odwzorowanie

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

odwzorowanie

Post autor: marioo »

przy zakładaniu projektu wybieram układ odwzorowania "brak", a po otwarciu tabeli okazuje się że tabela ma ustawiony układ 65.
dodam, że w opcjach programu mam ustawiony układ 65, więc chyba nie działa wybór układu przy zakładaniu projektu.

EDIT:
mam jeszcze takie pytanie trochę z innej beczki: czy jest możliwość wyłączenia okna podglądu na stałe, tak żeby przy otwieraniu nowej mapy go nie było?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Wykonuję te czynności:
- przed założeniem projektu w opcjach programu mam włączony układ 65,
- zakładam projekt i oznaczam brak układu,
- po założeniu tabeli w tym projekcie i jej otwarciu, ustawienie układu jest ok - brak układu.

Czy nie spojrzał Pan na górny pasek programu przed otwarciem nowej tabeli? Dopóki nie zostanie ona otwarta, program wyświetla informacje o układzie ustalone w opcjach programu.

Z tym oknem podglądu jest niestety ustawienie na sztywno - dodam do listy życzeń możliwość wyłączenia na stałe.
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marioo »

sprawdziłem jeszcze raz po otwarciu tabeli i u mnie jest nadal układ 65.

prosiłbym jeszcze innych użytkowników o sprawdzenie jak to działa, a jeżeli tylko u mnie sie takie coś dzieje to chyba niestety bede musiał przeinstalować program.

mam jeszcze pytanie dot przeinstalowania:
- pon. mam utwożonych kilka swoich symboli czy przy przeinstalowaniu programu nie zostaną one wykasowane?
- i jeszcze jedno pytanie o nazwy plików w których zapisywane są takie własne symbole. Kiedyś musiałem sformatować dysk i po wgraniu C-Geo byłem zmuszony twożyć je na nowo. Gdybym wiedział co skopiować to sprawa byłby ułatwiona.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3118
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Post autor: FaFaL »

Witam
Sprawdziłem u siebie te odwzorowania i marioo ma racje. W otwartym projekcie (gdzie był układ=brak) w opcjach zmieniłem w opcjach układ:1965s4. Utworzyłem nowy projekt przy czym przy jego zakładaniu ustawiłem układ:brak a przy otwarciu tej tabeli jest niespodzianka -> układ:1965s4. Ciekawostka, bo wcześniej nie miałem z tym problemów.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3118
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Post autor: FaFaL »

Dalej jest problem z wyborem odwzorowania przy tworzeniu projektu. Na załączonym obrazku widzimy iż jest wybrany <<brak>>. Po utworzeniu projektu i w nim tabeli widzimy iż program wybrał uład wsp. 1965s4 (na drugim załączonym obrazku).
Sorki.. ale rysunki wstawiły mi się odwrotnie.
Załączniki
zalozenie obiektu.jpg
zalozenie obiektu.jpg (92.03 KiB) Przejrzano 4203 razy
I po założeniu tabeli znów 1965
I po założeniu tabeli znów 1965
opcje.jpg (81.83 KiB) Przejrzano 4203 razy
Pozdrawiam Rafał Kocierz
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marioo »

pewnie ze to dalej jest, powiem wiecej - w v8 mam tak samo.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Tak, postępując dokładnie jak Panowie to opisaliście - mam taki sam efekt - programista szuka przyczyny - myślę że pojawi się jutro odpowiednia aktualizacja
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Poprawione w dzisiejszej aktualizacji
Pozdrawiam Jurek B.
Zablokowany