długie nazwy warstw a eksport do DXF'a

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

długie nazwy warstw a eksport do DXF'a

Post autor: logis »

Witam,
po raz kolejny zgłoszono mi problem z prawidłowym eksportowaniem map do formatu DXF - przypadek kiedy pliku nie daje się otworzyć w Autocadzie.
Częstym powodem problemów jest ograniczenie, które ma AutoCAD na długość nazw warstw (layers) do 30 znaków. Proszę o tym pamiętać - kiedy mamy zamiar oddać mapę projektantowi w DXF to nazwy warstw nie mogą być zbyt długie.
Jacek
Jacek Małańczuk
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: długie nazwy warstw a eksport do DXF'a

Post autor: ariel0-0 »

Przy eksporcie do dxf/dwg program ostrzega o przekroczonej długości nazw warstw - i słusznie. Problem powstaje gdy tych warstw jest sporo. Przydałaby się opcja potwierdzenia wszystkich wystąpień ostrzeżenia, podobnie jak przy hurtowym kasowaniu obiektów na mapie. Poza tym zapisane pliki dwg otwierają się normalnie ale nazwy warstw są automatycznie skrócone, więc ostrzeżenie przy eksporcie do dwg jest trochę na wyrost. Przydałaby się przy eksporcie do dxf opcja automatycznego skracania warstw.
Have a nice day
eGEO
_____
_____
Posty: 309
Rejestracja: 14 kwie 2005, 14:32
Kontakt:

Re: długie nazwy warstw a eksport do DXF'a

Post autor: eGEO »

zdecydowanie popieram!

ja na razie ochodzę, to tak, że w starym imporcie dxf importowane warstwy były automatycznie "obcinane" do 30 znaków, o czym zapomniano
przy imporcie nowym.

W ogóle jest trochę misz-masz z importem dxf i dwg.
Np. w starym sa poprawnie importowane symbole, których definicja jest w projekcie (dli itp. itd)
Z kolei w imporcie nowym symbole są rozbijane (czasem nieprwidłowo, np. symbol zakrzaczenia) na czynniki składowe...

Przydałaby się jeden dobry import.
tj.
opcja - rozbijać symbole, których nie ma w tabeli kodów projektu?
opcja - skracac zbyt długie nazwy warstw?
opcja- eksportować punkty @ ?

Dorzuciłem jeszcze te małpy, bo przy eksporcie pierwotnie zaimpotowanych dxf-ow - następuje eksport małp, które z kilkuset kilobajtów rysunku robią nawet kilkanaście megabajtów....
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: długie nazwy warstw a eksport do DXF'a

Post autor: ariel0-0 »

W przypadku eksportu jest tylko jedna wersja. Drzewa i żywopłot eksportują się dobrze, zarówno dwg jak i dxf v2004. Nie mam natomiast linii przerywanych. Same ciągłe. Jestem pewien, że całkiem niedawno miałem przerywane w eksporcie. O co chodzi?
Have a nice day
eGEO
_____
_____
Posty: 309
Rejestracja: 14 kwie 2005, 14:32
Kontakt:

Re: długie nazwy warstw a eksport do DXF'a

Post autor: eGEO »

a w parametrach eksportu dxf nie masz zaznaczonej opcji wszystkie linie jako ciągłe?
oraz czy do kolejnych typów linii są przypisane w Parametrach nazwy linii w autocad?

Ostatnia rzecz - nie raz autocad nie odświeża trybu wyświetlania linii - po regeneruj się - dobrze wyświetla.

Oprócz tego we właściwościach polilinii - wszystkich - zawsze ustawiam opcję LineType generation na enabled - co powoduje, że
polilinia składająca się z krótkich odcinków jest poprawnie generowana.
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: długie nazwy warstw a eksport do DXF'a

Post autor: ariel0-0 »

nie mam zaznaczonych ciągłych, oraz mam prawidłowo wpisane typy linii wg instrukcji w poz 20, 21 ,41, 43. Próbowałem eksportu v2004, 2002, 2000 i za każdy razem są ciągłe. Rysunki przeglądam w DWG TrueView 2011
Have a nice day
eGEO
_____
_____
Posty: 309
Rejestracja: 14 kwie 2005, 14:32
Kontakt:

Re: długie nazwy warstw a eksport do DXF'a

Post autor: eGEO »

no to na pewno kwestia generowania tych polilinii przez przeglądarkę.
czasem w cadzie trzeba kilka razy zregenerować widok, żeby się poprawnie wyświetlały..
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: długie nazwy warstw a eksport do DXF'a

Post autor: ariel0-0 »

dzięki
Have a nice day
Zablokowany