Drukarka_ustawienia

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Drukarka_ustawienia

Post autor: MarekOtt »

Mam pytanie czy ktos ma dobrze ustawione wspołczynniki kalibracji dla drukarki HP DeskJet 1280 A3 ? Jestem od niedawna posiadaczem tejże drukarki i zauwazylem ze po wydrukowaniu siatki kwadratow mam milimetrowe (2-3 mm) przesuniecie zarowno w pionie jak i w poziomie. Moze ktos uzywa podobnej drukarki i juz opracowal te wspoczynniki, bylbym wdzięczny gdyby podal. Probowalem sam, ale szybko zrezygnowalem gdyz tak dokladnie nie wiem w jaki sposob te wartości działaja.

Pozdrawiam i z gory dzieki za jakakolwiek pomoc :)
Zbyszek_Gr.

Post autor: Zbyszek_Gr. »

Nie ma w praktyce identycznych współczynników nawet dla danego typu drukarki. Mogą się one nawet zmienić (minimalnie) po wymianie pojemników z tuszem. Trzeba je ustalać każdorazowo samemu.

I tak dla 2 mmm będzie ona zawsze wynosić:
- albo 1.0204082, jeśli drukarka pomniejsza rysunek ( 100 :98 )
- albo 0.9800000, jeśli drukarka powiększa rysunek ( 98 : 100 )

Współczynniki te można drogą kolejnych przybliżeń ustalić praktycznie bardzo precyzyjnie (aż bok siatki kwadratów po wydruku będzie miał idealnie 100 mm).
Oczywiście współczynniki te ustalamy niezależnie dla "pionu" jak i "poziomu".
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Post autor: MarekOtt »

Zbyszek_Gr. pisze: I tak dla 2 mmm będzie ona zawsze wynosić:
- albo 1.0204082, jeśli drukarka pomniejsza rysunek ( 100 :98 )
- albo 0.9800000, jeśli drukarka powiększa rysunek ( 98 : 100 )

.

dzieki za pomoc, bardziej mi chodzilo o wyjasnienie jak działanie tych wspoczynników przeklada sie na drukowanie, jednak po Twoim objasnieniu, praktycznie juz za drugim razem ustawilem perfekcyjne parametry :)

Dzieki za pomoc !
Zablokowany