Wydruk rastrów - pleaaaase!

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
Anonimowy

Wydruk rastrów - pleaaaase!

Post autor: Anonimowy »

Powraca problem wydruku rastrów.
Nie chodzi już o konkretny model drukarki ale , np. sterownik wydruku do pdf czy bmp.
Przepraszam za odrobinę ekspresji , ale patrząc na statystyki czytalności postów to chyba skutkuje.
Przy wydruku rastrów tworzone są ogromne - ok. 250 MB pliki buforowe, a obraz w efekcie spoolingu jest dziwnie "rastrowany" - linie nie są liniami tylko zbiorem gęsto upstrzonych punkcików - nieczytelnych.
Proszę sprawdzić na przykładzie poniższego sterownikka
http://www.freeware995.com/promo/sponsor5.htm

Pozdrawiam,
Paweł
Anonimowy

Wydruk rastrów - pleaaaase!

Post autor: Anonimowy »

Akurat mam do dyspozycji programik PDFCreator. Sprawdziłem druk na A3 porządnego rastra CITa (okolo 20000x13000 piks.)wielkość ponad 4MB,czyli po konwersji na BMP - 140MB. Faktycznie po wydruku z C-GEO powstawał plik tymczasowy -90MB. Utworzony PDF miał rozmiar 6MB. Powtórzyłem to w MS V8. Tam plik tymczasowy miał 25MB. PDF 4MB. Ale ta jakość - beznadzieja. W C-GEO powiększałem plik 8x i jeszcze można było wycisnąć więcej szczegółów, a w MS V8 - nawet bez powiększenia widać było kropy, krechy itp. śmieci. Podsumuję to tak - faktycznie C-GEO tworzy pliki o dużych rozmiarach ale za to o idealnej jakości. Może więc trzeba by wprowadzić jakies sztuczne ograniczenie jakości przy drukowaniu rastrów. Ale ja bym nie narzekał tak bardzo na C-GEO w tym kontekscie - raczej powinno nam zależeć na jakości. A pamięć teraz nie jest tak droga żeby jej nie dać 512MB albo nawet ponad 1GB. I oczywiście Win XP. Jeżeli chcemy przetwarzać konkretne rastry. Pozdrawiam Jurek B.
Zablokowany