EXPORT DO DXF

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
t_olo

EXPORT DO DXF

Post autor: t_olo »

Witam Wszystkich. Mam problem tego typu, że ostatnio ściągnąłem ze strony ostatnią wersję 7.00.50 (jakieś 3 dni temu). Podmieniłem plik cgeo.exe i po podmianie C-geo źle exportuje mapy do ACAD-a. Mam ACAD-a 2004 i nie chce mi otwierać wyexportowanych map przez C-GEO. Na szczęście miałem jeszcze starszy plik cgeo.exe z poprzedniej aktualizacji i przeszedłem na troszkę starszą wersję 7.00.50 i tu wszystko działa OK. ACAD otwiera wyexportowane mapy. Może muszę mieć już ACAD-a 2007 :). Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam. Olo
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

W ostatnich aktualizacjach jest dostępna nowa funkcjonalność eksportu DXF - dla każdego obiektu wierne odwzorowanie koloru, grubości i typu linii, niezależnie od warstwy na których się obiekty znajdują.
Napotkaliśmy jednak na jeden problem - otóż wszystkie programy poza AutoCAD czytały poprawnie takie pliki. AutoCAD czyta jedynie takie pliki w których jest zapis o ustalonych parametrach dla całych warstw. Dlatego musieliśmy dodać nową opcję w okienku eksportu do DXF:
"Ustalaj typ linii przy definicji warstwy"
Opcja ta musi być włączona aby utworzony plik DXF został zaimportowany przez AutoCAD.
Pozdrawiam Jurek B.
t_olo

Post autor: t_olo »

Dziekuję i pozdrawiam.
A kiedy wersja 8 wyjdzie?????? :lol:
Zablokowany