Niwelacja - chyba błąd ?

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
Anonimowy

Niwelacja - chyba błąd ?

Post autor: Anonimowy »

Jest chyba błąd w niwelacji: po wprowadzeniu danych ciągu niwelacyjnego, a następnie kliknięciu na \"oblicz\" pojawia się komunikat o odchyłkach. Wszystko jest jeśli nie popełniliśmy jakiegoś błędu przy wklepywaniu dziennika do programu lub w samej niwelacji, ale gdy po stwwierdzeniu, że coś jest nie tak - program robi i tak swoje mimo kliknięcia na \"przerwij\" - zapisuje do tabeli i zadania nieprawidłowe rzędne. Nie pozostawia też właściwego wyboru gdy już poprawimy dane. Współrzędne X i Y mamy prawidłowe i nie chcemy ich zmienić, dane poprawione więc jeśli klikniemy oblicz i dalej na \" zapisz nowe\" pozbawimy się X i Y, ale zapisane zostaną właściwe rzędne, jeśli klikniemy na \"zostaw istniejący\" - X i Y zostanie ale zapisze się nieprawidłowa rzędną (nie wiem czemu program pamięta poprzednie rzędne w zadaniu, a nie jedynie same dane mimo usunięcia rzędnych z tabeli). Bez sensu jest tu użycie klawisza \"zapisz tylko X Y\"
Czy tylko u mnie jest to zjawisko?
Zbysiu
_____
_____
Posty: 323
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Odp:Niwelacja - chyba błąd ?

Post autor: Zbysiu »

Zbysiu napisał:
Jest chyba błąd w niwelacji: po wprowadzeniu danych ciągu niwelacyjnego, a następnie kliknięciu na \"oblicz\" pojawia się komunikat o odchyłkach. Wszystko jest (tu miało być OK ) jeśli nie popełniliśmy jakiegoś błędu przy wklepywaniu dziennika do programu lub w samej niwelacji, ale gdy po stwwierdzeniu, że coś jest nie tak - program robi i tak swoje mimo kliknięcia na \"przerwij\" - zapisuje do tabeli i zadania nieprawidłowe rzędne. Nie pozostawia też właściwego wyboru gdy już poprawimy dane. Współrzędne X i Y mamy prawidłowe i nie chcemy ich zmienić, dane poprawione więc jeśli klikniemy oblicz i dalej na \" zapisz nowe\" pozbawimy się X i Y, ale zapisane zostaną właściwe rzędne, jeśli klikniemy na \"zostaw istniejący\" - X i Y zostanie ale zapisze się nieprawidłowa rzędną (nie wiem czemu program pamięta poprzednie rzędne w zadaniu, a nie jedynie same dane mimo usunięcia rzędnych z tabeli). Bez sensu jest tu użycie klawisza \"zapisz tylko X Y\"
Czy tylko u mnie jest to zjawisko?
Obrazek
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Odp:Niwelacja - chyba błąd ?

Post autor: logis »

Witam,
na C-Geo v.7.50 z dnia 24.11.06 na Win XP prof. działa prawidłowo. Po obliczeniu odchyłki w ciągu niwelacyjnym i pojawieniu się okna z opcjami zapisu obliczonych punktów do tabeli, program ostrzegł mnie, że punkt już istnieje, po użyciu opcji ,,przerwij\'\' przerwał i niczego do tabeli nie wpisywał (szczególnie złych rzędnych).
Proponuję, żeby jeszcze ktoś to sprawdził z forumowiczów.
Jacek
Jacek Małańczuk
Zablokowany