Kolor pikiet

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
Zbysiu
_____
_____
Posty: 323
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Kolor pikiet

Post autor: Zbysiu »

Jakie ustawienia nale¿y wybraæ aby wysoko¶ciówka drukowa³a siê w odcieniu najbardziej zbli¿onym do siena palona (w/g K1) ?
Jakie wybraæ w cgeo, a jakie w autocadzie?
Sławomir

Re:Kolor pikiet

Post autor: Sławomir »

W C-geo mam kolor niestandardowy i niestety program nie pokazuje mi jak on jest zdefiniowany :(
Dla Acad\'a mam ustawiony kolor 34.
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re:Kolor pikiet

Post autor: logis »

Witam,
C-Geo pokazuje parametry kolorów, tak¿e niestandardowych - kolor - wiêcej kolorów - definuj kolory niestandardowe - teraz podajemy warto¶ci kana³ów w systemie RGB - czerwony, zielony, niebieski, lub wskazujemy kursorem na palecie i odczytujemy (zapisujemy sobie w kajeciku) warto¶ci tych kana³ów dla wybranego przez nas koloru.
Inn± spraw± jest jak w³a¶ciwie wygl±da wzorcowa siena palona - mo¿e kto¶ z kartografów siê wypowie.

Jacek
Jacek Małańczuk
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re:Kolor pikiet

Post autor: energeo »

Podobno podobny do pó¼nopopo³udniowego s³oñca ;) RGB (233, 116, 81) ale g³owy nie dam.

Inne warianty ?
177,45,0
138,54,15
176,64,0
200,80,28<br><br>Edytowany przez: energeo, w: 04.05.2006 14:29
pozdrawiam
wini
Sławomir

Re:Kolor pikiet

Post autor: Sławomir »

logis napisa³:
Witam,
C-Geo pokazuje parametry kolorów, tak¿e niestandardowych - kolor - wiêcej kolorów - definuj kolory niestandardowe - teraz podajemy warto¶ci kana³ów w systemie RGB - czerwony, zielony, niebieski, lub wskazujemy kursorem na palecie i odczytujemy (zapisujemy sobie w kajeciku) warto¶ci tych kana³ów dla wybranego przez nas koloru.
Inn± spraw± jest jak w³a¶ciwie wygl±da wzorcowa siena palona - mo¿e kto¶ z kartografów siê wypowie.

Jacek
Wszystko siê zgadza ... ale jak ustaliæ parametry koloru niestandardowego, gdy nie mamy tego zapisanego w kajeciku? :unsure:
Zablokowany