wydruk napisów będących pod "przesłoną"

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
geonord

wydruk napisów będących pod "przesłoną"

Post autor: geonord »

problem jak w temacie.........zapewne dziecinnie proste rozwiązanie, aczkolwiek próbowałem wszystkiego i niestety nic nie wychodziło. Tak, po krótce, mam projekt trasy linii napowietrznej dla której to robię mapę do cełów projektowych, użyłem przesłony, aby zakryć to co jest niepotrzebne jako treść mapy dla zleceniodawcy, ale jednocześnie zakrywam opis typu "Mapa do celów........itd." w jaki sposób i czy taki istnieje, można uwidocznić napisy, które są niezbędne dla projektu a niestety są za "przesłoną", tak jak siatka krzyży jest za przesłoną a jednak jest drukowalna na mapie.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi. 8)
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Post autor: FaFaL »

a sprawdzał Pan czy działa umieszczenie napisu na warstwie nad tą z przesłoną ??
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

To nie pomoże - przesłona przesłania wszystko - na razie nic z tym nie możemy zrobić :(
Pozdrawiam Jurek B.
eGEO
_____
_____
Posty: 309
Rejestracja: 14 kwie 2005, 14:32
Kontakt:

Post autor: eGEO »

Ja kiedyś myślalem i proponowałem tzw. dynamiczą nakładkę na opracowaną mapę...
Tzn. gdy mapa jest dopiesczona i chcemy ją drukować,
w oknie wydruku dodać opcję dodawania opisów i linii dla layoutu.
Czyli byłby to ostatni etap edycji mapy przed wyrukiem
Czyli mapa to jedna rzecz - punkty, opisy, linie, symbole.
A wydruk, to oprawa graficzna.
Przypomina to trochę istniejące formualarze ale te są nie elastyczne, no chyba z wyjątkiem wydruku sekcji mapy, bo wiemy dokladnie zakres wydruku i formę.
Gorzej przy pracach nietypowych, gdzie musimy precyzyjnie i z głową umieszczać elementy opisowo-graficzne (logo, opisy mapy tabelkę.)

Czyli opracowanie layoutu w oknie wydruku mapy , byłoby taką kalką z opisem mapy dla klienta, dla ośrodka, itp. itd.
Myślę, że jest to do zrealizoanai a oddziliłoby i uprządkowało dwie rzeczy:
mapa pozostałaby mapą
opis mapy byłby zintegrowany i mozna byłoby dodawć szsablony przy dowlnym wydruku mapy.

Pozdrawiam,
Paweł
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Post autor: FaFaL »

Popieram konieczność poszerzenia możliwości w budowie formularzy
Pozdrawiam Rafał Kocierz
eGEO
_____
_____
Posty: 309
Rejestracja: 14 kwie 2005, 14:32
Kontakt:

Post autor: eGEO »

Tylko , co na to koderzy.
Idea chlubna i jak najbardziej potrzebna realizacja, ale co na to
team c-geo?
Pozdrawiam,

Paweł
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Dopóki nie ujrzy światła dziennego wersja 8.0, wszystkie inne zmiany w programie niż te które zaplanowaliśmy jakiś czas temu do wersji 8.0, są przez nas notowane i przygotowane do wprowadzenia w życie.
Tak więc bardzo dziękuję Panom za te sugestie.
Pozdrawiam Jurek B.
geonord

Post autor: geonord »

widzę, że jednak poruszyłem temat, który jest jednak nierozwiązywalny jak na razie niestety, a powiem szczerze ja "walczę" z tym zagadnieniem na różne sposoby i jakoś do tej pory się udawało, ale nie przy tym projekcie, który mam właśnie w realizacji - za dużo treści mapy pod przesłoną niestety.
Dziękuję za odpowiedzi i zainteresowanie się tym zagadnieniem, mnie pozostaje w tym wypadku klejenie opisów niestety :cry:
Jan Cz.
__
__
Posty: 40
Rejestracja: 23 paź 2009, 11:05
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: Jan Cz. »

Przesłona przesłania wszystko - a czy jest jakiś sposób aby opracowując mapę w ustalonym przez siebie zakresie ( reszta mapy została przesłonięta) + wstawione obiekty rtf (wstawione blisko zakresu lecz na obszarze przesłonięcia) wydrukować za jednym razem, może istnieje możliwość usunięcia ( "jednym kliknięciem") elementów poza wyznaczonym przez siebie zakresem.
Zablokowany