Przekroje pionowe

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
bumig

Przekroje pionowe

Post autor: bumig »

Witam

Chcialbym sie dowiedziec czy jest mozliwosc wydruku na jednej kartce np A 4 kilku przekrojów pionowych pod soba. Nie na jednym przekroju kilka wykresow tylko kilka calych wykresow np jeden pod drugim?
Pozdrawaim
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

kilka wykresów na jednym wydruku

Post autor: logis »

Witam,
po przeniesieniu rysunku przekroju na mapę, przekrój jest juz zwykłą mapą/tabelą C-Geo. Trzeba więc wygenerować sobie wszystkie potrzebne przekroje jako osobne mapy (zmieniać im nazwy przy tworzeniu) potem stworzyć w edytorze formularzy odpowiedni formularz zawierający tyle pól roboczych ile przekrojów ma być na danej kartce. Potem w każdym polu wskazujemy która mapa z przekrojem ma być w nim wyświetlana i w jakiej skali. Formularz drukujemy albo zapisujemy jako obraz rastrowy.
Jacek
bumig

Post autor: bumig »

Dziekuje za odpowiedz.
Pozdrawiam :D
geonord

Post autor: geonord »

witam
chciałbym prosić o doradztwo w temacie "Przekroje pionowe":
robię przekroje pod projekt modernizacji linii energetycznej, długość całego opracowania ok.11 km, przekroje tworzę w miejscach załamania się linii w terenie i chciałbym, aby hektometraż był kontynuowany od początku opracowania aż do jego końca czyli na pierwszym punkcie 0 a na ostatnim powiedzmy 110, próbowałem różnych sposobów lecz nie znalazłem tego właściwego zapewne banalnego, za każdym razem liczy mi od 0, przekroje robię na warstwach być może trzeba za każdym razem tworzyć nowe zadanie i wprowadzać nowe parametry?? a co najgorsze to nie zapisuje mi mapy przekrojów w projekcie tylko za każdym razem po jego ponownym otwarciu muszę liczyć przekrój, aby móc mieć mapę z przekrojem, coś widocznie robię nie tak :cry: tylko co??
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Witam
Nie jestem pewien czy dobrze zrozumialem problem - jest w zakładce Parametry wiersz Hektometr -jesli sie poda tam numer wiersza w ktorym ma byc wyswietlany, wtedy co 100 m podawane sa wartosci 0,1,2,3 (mozna tez okreslic inny niz zerowy hektometr startowy - na dolnej czesci okna).
Nie rozumiem co oznacza że przekroje robi Pan na warstwach - czy to oznacza ze jest to przekroj podluzny z kilkoma liniami jednoczesnie?
Czy wszystkie dane punktów tej linii wprowadza Pan w jednym zadaniu przekrojów? Czy są to odrębne zadania przekrojów dla każdego załamania linii? Być może zamiast zapisywać odrebnych zadań przekrojów dla kazdego takiego zalamania linii zapisuje je Pan do roznych warstw tego samego zadania. Sugerowałbym kontakt telefoniczny z nami - łatwiej bedzie wyjasnic.
Pozdrawiam Jurek B.
geonord

Post autor: geonord »

zgadza się, ja niepotrzebnie robiłem kolejne przekroje na warstwach jednego zadania, z hektometrem też sobie poradziłem :D został tylko jeden problem, mianowicie program oblicza 9 przekrojów bez żadnego problemu, tworząc mapy a przy 10 wyskakuje błąd z dość przykrymi konsekwencjami dla projektu, na szczęście po ostatnich perturbacjach mam najświeższe kopie :D:D wszystkiego co robię
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Sprawdziłem tworzenie około 20 map z przekrojów po kolei ale nie miałem błędów - proszę o dokładniejszy opis błędu i czynności które wcześniej były wykonywane - ew. kontakt tel.
Pozdrawiam Jurek B.
Zablokowany