Cgeo v8

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
victor charlie

Cgeo v8

Post autor: victor charlie »

Witam
Kiedy będzie można przeczytać szczegóły dot wersji 8 ?


PS
MPWiK w Krakowie czeka na płytkę nr oooo1 z cgeo v8 :D
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Witam
C-GEO V8 ujawni się gdy wybije 12 - czyli zapraszam w samo południe.

PS. Może urządzimy jakąś aukcję płyty C-GEO V8 z nr 1 :)
Pozdrawiam Jurek B.
DJKristoss

Post autor: DJKristoss »

Witam.
Mam pytanie - Co będzie z aktualizacjami C-Geo v.7? Czy będą się jeszcze pojawiały, czy teraz po prostu należy się przesiąść na v.8?
Zastanawia mnie również informacja dotycząca automatycznych aktualizacji (darmowych przez rok - a po tym okresie płatnych).
Po pierwsze - ile taka subskrypcja będzie kosztować?
Po drugie - czy po za aktualizacją automatyczną - płatną, będzie istniała możliwość aktualizacji ręcznej i darmowej, tak jak to miało miejsce w wersji v.7?
Pozdrawiam
DJKristoss
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Witam
Aktualizacje C-GEO V7 w zakresie usuwania błędów i usterek, czyli gwarancyjne nadal będą prowadzone. Jeżeli natomiast uznamy że nie będziemy w stanie jakiegoś błędu w wersji 7.0 naprawić - uzytkownicy którzy takie zgłoszenie nam przekażą, otrzymają bezpłatnie wersję 8.0

Koszt subskrypcji V8 na razie nie jest dokładnie ustalony. Szacujemy go na wartość między 100 a 200 zł netto rocznie.
Zarówno aktualizacje automatycznie jak i ręcznie pobierane z naszej www do wersji 8.0 będą wymagały subskrypcji. W zamian za to nie trzeba będzie ponosić większych kosztów w momencie zakupu upgrade.
Oczywiście wykupienie subskrypcji będzie miało sens dopiero za rok od momentu zakupu C-GEO V8.
Dodatkowo mogę poinformować że wszyscy którzy zakupią upgrade do wersji 8.0 (lub nowy program) w tym roku, otrzymywać będą program z czasem aktualizacji do 31.12.2008 roku, a więc trochę więcej niż rok.
Pozdrawiam Jurek B.
ciesiel
____
____
Posty: 109
Rejestracja: 19 gru 2005, 19:24

Post autor: ciesiel »

Czy w cenę upgrade wliczony jest klucz USB. Jeżeli nie to proszę o szczegóły w tej sprawie?
Czy v8 posiada juz rozbicie linii złożonych na elementy proste przy eksporcie do dxf/dwg/dgn?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Witam
Niestety klucz USB jest płatny - musimy go zakupić u producenta i dla końcowego użytkownika koszt powinien wynosić około 150 zł netto.
Linii w DXF typu żywopłot lub ogrodzenie doczekamy się za jakieś dwa miesiące dopiero. Są one natomiast od zawsze w DGN.
Pozdrawiam Jurek B.
kristof
____
____
Posty: 187
Rejestracja: 18 kwie 2005, 19:40

klucz USB

Post autor: kristof »

Czegoś nie rozumiem - czy ten kucz jest obowiązkowy do zakupienia (dodatkowy wydatek), czy też nie ma musu nabywac go. Jeżeli ktos sie zdecyduje kupić go to co on daje ?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Klucz nie jest obowiązkowy, przydaje się jednak wtedy gdy ktoś ma zakupioną jedną licencję C-GEO, a chce go legalnie używać na różnych komputerach (oczywiście niejednocześnie). Obecnie w tym celu musi zdeinstalować program z jednego komputera i zainstalować na nowym. Z kluczem jest tak, że w tym komputerze w którym będzie, tam będzie program działał.
Pozdrawiam Jurek B.
Adam
____
____
Posty: 156
Rejestracja: 20 mar 2005, 12:49
Lokalizacja: Silesia

Post autor: Adam »

Kristof, jeśli ja dobrze rozumiem, to chodzi tu o uczciwość. A właściwie wymuszenie uczciwości, bo jeśli kupisz jedna licencję, to możesz używać program na jednym komputerze. jeśli natomiast dokupisz sobie klucz, to zainstalowac program możesz na kilku komputerach ( np w biurze i drugi w domu - bo jesteś pracoholik) ale jednocześnie używać możesz możesz tylko ten, do którego "wtykniesz" sobie kluczyk za 150 zetów. Czyli wychodzi na to, że niezależnie ile będziesz miał instalacji - pracujesz zawsze na jednej.
Jeśli chodzi o pomysł rocznej subskrybcji, to starszym przypominam, a młodszych informuję, że już kiedyś to przeżyliśmy. To pewnie jeszcze DOSowe wersje programu w ten sposób były aktualizowane, tyle tylko, że poczta przynosiłą dyskietki z aktualizacjami, a teraz sami bedziemy sobie pobierać je ze strony Soflina. Czy to lepiej, czy gorzej? Pewnie dla producenta lepiej, jeśli wraca do starych sposobów, a jeśli chodzi o użytkowników, to zobaczymy w jaki sposób będziemy traktowani. Może okazać się, że nowe, ciekawe i znaczące funkcje będą udostępnione dopiero w styczniu 2009 roku, po okresie obecnej "rocznej+" subskrybcji aby "namówić' nas na kupno nowej.
Liczę na to, że to tylko moje złe proroctwa i handlowa uczciwość zwycięży.
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 973
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Post autor: Wojtek P. »

Jeżeli chodzi o klucz, zrezygnowaliśmy z niego dlatego gdyż był on uciażliwy w montażu(w przypadku portu LPT), no i sami geodeci woleli pracować na legalnych kopiach (także dlatego że kontrole skarbowe robiły się coraz bardziej popularne). Sami użytkownicy zaproponawali nam powrót do tego sposobu, gdyż jest to przydatne na przykład w przypadku korzystania przez jednego użytkownika z komputera stacjonarnego i notebooka. Podłączenie go do portu USB nie jest już tak kłopotliwe jak kiedys do LPT. Korzyść jest podwójna. Oszczędność ( bo nie trzeba wykupywać zbędnego stanowska) i zgoda z prawem (gdyż wykupiona licencja jest na jedno stanowisko). Najlepszym przykładem jest licencja Windows. Musi być wykupiona na każde stanowisko. Klucz sprzetowy dla C-Geo omija tę konieczność
-To serve and protect-
Bees

Post autor: Bees »

Czy juz ktos nabyl wersje V8 i moze podzielic sie wrazeniami?
Czy zostal rozwiazany problem utraty nr dzialek przy kolejnym "stworz obiekty dla warstwy dzialek/uzytkow?
Czy wprowadzono mozliwosc rozliczenia trzech warstw np dzialki/kontury/uzytki?
Czy rozwiazano szrafurowanie warstw dla dzialek/uzytkow?
Czy funkcja cofnij dziala rowniez po takich operacjach jak "stworz obiekty dla warstwy..."?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

1.Na to pytanie nie odpowiem :)
2. U mnie działa
3. Nie (chociaż są inne narzędzia które mogą do tego służyć - przecięcie warstw)
4. Nie
5. Tak
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marioo »

a ja mam pytanie czy w nowa wersja oblicza błędy położenia punktów na podstawie wprowadzonych błędów punktów nawiązania?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

W tym momencie nie, ale jest to w planie, w krótkim czasie - na razie wyrównuje ściśle współrzędne stanowiska.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3126
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Post autor: FaFaL »

Witam
Chcąc zobaczyć nowe możliwości C-GEO zainstalowałem sobie wersję demo dostępną na stronie. Jakie było moje zdziwienie gdy nie znalazłem w nim wielu opcji o których można się dowiedzieć na stronie. Znalazłem pomiar odległości na mapie, oraz możliwości wyboru zestawu linii i kodów. Z tego co widzę brakuje bazy rastrów (kiedyć w C-GEO 7 była dostępna w Menu Opcje), brak możliwości importu na konkretne warstwy w oknie Lista projektów. Takich braków jest wiele. Może tak tylko ma mój komputer, bo jest też zainstalowane CGeo7.
Myślałem że się dowiem z instrukcji cosik o tworzeniu własnych list kodów, czy typów linii ale instrukcja jest raczej do CGEO7.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
oakpil
____
____
Posty: 124
Rejestracja: 09 paź 2007, 18:01
Lokalizacja: wlkp

Post autor: oakpil »

Hmm.. czuje sie troche zniesmaczony kupilem C-geo v7 na poczatku pazdziernika i nie wiem czemu nie zostalem poinformowany ze za dwa tygodnie bedzie v8, cierpliwei bym poczekal.
No chyba ze gdzies to bylo napisane tylko ja nie doczytalem
i teraz znow trzeba bedzie ciulac na upgrade
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Użytkownika oakpil proszę o kontakt z nami - softline.
Wersja demo nie musi mieć wszystkich opcji dostępnych w wersji komercyjnej - akurat nie ma Menedżera rastrów i możliwości definicji własnych kodów, być może za jakiś czas udostępnimy te opcje także w demo.
Dla osób wymagających dla zapoznania się z nową wersją prgoramu w pełnej jego funkcjonalności, możemy udostępnić indywidualnie kod czasowy, ale może to powodować konflikty gdy posiada się wersję C-GEO7.
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1149
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Post autor: maciekwu »

zainstalowałem wersję testową i okazuje się że praktycznie nie ma w niej nowości które tak były zapowiadane. Brak funkcji cofania, stara wersja obróbki rastrów, brak menadżera rastrów, nie działa funkcja przecinania obiektów. Jest to praktycznie wersja 7.5 z nieznacznymi zmianami. Nawet plik Suplement8 i cgeo8 (pdf idoc ) dotyczą wersji 7.5 (sa to pliki z data utworzenia w 2005r. Mam, na komputerze wersja 7.5 i chyba to nie jest przyczyna takiej sytuacji. Popwiem szczerze ze jestem co najmniej zawiedziony
maciekwu
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1488
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Post autor: MarekOtt »

Sam jestem ciekaw czy poprawiono to o czym sie od dawna pisano, np. obliczenia tachimetryczne, dodawanie pikiet do tachimetri i obliczanie dla nich automatycznie obserwacji, czy importowanie wrstw z innego obiektu itp .. no w kazdym badz razie dopoki nie bede mial pelnej wersji to nie moge nic powiedziec bo jak narazie mam tylko DEMO ktore nie zawiera wszystkiego co nowe w v8.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Post autor: grzes »

Adam pisze:Czy to lepiej, czy gorzej? Pewnie dla producenta lepiej, jeśli wraca do starych sposobów, a jeśli chodzi o użytkowników, to zobaczymy w jaki sposób będziemy traktowani. Może okazać się, że nowe, ciekawe i znaczące funkcje będą udostępnione dopiero w styczniu 2009 roku, po okresie obecnej "rocznej+" subskrybcji aby "namówić' nas na kupno nowej.
Liczę na to, że to tylko moje złe proroctwa i handlowa uczciwość zwycięży.
Ja od strony programistow i jako pomyslodawca subskrypcji usprawiedliwie i wytlumacze ten zabieg. Bylo tak ze przygotowywalismy nowe opcje i blokowalismy je w oczekiwaniu na nową wersje. I dochodzilo do glupiej sytuacji kiedy na forum pojawia sie pytanie o jakas opcję, my mamy ją gotową od kilku miesiecy, ale odpisujemy ze bedzie (kiedys tam) w nowej wersji programu. Mi osobiscie to przeszkadzalo.
pozdrawiam
grzes
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marioo »

A ja już mam nową v8...
i jakoś nie imponuje mi ona strasznie pod względem zmian. Napewno pochwalić trzeba wprowadzenie "cofnij" i innych funkcji, ale jest wiele niedociągnięć. No cóż, ktoś kto spodziewa się zupełnie nowego, lub mocno zmienionego programu, może się zawieść. To tylko wersja v7 w której wprowadzono kilka zmian ulepszających funkcjonalność, ale pozostało tam duuużo do zrobienia. Ale kierunek zmian jest jak najbardziej dobry.
Tak sobie siedzę, porównuje i
16.Dodaliśmy nowe narzędzie na mapie – Odległości – pozwala ono mierzyć odległości na mapie – w oknie wyniku uzyskujemy długość bieżącą, sumę długości i poprzednią odległość.
-nie bardzo rozumiem co jest tu nowego? niech mi ktoś podpowie gdzie jest ta nowa funkcja?
24.Inne drobne usprawnienia:
- możliwość ustalania dokładności współrzędnych w funkcji Wstaw Opis
- to też chyba jakiś żart. nie mam tego.
- rozbudowano okno funkcji „Przenieś na…” – dotyczy wybranych obiektów na mapie – menu pod prawym klawiszem myszki
- tu pojawia okienko w którym jest widok jak w legendzie, czy będzie wygodniej? nie wiem, ale mozna tu ustawiać edytowalność, widoczność itd. warstw. Nie wiem po co, bo wtedy wyskakują jakieś błędy. Mi wystarczyłoby posortowanie po nazwie i już łatwo znajdę swoją warstwę.
- okno legendy pokazuje na czerwono tą warstwę która jest obecnie edytowalna
- to już było wcześniej... nic nowego

Myślę że jeszcze napiszę trochę jak tylko popracuje na nowej wersji, a póki co cieszę się nowymi funkcjami :)
Pozdrawiam
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Post autor: energeo »

ad. 24 _300.png
ad. 16 _301.png
Załączniki
wini_301.png
wini_301.png (4.72 KiB) Przejrzano 11808 razy
wini_300.png
wini_300.png (144.12 KiB) Przejrzano 11808 razy
pozdrawiam
wini
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Post autor: grzes »

marioo pisze:A ja już mam nową v8...
i jakoś nie imponuje mi ona strasznie pod względem zmian. Napewno pochwalić trzeba wprowadzenie "cofnij" i innych funkcji, ale jest wiele niedociągnięć. No cóż, ktoś kto spodziewa się zupełnie nowego, lub mocno zmienionego programu, może się zawieść. To tylko wersja v7 w której wprowadzono kilka zmian ulepszających funkcjonalność, ale pozostało tam duuużo do zrobienia. Ale kierunek zmian jest jak najbardziej dobry
To moze znow ja cos dopowiem. Przed przystapieniem do prac nad v8 dyskutowalismy czy zabieramy sie za zasadnicze przerobienie programu (inna organizacja obliczen, przerobienie mapy pod katem obiektowosci i atrybutow obiektow) czy tez robimy szereg drobnych usprawnien. Zwyciezyla druga koncepcja, za która optowała część zespołu mająca kontakt z uzytkownikami. No i jest tak ze rewolucji nie ma, choc takie opcje jak import DWG, poprawienie importu DXF, undo/redo, poprawienie obsługi rastrów i parę innych "pożarły" nam sporo czasu. Moge tylko dodac, ze na ukonczeniu jest jeszcze kilka nowych opcji, które sukcesywnie będą sie pojawiać.
pozdrawiam
grzes
pabik1
_____
_____
Posty: 386
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Post autor: pabik1 »

Witam.
Dotychczas jestem uzytkownikiem C_GEOv7.
Czy będzie demo C_GEOv8 które prezentować będzie (w jak na demo przystało ograniczonej formie) wszystkie opisane zmiany?
Dziękuję.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Witam
Zaktualizowaliśmy już demo wersji 8.0 na tyle aby można było się zapoznać z jej funkcjonowaniem - jest dostępne tu:
http://www.softline.xgeo.pl/cg8/setup.exe
Pozdrawiam Jurek B.
Zablokowany