prawa autorskie

Dyskusje na dowolne tematy "około-geodezyjne". Zapraszamy !
GEOMAG
___
___
Posty: 50
Rejestracja: 31 sie 2014, 08:08
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

prawa autorskie

Post autor: GEOMAG »

Witam wszystkich użytkowników forum. Mam pytanie czy ktoś z Was spotkał się z problemem odsprzedania zrobionej mapy do celów projektowych osobie trzeciej. Chciałbym zacząć ten wątek i prosić innych geodetów żeby wpisali swoje doświadczenia w tej sprawie. Chciałbym również zaproponować wypracowanie jakiejś klauzuli na sporządzonych przez nas mapach, tak jak to jest praktykowane na innych opracowaniach ( np. opracowaniach projektowych). Chciałbym ponadto rozpowszechnić temat wśród szerszej rzeszy użytkowników, tak aby klauzule takie były wpisywane przez jak najwięcej osób. A może ktoś już stosuje jakąś klauzulę i mógłby się podzielić wzorem.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: prawa autorskie

Post autor: MarekOtt »

Ja myślę że nie ma sensu za bardzo komplikować sprawy i wpisać zwykłą klauzulę o prawach autorskich. Często spotykana jest przy publikacjach, książkach czy płytach z muzyką.

Na szybko tutaj masz parę przykładów:
http://projekt.iqarius.pl/2013/05/klauz ... ernetowej/

... a przez google wyszukało jeszcze dużo innych:

Mnie zastanawia fakt, czy oddając taką mapę z odpowiednią klauzulą wraz z operatem do PODGiK, strona może uzyskać taką mapę poprzez procedurę uwierzytelnienia, no i jak jest z rozporządzaniem taką mapą ;).
ODPOWIEDZ