pliki shape

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
grzegorz_k

pliki shape

Post autor: grzegorz_k »

Eksport i import plików shape dzia³a lepej niz w v. 6,5, ale to jeszcze nie jest to. Po wszytaniu do ArcView shap\'a wyprodukowanego w C-geo v.7,0, okazuje sie ¿e obiekty zamkniete (poligony) w C-geo, w Arc View 3.3 przestaja byc poligonami. No moze nie do koñca tak jest, obiekty te s± poligonami ale ... hmmm ... \"niedomkniêtymi\", brakuje im punktu na domkniecie, mimo ¿e w C-geo wszystko sprawdza³em i by³o w porz±dku. W Arc View muszê te punkty na domkniêcie dok³adac rêcznie.

pozdrawiam grzegorz_k
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2883
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re:pliki shape

Post autor: grzes »

Czyli brakuje ostatniego punktu o wspolrzednych identycznych jak punkt pierwszy?
pozdrawiam
grzes
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re:pliki shape

Post autor: energeo »

Ja bym zaproponowa³ ma³y test, nowa tabela i parê `odrêcznych` obiektów na 4 rodzajach warstwy: 0,dzia³ka, u¿ytek, inna i to wyeksportowaæ.
Nie dam za to g³owy ale …pewnie bêdzie OK,
Mam podejrzenia ale ciekaw jestem wyniku.
U mnie na dostêpnych przegl±darkach `ma³e SHP` s± OK.
pozdrawiam
wini
grzegorz_k

Re:pliki shape

Post autor: grzegorz_k »

Wizualnie wszystko jest ok. Ale gdy zechcê wybraæ (zaselekcjonowaæ) lub edytowaæ poligon, to zaczynaj± sie problemy. Fizycznie to wyglada ta, ¿e narzêdzie do edycji wêz³ów w Arc View, po prostu nie widzi jednego wêz³a. I nie s± to du¿e obiekty - dzia³ki o 5 - 6 punktach granicznych.

grzegorz_k
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re:pliki shape

Post autor: energeo »

Takie buty :(
A powi±zanie z DBF dzia³a prawid³owo dla takich obiektów ?
Dziêki,
pozdrawiam
wini
grzegorz_k

Re:pliki shape

Post autor: grzegorz_k »

powiazania z dbf dzia³aj± tak samo jak obiekty. Tzn. jak poprawiê poligony rêcznie to wszystko jest ok, natomiast przedtem wszystko kuleje, po³±czenia te¿ . :)
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2883
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re:pliki shape

Post autor: grzes »

Ale co to znaczy ze sa one niedomkniete? Na czym polega operacja domkniecia? Innymi slowy czym rozni sie obiekt domkniety od niedomknietego?
pozdrawiam
grzes
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re:pliki shape

Post autor: energeo »

Grzegorz, zobacz na te pliki, jak wygl±daj± obiekty u ciebie.
U mnie wszystko pokazuje jak trzeba, ale oczywi¶cie poza ArcView bo go nie mam. [file name=test_shp.zip size=6185]http://www.soft.xgeo.pl/components/com_ ... st_shp.zip[/file]
pozdrawiam
wini
Zablokowany