kursor - krzyżyk

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
lfLF
____
____
Posty: 220
Rejestracja: 21 kwie 2005, 17:33

kursor - krzyżyk

Post autor: lfLF »

Jeszcze dwie wersje wstecz, przy wstawianiu p-ktu na mapę \" przez wskazanie \", kursor zmieniał się w krzyżyk. Co sięstało?. W wersji z 14-11-2006, również jest ten błąd. (WINDOWS 98)
Z poważaniem flFL
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Odp:kursor - krzyżyk

Post autor: Jurek B. »

Niestety mamy poważny problem - otóż Windows 98 ma ograniczenie pamięci dla pewnego rodzaju komponentów, które są stosowane w programach i ponad pół roku temu zmagaliśmy się z podobnym problemem. Wtedy udało się jeszcze wyłączyć w programie pewne ikonki mało istotne i od kilku miesięcy był spokój. Niestety (albo na szczęście) rozwijamy program stale i to powoduje że dochodzą nowe elementy i jak widać - problem znowu się pojawił. Programiści nie dają mi tym razem nadziei na to że poradzą sobie z tym także i teraz.
Mam wobec tego taką propozycję:
Z pewnością jest tendencja do zmniejszania się udziału Windows 98 w komputerach, może więc pozostańmy przy wersji C-GEO V7 sprzed miesiąca (udostępnimy osobne miejsce do pobierania programu dla tego systemu) dla Win\'98, a wszelkie aktualizacje które jeszcze będziemy wprowadzać do C-GEO V7 będą działać w pełni poprawnie dla Windows 2000/XP/2003?
Jeżeli ktoś jednak będzie chciał korzystać z aktualizowanej wersji w systemie Win\'98, będzie niestety musiał się wówczas pogodzić z problemem kursora.
Zmian tych nie będzie już dużo - trwają prace nad wersją 8.0 - termin ukończenia - wiosna 2007.
Proszę o Państwa głosy w tej sprawie - może niech odezwą sie użytkownicy C-GEO którzy pracują w Windows 98? Wtedy będziemy wiedzieli jak dużo Was jest.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Odp:kursor - krzyżyk

Post autor: Jurek B. »

Okazuje się jednak że nie doceniłem samozaparcia programisty - uwziął się i znalazł oszczędności - tak więc jeszcze tym razem ocaliliśmy Win\'98 :)
Tak na poważnie - może ten problem się jeszcze pojawić.
Ponadto, już na pewno przy wersji 8 C-GEO napiszemy że nie działa pod Windows 98.
Plik cgeo7.exe podmienimy na serwerze na działający pod Win\'98 już bez komentarza.
Pozdrawiam Jurek B.
lfLF
____
____
Posty: 220
Rejestracja: 21 kwie 2005, 17:33

Odp:kursor - krzyżyk

Post autor: lfLF »

Dzięki. Sprawdziłem, pod WINDOWS XP tego problemu nie ma. Ciekawe, ilu jeszcze pracuje na W98 ?
Z poważaniem flFL
Grzegorz

Odp:kursor - krzyżyk

Post autor: Grzegorz »

Myślę ,że wielu geodetów jeszcze pracuje na legalnym win98(komputery się modernizowało,a teraz powolutku z bólem serca się je wymienia-były stabilne i świetnie współpracowały z C-geo i innymi programami),a pomysł ustawienia na serwerze(niezawodnego) pliku pod ten system jest ok.
Zablokowany