Ponownie ten ... RTF.

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Ponownie ten ... RTF.

Post autor: Zibi123 »

Panowie, BŁAGAM!!!! zróbcie coś z tym RTF-em (tekst formatowany). Czy na prawdę nie da się tak zrobić, że RTF wstawiany np. z WORDA będzie pasować w C-GEO. Przecież niby to ten sam format. Szlag mnie trafia kiedy zrobię coś w C-GEO (tekst formatowany) np. założę tabelę, w WORD`zie zmienię justyfikację, dodam komórki i kiedy wczytam ponownie do C-geo, tabela ma całkiem inne łączenie komórek, grubości linii, szerokości komórek w tej samej kolumnie itp. itd. :( Chodzi mi o to, że chcąc wstawić jakąć tabelę (dodatkowy nadruk) w RTF i chcąc go wykorzystać w innym projekcie, w przypadku modyfikacji (dodanie linii, komórek) wszystko mi się wali. Lepiej czasami założyć coś nowego niż modyfikować już istniejący RTF. A przecież to niby ten sam format.

I jeszcze jedno. Sporo czasu zabiera mi aktywacja wybranej warstwy aby można było na mapie przesunąć zwykły napis. Da się go przesunąć ale tylko kiedy dana warstwa jest aktywna (edytowalna). Każdy napis można edytwoać (niezależnie od tego czy dana warstwa jest aktywna czy nie). Tak samo z usunięciem napisu na mapie (to czasami jest kłopotliwe bez funkcji "cofnij"). Może warto by "usprawnić" C-GEO dodając możliwość (funkcja wyboru) przesunięcia każdego napisu na mapie lub tylko takiego z warstwy aktywnej. Przy dużym rozwarstwieniu mapy, przełączanie (aktywowanie) pomiędzy warstwami jes dosyć czasochłonne.

I jeszcze jedno. Chdzi mi o możliwość przesuwanie skalibrowanego już rastra o dowolne wartości na mapie. A dokładnie orientację. Mając "wpasowaną" już orientację, chcąc wykorzystać ją w następnym projekcie muszę dokonać ponownego wpasowania w nowe miejsce. A może ktoś zna inną metodę na umieszczenie orientacji na mapie w dowolnym miejscu. :?: Zaznaczam, że nie chce mi się bawić w wyliczanie współczynników przy transformacji rastra.

Pozdrawiam
Zibi
mypal
___
___
Posty: 97
Rejestracja: 13 kwie 2006, 20:09

Re: Ponownie ten ... RTF.

Post autor: mypal »

Zibi123 pisze:Panowie, BŁAGAM!!!! zróbcie coś z tym RTF-em
Przyłączam się do błagań kolegi ;)
Zibi123 pisze: przełączanie (aktywowanie) pomiędzy warstwami jes dosyć czasochłonne.
Aby było trochę mniej czasochłonne wystarczy zaznaczyć napis i użyć skrótu Ctrl+Q.
Zibi123 pisze:Chdzi mi o możliwość przesuwanie skalibrowanego już rastra o dowolne wartości na mapie.
Mówisz, masz. I to już od dawien dawna. W legendzie zaznaczasz raster z orientacją - prawy przycisk myszy - wybierasz "przesunięcie rastra" - wpisujesz wartości przesunięcia po osi X i Y. Z obliczeniem wartości Dx i Dy nie ma problemu. :)
Pozdrawiam
mypal
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Post autor: Zibi123 »

Dzięki za "raster". Natomiast co do drugiego tematu to muszę przyznać, że ten sposób też czasami stosuję, ale to jeszcze nie to co np. edycja mapy w EWMAPIE.

Co do pierwszego - nadal czekam na "aktualizację ver. 50 lub nowszą wersję C-GEO z poprawionym RTFem. Chyba nie ja jeden ... :lol:

Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Nie potrafię doprowadzić do tego żeby zobaczyć zepsutą tabelkę przenoszoną z Worda do C-GEO ale może nie robię takich operacji jak Pan.
Poniżej załączam obrazek gdzie widać oryginalną tabelkę w C-GEO i tą samą przetworzoną w Wordzie a potem wrzuconą z powrotem do C-GEO(na czerwono). Dałem tam dwa przykłady:

przykłady
Pozdrawiam Jurek B.
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Post autor: Zibi123 »

Niestety tego "Przykładu" nie można zobaczyć. Wyskakuje jakiś błąd na stronie. A co do RTFa, może i to prawda że wykonuję inne operacje. Może to przyzwyczajenie do WORDA. Szkoda tylko, że nie można na mapę wstawić np. dokumentu WORDA. Może za dużo oczekuję od edytora tekstu. Ale chyba nie ja jeden. Chciałem dołączyć rysunek mojej tabelki ale nie posiadam dostępu do serwera (zgodnie z opisem BBCode). A może by tak na zasadzie importu/eksportu "czegoś" do WORDA. Skoro istnieje możliwość importu/eksportu np. Auto Cad (dxf), SWINGi, EWMAPA może by tak dorobić import/eksport dokumentów WORDA :idea: (zrzut na warstwę) :!: . Nie jestem informatykiem, ale chyba można przeliczyć piksele tabeli Worda na np. wektor lub wielkość czcionki w C-GEO. Albo :idea: , w C-GEO wyświetlał by się tylko rysunek (ciąg linii i tekstów) coś na zasadzie "podglądu okienka całej mapy" funkcja istnieje w C-GEO) a samą edycję "prowadzić" w WORD`zie. Pewnie większość z forumowiczów uzna to wariactwo, ale gdyby tak "mieć" dokument Worda na warstwie, dalej było by łatwiej z obróbką takiej tabeli. Przynajmniej ja wiedziałbym już co mam dalej ze sobą zrobić.
Panie Jurku skoro można "zrobić" C-GEO na palmtopa, chyba że ten nieszczęsny RTF to "przeżytek" i prace nad nim zatrzymały się na etapie wersji 7.0.0.1.

Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Być może nie zrozumiałem Pana problemu - sprawdzałem przenoszenie modyfikowanych tabel w raportach C-GEO, a z tego co Pan napisał teraz, wynika że może Panu chodzić o wstawianie tabelek bezpośrednio na mapę poprzez ikonkę RTF. Faktycznie trudno (przynajmniej dla naszych programistów) jest przenieść informacje z tabelki z WORDA tak aby w C-GEO wyglądało to identycznie. Lepiej jest z wysyłaniem rysunku z C-GEO do WORDA - istnieją dwie opcje:
- ikonka na mapie "kopiuj okno mapy do schowka" - potem można to wkleic np. w Word.
- eksport do WMF - potem można taki plik otworzyć w Wordzie jako rysunek.
Pozdrawiam Jurek B.
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Post autor: Zibi123 »

Właśnie o to mi chodziło. Ale w tą drugą stronę z Worda :arrow: do C-GEO. Z tekstem nie ma żadnego problemu. A mnie i chyba nie tylko mnie, ucieszyła by możliwość opracowania DOWOLNEJ tabelki w Wordzie i wstawienia jej w C-GEO w RTFie. Panie Jurku, a może samą tabelę na zasadie wektora. Z tekstem nie ma problemu.

Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Post autor: FaFaL »

Witam
Ja należę do osób którym wystarczają możliwości RTFa zaimplementowane w C-GEO (może nie wiele potrzebuję do szczęścia), aczkolwiek ja przeważnie wstawiam tylko tabele pochodzące z raportów C-GEO. Jeśli jednak tabelka w Wordzie jest bardzo skomplikowana, to może najlepiej wydrukować ją z Worda do pliku graficznego - np. TIFa (np. program PDFCreator), a następnie wstawić w C-GEO. Dzięki temu struktura tabeli napewno nie ulegnie zmianie :wink:
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Źródlewski

Post autor: Źródlewski »

co do przenoszenia danych z tabelki w wordzie lub excelu do rtfa z c-geo to rowniez mialem z tym problem. Musialem przerobic jedna tabelke tak aby byla wczytywalna w c-geo( usuniecie scalen komorek i tak dalej) i taki wzor wrzucilem sobie na pulpit i tylko to edytuje przy kazdej robocie.

jednak jeszcze raz zwroce sie do programistow o pomoc w sprawie zapisywania folderow legendy z wrzuconymi tam warstwami , w szablonach. Opcja ta niby dziala ,a u mnie jednak nie dziala. Na zadnym komputerze ,ktory znam ,nie dziala? w czym problem czy ktos moze to jeszcze raz sprawdzic?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Witam
Proszę o kontakt tel. (071 7889287) w tej sprawie ze mną. Ponieważ jednak wyjeżdżam jutro na szkolenie - proszę dzwonić dopiero w poniedziałek - może uda się telefonicznie znaleźć przyczynę problemów.
Pozdrawiam Jurek B.
Zablokowany