Opłaty za czynności ODG-K

Dyskusje na dowolne tematy "około-geodezyjne". Zapraszamy !
geobiuro
______
______
Posty: 553
Rejestracja: 19 mar 2005, 13:26

Opłaty za czynności ODG-K

Post autor: geobiuro »

Witam

Taka cisza na forum.

To ja mam pytanie dotycz±ce spraw przyziemnych a dotycz±ce spraw finansowych.
Szanowni Geodeci w jakiej formie otrzymujecie pokwitowanie za op³atê w Powiatowych ODG-K za czynno¶ci wykonane przez w/w ODG-K w zgodnie z
„ROZPORZÑDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 19 lutego 2004 r.
w sprawie wysoko¶ci op³at za czynno¶ci geodezyjne i kartograficzne oraz udzielanie informacji, a tak¿e za wykonywanie wyrysów i wypisów z operatu ewidencyjnego”
Do koñca ubieg³ego roku ODG-K za w/w czynno¶ci wstawia³ Fakturê, od 01-01-2006 podaje wysoko¶æ op³aty wyliczon± w wg. w/w Rozp., któr± nale¿y ui¶ciæ w dniu odbioru dokumentów.
I, tutaj zaczyna siê k³opot z ksiêgowaniem kosztów dzia³alno¶ci gospodarczej za te czynno¶ci ODG-K, w zwi±zku z tym zawirowaniem, proszê o podzielenie siê Swoimi do¶wiadczeniami, spostrze¿eniami w tej sprawie.

Z powa¿aniem.
AM
Z poważaniem.
AM
greywolf
____
____
Posty: 111
Rejestracja: 21 mar 2005, 10:01
Lokalizacja: Już nie z Podhala ;)

Re:Opłaty za czynności ODG-K

Post autor: greywolf »

Zgodnie z wyk³adni± Min. Finansów która wp³ynê³a do GUGiK \"dokument \" potwierdzaj±cy dokonanie wp³aty z tyt. czynno¶ci okre¶lonych rozporz±dzeniem \"o op³atach\" nie mo¿e mieæ formy faktury VAT ani rachunku.
Sprawa ponoæ nie jest dotychczas rozstrzygniêta i z tego co wiem nie ma okreslonej w³a¶ciwej formy. A ¿e Urz. Skarb. jeszcze siê \"nie czepiaj±\" ró¿ne starostwa (PODGiK-i) wydaj± je w ró¿nej formie. Nawet jako \"dowód uiszczenia op³aty z tyt. ...\" itp.
[i]greywolf - dura lex sed lex[/i]
ODPOWIEDZ