wersja z dnia 11.01.2005

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
Anonimowy

wersja z dnia 11.01.2005

Post autor: Anonimowy »

1. Poprawiona konwersja/transmisja pikiet mierzonych na ekscentrze w formacie Topcon GTS.
2. W tachimetrii dodana możliwość wprowadzenie przy stanowisku daty i godziny pomiaru oraz uwag.
3. W opcji wstaw punkt na mapę dodana możliwość wybrania ostatnio użytych kodów z listy.
4. W opcji translacji punktów w tabeli dodana możliwość wyczyszczenia oraz wpisania zadanej wartości do pola H.
Anonimowy

wersja z dnia 11.01.2005

Post autor: Anonimowy »

ok ale jeszcze moze dodac mozliwosc wyboru punktow o zadanej wysokosci
Anonimowy

wersja z dnia 11.01.2005

Post autor: Anonimowy »

przecież bardzo łatwo można to zrobić przesiewając punkty przy określeniu Z min i Z max równych zadanej wysokości
Anonimowy

wersja z dnia 11.01.2005

Post autor: Anonimowy »

ale u mnie to nie dziala/przesiewanie przy h=000/
sprawdz u siebie
Anonimowy

wersja z dnia 11.01.2005

Post autor: Anonimowy »

na malej bazie tak a na duzej sa problemy.
zero reakcji
Anonimowy

wersja z dnia 11.01.2005

Post autor: Anonimowy »

jak powinna działać nowa opcja translacji
dodawaj do "pustych" pól? dwie pozostałe opcje działją dobrze i są oczywiste. C-geowiec j.
Anonimowy

wersja z dnia 11.01.2005

Post autor: Anonimowy »

rzeczywiście - na niektórych projektach - się zawiesza a na niektórych również "dużych" (ponad 10 tys. pkt) działa bez zarzutu - sprawdzimy
Anonimowy

wersja z dnia 11.01.2005

Post autor: Anonimowy »

Mialem nadzieje, ze nowa wersja cos poprawi... (COS poprawila, ale nie do konca...)

Co to znaczy (C-Geo WYSYPALO sie z BLEDEM w trakcie ODZNACZANIA punktow w tabeli punktow) :Corrupt index. Index: oznn.
- cos nie tak z moja baza danych punktow ?
(Po ponownym uruchomienu C-GEO punkty byly zazanczone/odznaczone prawidlowo)

Czy programisci (testujacy program) maja dostep do AUTOCADA ?? (bo chyba nie...)
Naprawiono poprzednie bledy (przy exporcie do DXF), ale nie do konca...

JEZELI zrobie Export DXF i zaznacze: "Wysylaj punkty jako bloki z opisami H" to FAKTYCZNIE sa to bloki z opisem H (w ACADzie pojawia sie opis H), ale ja nie potrzebuje OPISU H -> chce TYLKO aby BLOK mial wysokosc H !!! (nie chce WIDZIEC tej wysokosci na ekranie! ) - chce tylko po kliknieciu w punkt i wybraniu (w AutoCadzie) cechy pojawila sie informacja oprocz X,Y ,aby bylo tez H !!!
Chodzi o cos takiego samego jak jest w C-GEO -> klikajac w punkt i wybierajac inforamcja -> dostaje wszystkie informacje o punkcie, a w AutoCADZIE dla BLOKU brakuje H (lub jest dla bloku H, ale wtedy jest tez opis H na ekranie bzzzz...) BARDZO IRYTUJACE jest usuwanie 5000 opisow textowych wysokosci blokow... (a wystarczylo, aby tylko sam blok mial wysokosc...)

Teraz to nawet samemu zrobilem program w VB do usuwania tych opisow z plikow DXF, ale nie na tym praca z C-GEO polega, aby posilkowac sie innymi programami...

Ps. I tak C-GEO jest SUPER
Anonimowy

wersja z dnia 11.01.2005

Post autor: Anonimowy »

Ten problem ja również zgładzałem poza forum twórcom programu.Pożadane jest abym po wybraniu
w autocadzie obiektu zamkniętego wyeksportowanego z cgeo mógł kliknąć jego properties i aby pojawil się typ 3D Polyline. Obiecano mi ,że sprawa jest na tapecie. W jedności siła , może wspólne głosy przyspieszą temat.
Jędrzej
P.s uszanowanko dla głosu powyżej , od razu lepiej się czuję gdy myśl inżynierska pojawia się na forum , a nie dłubanie w dzienniku niwelacji technicznej.A tak nawiasem to w cgeo nie ma również tabelki pomiaru odległości taśmą stalową metodą schodkową - tu i tak gdybym 550 otwierał forum to nikt się nie zlituje , bo to temat dla psychiatry a nie dla zapracowanych programistów czy inżynierów geodetow XXI wieku.

Cgeo do końca świata i jeden error dłużej !
Anonimowy

wersja z dnia 11.01.2005

Post autor: Anonimowy »

Odpowiadając w stylu jak wyżej proponuję fanom ACADA i inych programów żeby zwrócili się do programistów tamtych programów z prośbą o dopasowanie do C-GEO.
C-GEO jest wspaniałym programem GEODEZYJNYM, z którego jak widać zaczyna korzystać coraz więcej fachowców z różnych branż.
Niwelacja jest jednym z podstawowych zadań geodezji, wie o tym każdy, nawet inżynier.
Anonimowy

wersja z dnia 11.01.2005

Post autor: Anonimowy »

Mam pytanie dlaczego w wersji 6.5 pro wylaczono edytor raportow w trybie tekstowym ktory byl bardzo przyjemny w zastosowaniu i ekonomiczny w porownaniu z obecnym
Anonimowy

wersja z dnia 11.01.2005

Post autor: Anonimowy »

do anonimowej odpowiedzi:
Wysłany: Sty 14, 2005 19:27:01
Trudno zeby program geodezyjny dostosowywac do gustow inspektorów 300 odgik-ów w Polsce. Proponuje w dobie XXI w przesiąść sie autorowi na niwelator cyfrowy z rejestracją obserwacji. Np w DNA 10 LEICA jest dostepnych kilka formatów wyswietlania danych , można je również samemu definiować i wtedy może satysfakcjonujaca pana odchyłka się pojawi. No zapomniałem jeszcze ,że używając takiego sprzętu lub podobnego nie trzeba liczyc niwelacji w cgeo bo oblicza sie ona w instrumencie.Pozostaje tylko transmisja. Ceny pierwszych niwelatorów cyfrowych z mozliwoscia rejestracji zaczynają się chyba w okloicach 5000 zł. A tak w ogóle to jednoczmy się bardziej wobec wyszukanych gustów inspektorów bo zarżną oni nam geodezję . Odgiki może spotkać los ZUDów i wtedy zamiast na odchylkach skupimy sie na klientach i robocie. Z wyrazami szacunku dla współforumowiczów Jędrzej.
Anonimowy

wersja z dnia 11.01.2005

Post autor: Anonimowy »

Mam pytanie dlaczego w wersji 6.5 pro wylaczono edytor raportow w trybie tekstowym ktory byl bardzo przyjemny w zastosowaniu i ekonomiczny w porownaniu z obecnym
---
ojoj a ja myslalem ze nowy edytor to byl krok do przodu
A tak na powaznie to prosze powiedziec czego brakuje zeby teraz bylo równie przyjemnie?

pozdr.
grzes
Anonimowy

wersja z dnia 11.01.2005

Post autor: Anonimowy »

Odpowiadając w stylu jak wyżej proponuję fanom ACADA i inych programów żeby zwrócili się do programistów tamtych programów z prośbą o dopasowanie do C-GEO.

Brak slow... Radze przemyslec to co Pan napisal...

Kolejny blad w C-GEO jaki ujawnil sie po konwersji do AutoCADa...
W C-GEO, przy wypelnianiu obiektu -> SKARPY punkty z @ (malpami) dostaja wysokosc 0.00 - a nie powinny miec zadnej wysokosci... Po exporcie do AutoCada pojawia sie MILION wysokosci 0.00

Nastepny blad ( a moze zla moja obsluga ) po wlaczeniu w Tabeli -> Pokaz punkty ukryte - pojawiaja sie punkty z @ (malpa), ale pytanie za 100 pkt. jak je ukryc ponownie ???? W projekcie mam ich ok. 30000 jakos nie widze siebie w zaznaczaniu ich recznie i -> ukryj zaznaczone...
Mike

wersja z dnia 11.01.2005

Post autor: Mike »

100 pkt moje, sprawa prosta,
należy wybrac w tabeli, "wybieranie punktów" , następnie użyc "ukryj zananczone punkty".
Patrz instrukcja na stronie "Do pobrania"

Z poażaniem
AM
Anonimowy

wersja z dnia 11.01.2005

Post autor: Anonimowy »

100 pkt moje, sprawa prosta,
należy wybrac w tabeli, "wybieranie punktów" , następnie użyc "ukryj zananczone punkty".

należy wybrac w tabeli, "wybieranie punktów" i co dalej ??? :
od LP do LP ? - jak tak zrobie to pojawia sie BLAD Index corrupt i przycisk OK, jak klikne OK to znowu Index corrupt i tak do BULU... PROGRAM SIE ZAWIESZA... Po resecie i KONTROLA SPOJNOSCI MAPY - wszystko jest NIBY ok, ale jak znowu zrobie np. zaznacz wszystkie to pojawia sie poniwnie ten sam blad... Czasami pojawia sie informacja ze struktura pliku MAPA.DB jest uszkodzona ???
Na Mapie pojawiaja sie mi jakies dziwne linie , ktorych nie idzie zaznaczyc i usunac, jak klikne w punkt poczatkowy lini to jest to pkt. z @, ale pomimo usuniecia jego linia i tak pozostaje...
Anonimowy

wersja z dnia 11.01.2005

Post autor: Anonimowy »

[wybieranie punktów] > [numer-wzorzec] > @*

Ale to co opisujesz to problem z bazą, spróbuj I stopnia naprawy,

Pozdr.
wini
Anonimowy

wersja z dnia 11.01.2005

Post autor: Anonimowy »

A jak nie pomoże naprawa - niestety pozostaje tylko wysłać mailem spakowany projekt do softline w celu naprawy przez nich.
Anonimowy

wersja z dnia 11.01.2005

Post autor: Anonimowy »

jak juz piszemy o naprawach to czy moze ktos odpowiedzec co naprawiaja poszczegolne stopnie naprawy

fancegeo
Anonimowy

wersja z dnia 11.01.2005

Post autor: Anonimowy »

No właśnie, niby jest narzędzie do naprawy, ale wysyłki, co by nie było, kłopotliwej, nie da się uniknąć. Niestety.
Również fancegeo
Anonimowy

wersja z dnia 11.01.2005

Post autor: Anonimowy »

Problem z zerowymi wysokościami na punktach @ był sygnalizowany już chyba w wersji 5 i dalej jest problem ? Troche to dziwne. Na małych projektach wszystko domowym sposobem da się poprawić, ale z dużymi jest jak widać to po raz kolejny, jest cholerny problem. Czemu ten program tak czesto się wysypuje? Może ktoś podpowie komu trzeba, jak zrobić,aby był bardziej stabilny. Nie wyobrażam sobie takich wysypek np.EWMAPY.
Anonimowy

wersja z dnia 11.01.2005

Post autor: Anonimowy »

Skarpy->DXF
Dziwne ale sprawdzilismy - w wersji 6.5 i 6.0 (6.1.0.28) skarpy są wysyłane bez wysokości - proszę o podanie w jakiej wersji są problemy z tymi skarpami
Pozdrawiam Jurek B.
Anonimowy

wersja z dnia 11.01.2005

Post autor: Anonimowy »

Do generowania DXF uzylem wersji C-GEO 6.5 z 17.01.2005, ale w najnowszej 25.01.2005 tez to sie dzialo. Juz wiem w czym byl problem: w jakis sposob pkt. z @ dostaly wysokosc 0.00 (bylo ich ok 14000 i byly to tylko te ze skarpami !)

Wprawdzie problem juz naprawilem (Naprawa I stopia) -> zaznacz z @, Translacja -> Wyczysc pole H -> Ukryj zaznaczone i po problemie, ale czemu do tego doszlo ? (Projekt od samego poczatku byl robiony w C-Geo 6.5)

Pozdrawiam CALY ZESPOL PROGRAMISTOW C-GEO
Zablokowany