowane...
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze:
MarekOtt pisze:Witam.

Odgrzewam trochę temat. Zauważyłem że przy użyciu "paska grupowania rekordów" nie ma możliwości zaznaczenia wszystkich punktów danej grupy. Wczytałem sobie plik SWDE przez przeglądarkę GIS. Numery punktów granicznych wczytały się wraz z atrybutami ZRD, STB itp. Jednak na mapie, wszystkie punkty wskoczyły na warstwę zerową bez kodów. Żeby przypisać stabilizację tym punktom na mapie (kółeczko lub kropka), użyłem paska grupowania po atrybucie STB. Jednak teraz mam problem by zaznaczyć całą grupą i zmienić jej kod. A przeciąganie paręset punktów w nowej tabeli jest trochę męczące.
Najprościej jest wykorzystać funkcję zapytania SQL - tam można podać jako kryterium - np. wartość atrybutu STB - wtedy zaznaczą się punkty i można im nadać odpowiedni kod.
Zapomniałem o tej funkcji. Dziękuję.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: MarekOtt »

Dzien dobry.

Czy można by było wprowadzić skrót klawiszowy do opcji Tabela--->Zaznaczone punkty---> Przenieś na inną warstwę.

Dziękuję

Edit:
I jeszcze jedno, czy można by było synchronizować przynajmniej niektóre skróty klawiszowe, te działające na mapie z tymi na tabeli.
Dla przykładu:

Zaznacz punkt - ma mapie (F7) - w tabeli (F5)
Odznacz wszystkie punkty - na mapie (chyba brak skrótu - a przydałby się) - w tabeli (F7)

Trochę to wszystko pomieszane jest i coraz trudniej się w tym połapać :)
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze:Dzien dobry.

Czy można by było wprowadzić skrót klawiszowy do opcji Tabela--->Zaznaczone punkty---> Przenieś na inną warstwę.
W wersji testowej dodany Ctrl W - co do reszty skrotow to faktem jest, ze jest bałagan, ale na decyzje poczekam na powrót reszty ekipy z urlopów.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1482
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: MarekOtt »

grzes pisze:
MarekOtt pisze:Dzien dobry.

Czy można by było wprowadzić skrót klawiszowy do opcji Tabela--->Zaznaczone punkty---> Przenieś na inną warstwę.
W wersji testowej dodany Ctrl W - co do reszty skrotow to faktem jest, ze jest bałagan, ale na decyzje poczekam na powrót reszty ekipy z urlopów.
Dzięki za dodanie skrótu.

Fakt, bałagan się zrobił :) i można by to było kiedyś unormować. Mam nadzieję jednak że innym użytkownikom to nie pomiesza, choć na dłuższą metę, sensowniej by było gdyby skróty z mapy i skróty z tabeli się pokrywały.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1123
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: marcinn »

czy w tabeli współrzędnych>zaznacz zapytaniem SQL można dodać pozostałe kolumny, które są w tabeli? Są tylko nieliczne. Na pewno nie ma X, Y, H. Mi akurat zależy, żeby zaznaczyć punkty o konkretnej wysokości
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: Jurek B. »

Przekażę programiście, sprawdzi czy może dodać te XYH, a do tego czasu można skorzystać z filtru dostępnego dla każdej kolumny, gdzie można wybrać dowolną wartość lub dwie:
Załączniki
p1.JPG
p1.JPG (15.36 KiB) Przejrzano 1579 razy
p2.JPG
p2.JPG (57.36 KiB) Przejrzano 1579 razy
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1123
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Tabela współrzędnych - Nowa funkcjonalność

Post autor: marcinn »

Jurek B. pisze: 06 paź 2021, 07:47 Przekażę programiście, sprawdzi czy może dodać te XYH, a do tego czasu można skorzystać z filtru dostępnego dla każdej kolumny, gdzie można wybrać dowolną wartość lub dwie:
Dziękuję za podpowiedź- nawet nie wiedziałem, że tam jest taka opcja
ODPOWIEDZ