wersja z dnia 17.01.2005

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
Anonimowy

wersja z dnia 17.01.2005

Post autor: Anonimowy »

1. Poprawiony export do dxf (m.in. ob. zamkniete jako 3D).

2. Opcjonalne wyłaczanie [w parametrach programu - fiszka "Mapa"] wyswietlania godła w prawym dolnym rogu mapy (na pasku).

3. Nowa opcja (Parametry programu -> fiszka "Obliczenia" -> zapisuj zadania w podkatalogu o nazwie takiej jak nazwa tabeli roboczej). Właczenie opcji powoduje ze zapis zadan wykonywany jest do podkatalogu o nazwie tabeli roboczej [z rozszerzeniem hmmm ".zad"].

4. W raportach dodana możliwość filtrowania zadań po nazwie tabeli roboczej.
Jasiczek

wersja z dnia 17.01.2005

Post autor: Jasiczek »

Czy cos da sie zrobic z tymi polskimi znakami w starych projektach, które zamieniaja sie na #? Wlasnie walcze z czyms takim, a ze opisów na mapie bylo sporo to roboty tez mam duzo. Temat byl poruszany wczesniej.
Anonimowy

wersja z dnia 17.01.2005

Post autor: Anonimowy »

Ad.3 Co określane jest jako "zadanie"
Pozdrawiam
MRz
Anonimowy

wersja z dnia 17.01.2005

Post autor: Anonimowy »

Prosze przeslac ten projekt na pgorski@geo.pl, zobacze co da sie z nim zrobic
Anonimowy

wersja z dnia 17.01.2005

Post autor: Anonimowy »

Co określane jest jako "zadanie
---
dane zapisywane w modulach obliczeniowych
Anonimowy

wersja z dnia 17.01.2005

Post autor: Anonimowy »

I znowu spakowany projekt do FIRMY (?)
Anonimowy

wersja z dnia 17.01.2005

Post autor: Anonimowy »

Może ktoś mi wytłumaczy następującą kwestię, może właśnie Paweł, który podał swoje współrzędne. Chodzi o taką sprawę: na zaimporowanej z dxf-a mapie nie jest możliwe działanie na liniach, tzn. linie nie posiadają jakby punktów na swoich końcach i nie można do nich nic "doczepić"; do symboli nie ma problemu. Wspomniane linie można skasować, stworzyć z nich obiekty, np. budynek, i poza tym nic więcej. W czym jest problem, czy w pliku importowanym, czy po prostu tak ma być. Wydaje mi się jednak, że nie o to chodzi. Zaczepiaj bez punktu do punktu, linii nic nie daje. Program jakby ich nie widział. chociaż klikając na nie wskaźnikiem oznaczają sie kwadraciki na początku i na końcu, chociaż w rzeczywistości punktów tam nie ma.
Jeszcze raz proszę o pomoc.
mischello

wersja z dnia 17.01.2005

Post autor: mischello »

Opisałem kiedyś zjawisko w wątku [Export DXF - obserwacja ?] i sposoby, przypomnę:
- w tabeli [Pokaż punkty ukryte] a następnie kontrola spójności, i jeśli się pokażą punkty na mapie to je masz, czasem trzeba je ponownie ukryć i dopiero system się orientuje.
Jeśli to nie obudzi bazy, to II wariant
- nadać odkrytym ''@'' kod (jakikolwiek, można puścic spójność), potem przywracamy kod /pusty/ ''''.
U mnie zwykle rozwiązywało problem.
Czasem zostaje tylko nowa kopia przez [Eksport do Innej mapy]

Pozdr.
wini
Anonimowy

wersja z dnia 17.01.2005

Post autor: Anonimowy »

Dziękuję za szczerą chęć pomocy. Zrobiłem wszystko zgodnie z sugestiami, ale niestety, dalej to samo. Może jeszcze raz sprecyzuję kwestię: są linie, ale bez punktów na początku i na końcu. Linie te można jedynie usunąć, ale już coś do nich doczepić, czy to w końcu, czy w innym miejscu, nie ma mowy. W tym momencie, są one dla programu niewidoczne. Nie wiem, może problem tkwi w importowanym pliku, chociaż wydaje mi się to małoprawdopodobne. I jeszcze jedno, z linii tych można stworzyć obiekt funkją połącz w całość, ale obiekt w daszym ciągu jest jakby bez punktów. Jeszcze raz proszę o pomoc, jeśli już nie Paweł to jak najbardziej może być podpisany wini.
P.S. Dzisiaj nie pracuję, tylko się "bawię", żeby ktoś źle o mnie nie pomyślał.
Pozdrowienia dla wszystkich FORUMOWICZÓW
Zakłopotany
Anonimowy

wersja z dnia 17.01.2005

Post autor: Anonimowy »

Dziwne, ale z bazą zdarzają sie takie czary.
A masz włączoną edytowalną warstwę ''0'' ?
Po skopiowaniu do nowej mapy właściwie nie ma prawa niedziałać ?

Pozdr.
wini
Anonimowy

wersja z dnia 17.01.2005

Post autor: Anonimowy »

I jeszcze czy po [Odkryj] w tabeli widzisz punkty @'' ?

wini
Anonimowy

wersja z dnia 17.01.2005

Post autor: Anonimowy »

Punkty z @ widzę, ale nie są to te punkty, o które mi chodzi nie o te punkty. Dziwne, ale część obiektów zawiera te punkty, pozostałe obiekty są jakby bez punktów - jest po prostu sama linia.
Dzięki za szczere chęci, proszę o być może inne rozwiązanie.
Anonimowy

wersja z dnia 17.01.2005

Post autor: Anonimowy »

Jeśli po odkryciu i okodowaniu @ nie widzisz (symboli kodu - tylko przypisz do jakiejś warstwy) punktów załamań na mapie to faktycznie ciekawy przypadek...
...
Skopiowałeś do innej mapy ?
Ponowny import `kłopotliwego` i `innego` DXF do nowej mapy, to ci da pewność co i kiedy ?
Naprawa I stopnia,
...
???

Powodzenia w śledztwie
wini
Anonimowy

wersja z dnia 17.01.2005

Post autor: Anonimowy »

Witam,
Problem powstaje, gdy linia imoprotwana jest typu LINE (bardziej odcinek niż linia) - odpowiednik czołówki w cgeo.
Inny typ linii to POLYLINE i jest to odpowiednik zwykłej linii ciągłej w cgeo.
Spróbuj wyeksportować treść mapy w cgeo ponownie do dxf.
Po tym zaimportuj mapę ponownie do nowej mapy w cgeo.
Cgeo z LINE utworzy POLYLINE i bedą widoczne punkty i linie.
HTH,
Paweł
P.S.
Zeby zmniejszyć ilość punktów węzłowych można sprobowac zrobić kontrolę mapy.
Anonimowy

wersja z dnia 17.01.2005

Post autor: Anonimowy »

Fajne , powtórny export daje oczekiwane rezultaty.

wini
mischello

wersja z dnia 17.01.2005

Post autor: mischello »

To jest jednak błąd..Importu DXF
W czasie importu dla `LINE` wypełniana jest tylko tabela [O]biektów? w katalogu ..map a pomijane jest wypełnienie `podstawowej` tabeli punktów z katalogu głównego projektu co owocuje problemami opisanymi wyżej w wątku.
Ponieważ punktów nie ma fizycznie to moje czary były zasłabe...

Jeszcze raz brawa dla Pawła

Pozdr.
wini
Anonimowy

wersja z dnia 17.01.2005

Post autor: Anonimowy »

Czyli jedna moja prośba do Pawła o rozwiązanie problemu była jak najbardziej zasadna. Kiedy będzie ten nieszczęsny import poprawiony, żeby juz skończyć z czarami.
Janek
PS. Dzięki za błyskawiczne zajecie sie problemem.
Cyryl

wersja z dnia 17.01.2005

Post autor: Cyryl »

Mam problem z importem dxf dokladnie jak opisany powyzej. Nie moge jednak skorzystac z opisanej metody gdyz przy eksporcie do dxf nastepuje komunikat :is not a valid integer value!
Projekt jest troche duzy ,dotyczy glownie danych ewidencyjnych.
Pozdrawiam
Bees
Anonimowy

wersja z dnia 17.01.2005

Post autor: Anonimowy »

A spróbuj najpierw export do nowej [innej mapy] a potem to `coś` do DXF.
Bez przekonania ale ...

wini
Cyryl

wersja z dnia 17.01.2005

Post autor: Cyryl »

Zwalczylem przez export do dgn i ponowny import.Jest w porzadku!
Pozdrawiam!
Bees
Anonimowy

wersja z dnia 17.01.2005

Post autor: Anonimowy »

U mnie nie działa mimo zainstalowania dzisiejszej wersji. Nech mi ktoś napisze co mam zrobic krok po kroku. Mnie się wydaje, że robię wszystko prawidłowo.
Zakłopotany
Zablokowany