tachimetria a wysokości

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
zibi
__
__
Posty: 29
Rejestracja: 21 mar 2005, 22:53

tachimetria a wysokości

Post autor: zibi »

Co wstawiæ w dzienniku tachimetrii w kolumnie wysoko¶æ lustra lub k±ta zenitalnego aby program nie liczy³ wysoko¶ci tych pikiet.
Problem powstaje przy wiêkszej ilo¶ci pikiet gdzie niektóre pikiety
chcia³bym aby nie mia³y wysoko¶ci.
Jak narazie to radzê sobie na etapie ju¿ raportów gdzie rêcznie pojedynczo wyrzucam wysoko¶ci n.p.m.

Pozdrawiam
zibi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re:tachimetria a wysokości

Post autor: Jurek B. »

Witam
Warto¶æ 99 jako wysoko¶æ lustra - na wydruku bêdzie puste pole a pikiety nie bêd± mia³y liczonych wysoko¶ci - wystarczy wpisaæ raz a w kolejnych wierszach pozostawiæ puste pola
Pozdrawiam Jurek B.
zibi
__
__
Posty: 29
Rejestracja: 21 mar 2005, 22:53

Re:tachimetria a wysokości

Post autor: zibi »

Dziêki bardzo o to mi chodzi³o.
Jak mi³o ¿e mamy forum.
Grzegorz

Odp:Re:tachimetria a wysokości

Post autor: Grzegorz »

Czy istnieje możliwość zkodowania pikiety (np kodem nietypowym \"BW\"),a program po imporcie pliku automatem rozpoznawał te pikiety i nie obliczał H.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Odp:Re:tachimetria a wysokości

Post autor: Jurek B. »

Nie ma takiej mozliwosci, ale wydaje mi się że tyle samo czasu poświęca się na wprowadzenie kodu BW jak i wartości 99 tyle, że w wysokości lustra. Z tym, że wysokość lustra wystarczy wpisać raz, aż do momentu zmiany jej wysokości dla kolejnej pikiety, a kod trzebaby wpisywać dla każdej pikiety.
Pozdrawiam Jurek B.
Grzegorz

Odp:Re:tachimetria a wysokości

Post autor: Grzegorz »

Przy pomiarze w terenie łatwiej i pewniej jest zakodowac pikietę niż zaznazać ją na szkicu i jeszcze o tym pamiętać.Myślę ,że jeśli byłaby taka mżliwośc to nie jest to problemem,aby dołożyć taką opcję do programu.A co myślą o tym inni koledzy na forum. Może wydziwiam?
Zbyszek_Gr.

Odp:Re:tachimetria a wysokości

Post autor: Zbyszek_Gr. »

Według mnie wszystko jest OK: nie trzeba nic zaznaczać na szkicu ani, tymbardziej, nic dodatkowo pamiętać; w trakcie pomiaru przecież, podczas rejestracji wartość 99 wpisujemy dla danej pikety bezpośrednio do dalmierza lub rejestratora zewnętrznego.
Grzegorz

Odp:Re:tachimetria a wysokości

Post autor: Grzegorz »

dzięki - nie wpadłem na to -będziemy próbować
Zablokowany