Tiff wpasowany i skalibrowany

Dyskusje na dowolne tematy "około-geodezyjne". Zapraszamy !
gieodeta

Tiff wpasowany i skalibrowany

Post autor: gieodeta »

Witam, jak iż do najmłodszych nie należę prosił bym o radę w takiej sprawie:
zleceniodawca chce ode mnie mape tiff skalibrowaną i wpasowaną w układ, jak to zrobić?
Na swoje potrzeby zawsze robię wszystko z pozycji mapa->raster->wpasowanie itd. Ale to się zapisuje jako rcf, czy zeby było jako tiff to musze wczytać raster na mapę i zrobić eksport do pliku tiff i zapisać dane o georeferencji?
Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

raster do tiff

Post autor: logis »

Witam,
opisany przez Pana sposób jest do przyjęcia ale przy okazji niepotrzebnie wykonuje się kolejne przetwarzanie tego rastra.
Bezpośrednio konwersję skalibrowanego pliku w formacie rcf do formatu tiff plus plik nagłówkowy z georeferencją, można zrobić programem C-Raster, który jest uzupełnieniem C-Geo.
Jacek
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

jeszcze coś

Post autor: logis »

Jeszcze sobie o czymś przypomniałem: już samo wpasowanie rastra w C-Geo wersji 8.0 powoduje utworzenie TIFF z georeferencją (z plikiem GEO).


Jacek
gieodeta

Post autor: gieodeta »

Oba pomysły upadły - powód: jako wyjściowy plik mam JPG w kolorze i chce wynikowy TIFF w kolorze +geo, przez c-raster wyskakuje błąd co do formatu jaki chce otzrymać, no a C-geo przy wpasowywaniu JPG tworzy tylko RCF a nie TIFF. Także chyba jedyny sposób zostaje wpasowanie rastra->wczytanie rastra->eksport do pliku rastrowego - i otrzymuje tiff kolorowy z geo.
A przy okazji jedno pytanko jaki parametr w komputerze jest odpowiedzialny za czas wpasowania rastra (RAM?) bo wpasowuje A1 kolor i trwa to 10 minut
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Proszę tego JPG najpierw zamienić na TIFF w C-RASTER i wtedy wpasowywać.
Co do czasu wpasowania - występuje on jedynie przy tworzeniu RCF - im bardziej skręcony raster tym dłużej to trwa.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ