POZNAJMY SIE

Dyskusje na dowolne tematy "około-geodezyjne". Zapraszamy !
GeoLanD

POZNAJMY SIE

Post autor: GeoLanD »

Witam!
Podoba się mi pomysł podawania swoich współrzędnych. Nasuwa się tylko pytanie dlaczego geodeci operują szerokością i długością geograficzną?
Pozdrawiam
DK
Anonimowy

POZNAJMY SIE

Post autor: Anonimowy »

Witam,
Ależ nie, to są właśnie współrzędne geodezyjne na elipsoidzie - uniwersalne.
Geograficzne są na kuli.
Zakładamy, że wszyscy, również ja, podali na obowiązującej obecnie eliposidzie GRS 80.
Para współrzędnych stanowi uniwersalny geo-adres.
Pozdrawiam,
Paweł
Anonimowy

POZNAJMY SIE

Post autor: Anonimowy »


jeżeli to chodzi o mnie to przepraszam, że zapomniałem sie podpisać. a tak na marginesie to ja pracuję w Biebrzańskim PN.
A moze(za przykładem ESRI lub Intergraph) zorganizować spotkanie uzytkowników programu C_geo co koledzy na to?

grzegorz_k
GeoLanD

POZNAJMY SIE

Post autor: GeoLanD »


Przyznam się, że nie było to dla mnie takie oczywiste. Szczególnie, że podczas codziennej pracy geodezyjnej nie operujemy współrzędnymi na elipsoidzie GRS80,tylko w ukłdzie 1965 (jeszcze chyba w większości)i bez transformacji nie mamy ich od ręki
oto moje współrzędne w GRS80:54 05 00 18 47 33
Pozdrawiam
Darek
Anonimowy

POZNAJMY SIE

Post autor: Anonimowy »

Witam!
A oto moje współrzędne (układ 2000)
57 56 200
55 36 000
Te współrzędne to Zielona Góra.
A tak w ogóle, to wynikła z tego wspaniała zabawa.
Pozdrawiam wszystkich c-geo-wiczów
J.K.
Anonimowy

POZNAJMY SIE

Post autor: Anonimowy »

może to nie na temat ale widze tutaj coś o układach. Dostałem małe zlecenie... w sumie jestem studentem archeologii ale robie od czasu małe robotki geodezyjne. Moje pytanie brzmi jak sie ma układ geodezyjno geograficzny to jest grs-80 lub układ WGS-84 (to współrzędne B i L) do układu geograficzno astronomicznego (współrzędbe fi i lambda) czy powstałe błędy można ignorować czy raczej istnieją jakieś specialne wzory na przeliczenie tych układów. A może te odchyłki są na tyle małe że przy zwykłych pracach z powodzeniem można je ignorować.
Anonimowy

POZNAJMY SIE

Post autor: Anonimowy »

ciekawe czy forum czytają też panie , a jeszcze ciekawsze czy chciałyby się ujawnić ? a może geodezja to męska strona życia?
Anonimowy

POZNAJMY SIE

Post autor: Anonimowy »

raczej "meski punkt widzenia".
Anonimowy

POZNAJMY SIE

Post autor: Anonimowy »

Witam Panów!
Ja jestem właśnie panią, która czyta forum dość regularnie. Korzystam też z doświadczeń uczestników forum.
Pracuję w geodezji od niemalże 30-tu lat.Korzystam z C-geo od początku jego istnienia, zaczynałam pracować pod DOS-em. Dla mnie C-geo jest super.
Pozdrawiam wszystkich,życzę miłego dnia - jk
Anonimowy

POZNAJMY SIE

Post autor: Anonimowy »

o kurczę ! Ukłony dla Pani !
Ale Pani to chyba nie ma spania z rana "Wysłany: Lut 18, 2005 06:37:26"
to się nazywa ranny ptaszek a raczej chyba poranna Geodetka !
Witam może Pani też się ujawni we współrzędnych ...
Z.P.
Anonimowy

POZNAJMY SIE

Post autor: Anonimowy »

Dzięki za ukłony. A jestem z Zielonej Góry. To tak wczesne rozpoczynanie pracy wymusiło na mnie życie. Pracować, niestety muszę kilkanaście godzin na dobę, bo w ciągu normalnej dniówki nie da się zarobić, o czym Panowie Geodeci pewnie wiecie. Rynek jest okrutny dla nas geodetów.Każdy zamawiający mysli, że zarabiamy krocie. Ludzie oburzają się na geodetów, gdy muszą zapłacić kilkaset złotych za jak to określają "postawienie jednej kreski" przy podziale. Ale tu też winię niektórych geodetów za obniżanie cen.
Myślę,że nawet mimo takiej konkurencji na rynku geodezyjnym, nie powinniśmy tak nisko się cenić. A czasami wychodzi na to, że nasze zarobki są nieadekwatne do włożonej pracy i naszych kosztów.
I tak żeby godziwie żyć, muszę pracować od skowronka do żaby, czego nie życzę moim kolegom po fachu.
Pozdrawiam - jk
Anonimowy

POZNAJMY SIE

Post autor: Anonimowy »

Czy przypadkiem nie pachnie to nieformalną próbą utworzenia czegoś na wzór biura matrymorialnego. Nawet gdyby tak było, to nic w tym złego.
Ja też korzystałem z c-geo dosowskiego i pracuję w geodezji prawie 30 lat - wię pozdrawiam Panią jk - jmb.
Anonimowy

POZNAJMY SIE

Post autor: Anonimowy »

A może oprócz roboty znajdziemy coś więcej co nas łączy , zapomnimy co dzieli ... , będzie sympatyczniej.
Jędrzej
Anonimowy

POZNAJMY SIE

Post autor: Anonimowy »

Nie ma chetnych do dyskusji? Czyżby było nas tak mało?
jmb
Anonimowy

POZNAJMY SIE

Post autor: Anonimowy »

bylo o wspolrzednych , o kobietach i mezczyznach, to moze teraz o naszym wieku. ja mam 37 lat a Wy?
ciekawe kto jest najstarszym , a kto najmłodszym forumowiczem..
Z.P.
Anonimowy

POZNAJMY SIE

Post autor: Anonimowy »

29 - od tygodnia

greywolf
aneta33

POZNAJMY SIE

Post autor: aneta33 »

No cóż?
Wstyd się przyznać - 40 + VAT
jk
Mike

POZNAJMY SIE

Post autor: Mike »

Witam.


Melduje się model "1952"
z pozycji x=5793000, y=3708000, strefa IV.

Z poważaniem.
AM.
Anonimowy

POZNAJMY SIE

Post autor: Anonimowy »

29,37,53,62 - tyle mamy lat.
srednio 45 .
Może ktoś zakłóci tę statystykę ? Trzeba się czymś zająć w oczekiwaniu na premierę ....
Z.P.
Awatar użytkownika
zbigniew
_____
_____
Posty: 410
Rejestracja: 22 mar 2005, 08:26

Re:POZNAJMY SIE

Post autor: zbigniew »

pamietamy,pamietamy,pamietamy,pamietamy,pamietamy,

POZNAJMY SIE - 27.01.2005 22:18
Prosimy Administratora o wspominan± kiedy¶ mapkê.
Pozdrowienia
Janek B.

POZNAJMY SIE - 28.01.2005 10:27
Witam. Moze kto¶ ma mapkê Polski w C-Geo? Je¿eli tak to prosze ja przes³aæ na spider@geo.pl. Je¿eli nie to sam zrobiê. U¿ytkownicy bêd± wysy³aæ swój Nick i wspó³rzêdne a ja bêdê uzupe³nia³ mapkê o nowe dane. Projekt bêdzie dostêpny do pobrania. A moze kto¶ ma lepszy pomys³?
wpspider


POZNAJMY SIE - 31.01.2005 12:35
Dobrze. Bêdzie, ale jak zrobimy nowe forum. Trochê cierpliwo¶ci. wpspider

pamietamy,pamietamy,pamietamy,pamietamy,pamietamy,
B) :mad: B)
Pozdrawiam Zbigniew P.
Awatar użytkownika
zbigniew
_____
_____
Posty: 410
Rejestracja: 22 mar 2005, 08:26

POZNAJMY SIE

Post autor: zbigniew »

skoro cisza na forum , to ja zapytam ile osób odwiedziny stoisko \"Softline\" na tergach GEA w Poznaniu za tydzieñ.
Ja bêdê tam w sobotê .A koleedzy ?
Pozdrawiam Zbigniew P.
janek
______
______
Posty: 611
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re:POZNAJMY SIE

Post autor: janek »

Za daleko
Janek B.
ODPOWIEDZ