projekty a foldery

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
kristof
____
____
Posty: 187
Rejestracja: 18 kwie 2005, 19:40

projekty a foldery

Post autor: kristof »

W zwi±zku z licznymi projektami które mam w C-geo zacz±³em je zak³adaæ w folderach nazywanych np. od nazwy miejscowo¶ci (zawsze tego bêdzie troche mniej) i wielszy porz±dek.
I w zwiazku z tym mam prosbê - czy nie mo¿naby tak zrobiæ aby program sam wrzuca³ te projekty do folderów w katalogu \"PROJEKTY\", bo tam jest dalej chaos taki jak wcze¶niej. A czasami trzeba z tego katalogu cos pobraæ i wtedy to dopiero jest szukanie.
kristof
____
____
Posty: 187
Rejestracja: 18 kwie 2005, 19:40

Re:projekty a foldery

Post autor: kristof »

Je¶li moja propozycja jest nie do wykonania, to mo¿e Pan Jurek B. co¶ powie jak zaradziæ ba³aganowi w katalogu \"Projekty\".
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re:projekty a foldery

Post autor: Jurek B. »

Hmm nie bardzo wiem co tu doradziæ - program chyba nie mo¿e byæ na tyle inteligentny ¿eby sam podpowiada³ u¿ytkownikowi w którym folderze powinien za³o¿yæ nowy projekt - to raczej u¿ytkownik powinien wybieraæ w³a¶ciwy folder i w nim zak³adaæ nowy projekt.
Mo¿e odbijê pi³eczkê i poproszê innych u¿ytkowników o radê - w koñcu ja w³a¶ciwie prawie nie zak³adam projektów (mo¿e na szczê¶cie dla siebie i kolegów geodetów) :)
Pozdrawiam Jurek B.
kristof
____
____
Posty: 187
Rejestracja: 18 kwie 2005, 19:40

Re:projekty a foldery

Post autor: kristof »

Panie Jurku bardzo dziêkujê za odpowied¼, ale chyba Pan mnie nie zrozumia³.
Chodzi³o mi o to, ¿e grupujac projekty w folderach, mamy tych folderów np. 40 a w ka¿dym z nich po kilkana¶cie projektów i poszukiwanie danego projektu nie zajmuje tyle czasu, bo foldery s± to np. nazwy obrêbów.
Ale ju¿ zagl±dajac w Windowsie do katalogu \"C-geo\" i dalej w nim do podkatalogu \"Projekty\" to tam nie sa one pogrupowane w folderach, tylko dowolnie i to w³a¶cie tam ciê¿ko czasami co¶ znale¼æ. gdyby sz³o tak zrobiæ, ¿e zak³adajac folder a w nim projekty np. do danego obrêbu -program sam umieszcza³ by taki folder w katalogu \"Projekty\"- by³by poprostu wiêszy porz±dek.
Wszystko jest fajnie gdy mamy kilkana¶cie projektów, ale gdy mamy ich wiêcej sprawia to chaos, dlatego ja zacz±³em je grupowaæ w folderach.
Chyba, ¿e foldery w zamierzeniu autorów programu nie do tego mia³y s³u¿yæ?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re:projekty a foldery

Post autor: Jurek B. »

O teraz wszystko jasne - zastanowimy siê nad jakim¶ sposobem jeszcze lepszego zarz±dzania projektami.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re:projekty a foldery

Post autor: FaFaL »

A mo¿e troszkê inne rozwi±zanie które wystêpuje w oprogramowaniu do katalogowania zdjêæ. Wystêpuj± w nim równie¿ katalogi logiczne (tylko dla potrzeb segregowania, a nie istniej±ce na dysku). Mo¿e wystarczy³o by w oknie z folderami dodaæ mo¿liwo¶æ otworzenia Eksploratora Windows w katalogu obiektu. Np. Klikam na projekt \"Komin\" i wybieram funkcjê \"Znajdz na dysku\" - w efekcie otwiera mi siê standardowe okienko windowsów z zawarto¶ci± tego katalogu - dziêki temu nie musimy rêcznie odnajdywaæ go na dysku.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
muszynski

Foldery do grupowania projektów

Post autor: muszynski »

Witam


Pomysł użytkownika kristof jest bardzo dobry czy może już są jakieś postępy w tym kierunku.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Witam
Widzę że odświeżył się bardzo stary temat :)
Jak czytam to teraz to wydaje mi się najbardziej ciekawa propozycja FaFala, tym bardziej że inne raczej nie mają szans na realizację ze względów technicznych.
Pozdrawiam Jurek B.
Zablokowany