Translacja w tabeli

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
Awatar użytkownika
zbigniew
_____
_____
Posty: 410
Rejestracja: 22 mar 2005, 08:26

Translacja w tabeli

Post autor: zbigniew »

po dokonaniu translacji punktów w tabeli - np. po dodaniu do zaznaczonych punktów + 0.010 na wysoko¶ci - czynno¶æ zostaje wykonana prawid³owo.Gdy jednak za chwile w tej samej tabeli chcemy wykonac kolejn± translacjê, to okienko translacji ³aduje siê z ostatnio u¿ytymi parametrami odno¶nie x,y,h . Bezpieczniej gdyby one siê zerowa³y. I gdy chcemy dla okreslonyvh punktów tylko wpisaæ H=0,000 - czyli skorzystaæ z prawych okienek opcji , to mo¿e siê oka¿aæ ¿e wykonane zostan± tez zadania z lewych okienek.
Skoro po wyjsciu z okienka translacji zeruj± sie wartosci prawych okienek , to tak samo powinny siê zerowaæ te lewej strony.
Niby detal , ale mo¿na czasami sie tu pomyliæ - mi siê zdarzy³o ...
Pozdrawiam Zbigniew P.<br><br>Edytowany przez: zbigniew, w: 14.01.2006 13:09
Pozdrawiam Zbigniew P.
dobrowolski

Re:Translacja w tabeli

Post autor: dobrowolski »

Propozycjê Zbigniewa popieram, tzn po wykonaniu 1 translacji czyli przesuniêciu wektora o warto¶æ zadan±, w nastêpnych translacjach przesuniêcia kolejne powinno byæ liczone od zera. Uniknie siê przez to ewentualnych pomy³ek, o których wspomnia³ Zbigniew.
Pozdrowienia - Janusz D.
geobiuro
______
______
Posty: 553
Rejestracja: 19 mar 2005, 13:26

Re:Translacja w tabeli

Post autor: geobiuro »

Witam

A ja jestem za zachowaniem istniejcego stanu, czyli zapamiêtywanie warto¶ci translacji po osiach XYH a dlatego ¿e bardzo czêsto mam do czynienia z wspó³rzêdnymi zapisanymi przez 4 lub 5 cyfr i to jest plusem dla mnie.
A mo¿e wprowadziæ mozliwo¶æ, opcjê w/wy³ zapamiêtywania tych warto¶ci nastêpne urtudnienie co. ???

Z powa¿aniem.
AM
Z poważaniem.
AM
Awatar użytkownika
zbigniew
_____
_____
Posty: 410
Rejestracja: 22 mar 2005, 08:26

Re:Translacja w tabeli

Post autor: zbigniew »

Zeby wilk byl syty i owca cala - to moze wystarczy jeden dodatkowy kwadracik z ptaszkiem - pamietaj parametry translacji. I wtedy kto bedzie chcial bedzie mial wszystko od zera , a kto nie , moze wielokrotnie uzywac raz wpisanych parametrow dla wielu obliczen.
Pozdrawiam Zbigniew P.
Pozdrawiam Zbigniew P.
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Translacja w tabeli

Post autor: ariel0-0 »

translacja ograniczona jest do liczby zaokrąglonej do dwóch miejsc po przecinku. Czy jest to związane dokładnością wyświetlania współrzędnych w tabeli? W przypadku mnożenia przez współczynnik jest to stanowczo za mało. Potrzebowałem pomnożyć wsp. *1,4142 i wyniki były z oczywistych względów błędne.
pozdrawiam
Have a nice day
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Translacja w tabeli

Post autor: Jurek B. »

Tak - trzeba w takim wypadku wcześniej zwiększyć dokładność współrzędnych i wtedy wykonać odpowiednie działanie.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Translacja w tabeli

Post autor: ariel0-0 »

Moim zdaniem nie jest to takie oczywiste i w oknie translacji powinny obowiązywać inne zasady. Może przynajmniej jakiś przełącznik lub wybór dokładności w oknie translacji powinien się znaleźć. Taka sugestia. pzdr
Have a nice day
Zablokowany