Rozp o opłatach za prace geod. i kart.

Dyskusje na dowolne tematy "około-geodezyjne". Zapraszamy !
greywolf
____
____
Posty: 111
Rejestracja: 21 mar 2005, 10:01
Lokalizacja: Już nie z Podhala ;)

Rozp o opłatach za prace geod. i kart.

Post autor: greywolf »

Witam Kolegów.

Skoro istnieje takie fajne forum z wieloma geodetami, to chcia³em Kolegom co¶ podrzuciæ. Mianowicie na stronie GUGiK
http://www.gugik.gov.pl/gugik/w_pages/w ... =50&law=51
pojawi³ siê miesi±c temu dokument pod nazw±: rozporz±dzenie w sprawie wysoko¶ci op³at za czynno¶ci zwi±zane z prowadzeniem pañstwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Jako¶ wiêcej siê o tym mówi w gronie geodetów tzw administracyjnych, ale chyba nas to dotyczy najbardziej. Polecam lekturê (wybiórczo) bo pozycja ma stron 222 (sic!!) z tabelami i kwotami. Mimo to warto zerkn±æ i mo¿e przekazaæ swoje uwagi twórcom?
W koñcu po to chyba zosta³o opublikowane, szkoda tylko ¿e po cichu.

Pozdrawiam

P.S. Polecam korespondencjê mailow± z GUGiK. Mo¿e znajdziemy trochê czasu aby zaj±æ siê nasz± bran¿± sami, bo jak to zobacz± inny bêd± siê ¶miaæ przez 5 lat.<br><br>Edytowany przez: greywolf, w: 06.06.2006 14:54
[i]greywolf - dura lex sed lex[/i]
greywolf
____
____
Posty: 111
Rejestracja: 21 mar 2005, 10:01
Lokalizacja: Już nie z Podhala ;)

Re:Rozp o opłatach za prace geod. i kart.

Post autor: greywolf »

Hmm. Zdziwi³ mnie brak odzewu na ten post. W sumie to zawsze wszyscy narzekaj± na tworzone prawo, a w chwili gdy mo¿na siê wypowiedzieæ to nagle koledzy milcz±.
No chyba, ¿e jeszcze trwa czytanie tego tomiska ;)
Mnie samemu znalezienie i zapoznanie siê z interesuj±cymi zagadnieniami zajê³o trochê czasu.
Ze dobrych ¼róde³ wiem, ¿e projekt ten ma zostaæ wprowadzony za kadencji obecnego GGK - czyli niebawem. Lepiej siê z nim zapoznaæ póki czas. Szczególnie przed podjêciem decycji dotycz±cych d³ugotrwa³ych inwestycji lub umów.

Pozdrawiam<br><br>Edytowany przez: greywolf, w: 26.06.2006 20:32
[i]greywolf - dura lex sed lex[/i]
fancegeo
_____
_____
Posty: 260
Rejestracja: 11 kwie 2005, 22:24

Re:Rozp o opłatach za prace geod. i kart.

Post autor: fancegeo »

Dzieki greywolf za wiadomosc. Ja osobiscie jestem zszokowany objetoscia dokumentu i iloscia samych \"cyferek\". Jestem ciekaw ile bedzie kosztowac nowa wersja oprogramowania dla osrodkow??? bo stara to chyba nie jest w stanie \"tego czegos\" przerobic. A cieplo wydzielane w trakcie pracy komputerow, w naszych ODGIK, zniecheci do odwiedzin kazdego geodete. I o to chodzi. Zagladaj rzadziej ale plac wiecej!!! :mad:
pozdrawiam
fancegeo
ODPOWIEDZ